phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań dot. kodu i modyfikacji
Autor Wiadomość
aC.

Posty: 3
Wysłany: 18-12-2016, 16:12   Kilka pytań dot. kodu i modyfikacji

Siemka,
po długiej przerwie od skryptów, powróciłem do pracy przy forum. Sporo pozapominałem i na przestrzeni 5 lat trochę się pozmieniało. Stąd, poniższa lista moich pytań i problemów do rozwiania.

1. Kiedy otwieram pliki languages w edytorach na MacOS (Brackets, SublimeText, albo TextEdit) to krzaczą się literki w edytorze, a po zapisie na forum robi się to samo. Jak można sobie z tym poradzić? Bo, notatnik na Windowsie kiedyś nie robił mi takich cyrków.

2. W jaki sposób usunąć domyślne rangi ze stylu, a dodać modyfikowane przez PA - Rangi? Tak, by ze sobą nie kolidowały?

3. W jaki sposób dodać i jakie rozmiary powinny mieć obrazki rang na forum?

4. Co powinienem odblokować w PA/FTP by swobodnie edytować pliki i dodawać mody, bez większych problemów?

5. Na stylu, który pobrałem w menu jest zakładka SKLEP - ale po kliknięciu, przenosi do wyszukiwarki. Jak naprawić nazwę? Oraz, jak mogę dodać inny odnośnik - kolejny w menu?

6. Jak zrobić stopkę forumową?

7.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
- nie wiem, czy można podawać linki do wzorców. To zadna reklama. W jaki sposób zrobić najefektywniej w top wiadomość powitalną, belkę sponsorzy/partnerzy ze zmiennymi banerami co trochę, albo sliderem? Ogłoszenia tak samo? Belkę użytkownik miesiąca - gdzie mogę zrobić custom wersję z opisem dlaczego to on? Cały stos belki po prawej, oraz stopka i te błyszczące tytuły rang? Oraz, legendę in-line.

8. Pod tematem, aby był "także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: Forum, Regulamin Forum, Regulamin, Regulamin Cs-Classic, Regulamin" - belka z sugerowanymi tematami.

9. Jak wycisnąć z przemo maksymalnie tyle, by przybliżyć go do iPB?

10. Da się dostosować phpbb by był mobile-friendly?

11. Jak zrobić kategorię forum, jako odnośnik do strony zewnętrznej?

12. Da się zrobić tytuł forum, jako logo firmy/czy inną grafikę? Tak, jak kfd ma u siebie, np. na forum?

13. Jak dodać w tematach grafiki popularne, rozwiązany etc? Taki sam dopisek pojawia się przed nazwą tematu?

14. Szerokość forum RWD - fullhd?

15. Ranking, ilość postów, podziękowań, wyróżnienie rangi - w stylu forum
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Da radę coś z tego wykrzesać? Każdemu będę wdzięczny, za chociaż odrobinę pomocy.
Dzięki wielkie!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
shanonWEB

Pomógł: 10 razy
Posty: 147
Wysłany: 19-12-2016, 03:42   

1. Najwyraźniej wcześniej zostały źle zapisane lub/i kodowanie jest złe.
2. https://www.youtube.com/watch?v=US6IMeMUf60
3. Również dodajemy w PA z tego co pamiętam, w zakładce grupy. Podajemy adres, pod którym znajdziemy obrazek.
4. W PA z tego co pamiętam to należało dodać ID użytkownika do uprzywilejowanych, a w programie to..zależy jakiego używasz i tam z reguły nic nie jest zablokowane.
5. Należy przejść do folderu szablonu, a w nim znaleźć overall_header.tpl i edytować znacznik <a href=""></a>
6. Należy przejść do folderu szablonu, a w nim znaleźć overall_footer.tpl i tam ją dodać. Jak? Było wiele razy poruszane.
8. http://www.przemo.org/php...pic.php?t=81173
9. Gra nie warta świeczki
11. TAK, da się. W PA znajdziesz odpowiednią rubrykę. Ciężko mi to wytłumaczyć, ponieważ nie używam już tego skryptu. Nie jest to na tyle trudne, bo jest pole do wypełnienia jawne. (na pewno w zakładce dot. działów, podziałów)
12. Naturalnie.

Na inne pytania uważam, że bez problemu znajdziesz odpowiedz, jeśli przewertujesz zakładki PA.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę