phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: NineX
25-01-2016, 02:04
Publikacja wersji 1.12.9
Autor Wiadomość
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 04-10-2015, 19:37   

asdf napisał/a:
W jaki sposób bym zareagował: a no w taki, że albo bym napisał, że się pod tą wersją nie podpisuje, bo jest niesprawdzona i wrzucona na odczepnego, może zawierać spore błędy, których nikt z nie będzie chciał poprawiać. A skoro z takich czy innych względów sprawa zabrnęła zbyt daleko to bym wydał kilka poprawek i... ;)
I tak zrobiłem, ale i tak to nie zmienia faktu że zostało wydane coś co było nieprzetestowane.

asdf napisał/a:
irekk,dla kogo Ty to pisałeś, dla siebie, dla ekipy, dla sławy, bogactwa? :D Choćby w niewielkim stopniu pisałeś to dla użytkowników, a teraz masz nas tam gdzie Twoi kumple mieli tą wersje od zawsze.
Tu nie chodzi o to dla kogo to pisałem. Zostałem zrekrutowany do pisania NOWEJ wersji, zabrało się kilka osób. Skończyło się na tym że było dwóch developerów z czego jeden nie miał czasu i zostałem sam. W temacie dotyczącym rozwoju aplikacji było wylistowanych kilkadziesiąt rzeczy które należy zmienić/poprawić. Większa część z nich znalazło się w tym wydaniu. Przy okazji zrobiłem konwersję na utf-8 lecz z uwagi na brak chętnych do stworzenia konwertera istniejących baz danych, wycofałem tą zmianę (niestety w przypadku odbudowy searcha popełniłem błąd i użyłem konstrukcji która nie działa ze starszym mysqlem (użyłem konstrukcji z narzędzia HeidiSQL) i się co poniektórym posypało odbudowywanie searcha. Jak się później okazało niektórzy używają za starych wersji PHP więc nie działała funkcja użyta w functions_hierarchy do poprawienia błędu związanego z ucinaniem encji.

Ta ostatnia rzecz była zgłoszona przez ekipę w pewnym momencie ale usłyszeli to co napisałem powyżej. I takaż informacja powinna też trafić wraz z ukazaniem się nowej wersji.

asdf napisał/a:
Choćby w niewielkim stopniu pisałeś to dla użytkowników, a teraz masz nas tam gdzie Twoi kumple mieli tą wersje od zawsze.
Nie mam nikogo gdzieś. Po prostu nie zamierzam za kogoś sprzątać tego bagna. Zwróć uwagę że kompletnie NIKT z ekipy nie ruszył dupy. Już pisałem mixowi, że nie zrobię tego dopóki nie znajdzie się ktoś kto to przetestuje. Chętnych w kwietniu czy maju było bardzo wielu...
Ta stagnacja spowodowała też to że straciłem zapał do kontynuowania zabawy ze swoją wariacją phpbb by przemo - phpbbc
_________________
Cygantura
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
smart34

Pomógł: 13 razy
Posty: 146
Wysłany: 05-10-2015, 17:23   

Widzę, że wszystko się kończy - sporo czasu mnie nie było nie znam sytuacji ale jak czytam ten temat to każdy ma do każdego jakieś ale. Nie lepiej zebrać znów kilka ale tym razem konkretnych osób i zacząć działać ?
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 05-10-2015, 17:46   

Mogę spakować swoje forum, które przerobiłem na UTF-8 już jakiś rok temu i Wam udostępnić. Pomoże to coś?
 
     
smart34

Pomógł: 13 razy
Posty: 146
Wysłany: 05-10-2015, 17:47   

BRC, raczej nie bo nie masz uwzględnionych modyfikacji z nowej wersji ale sam chętnie bym to zrobił :)
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 05-10-2015, 17:50   

To może po prostu porzucić modyfikacje nowej wersji lub przepisać je do plików kompatybilnych z UTF-8?
Skoro i tak się wszystko posypało...
 
     
BRC

Pomógł: 20 razy
Posty: 245
Wysłany: 05-10-2015, 17:51   

Łatwiej buduje się od nowa niż naprawia. O, łączenie postów w tym temacie nie działa, sorki.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 05-10-2015, 17:57   

smart34, musiałyby się znaleźć osoby aktywne, które by pomogły w testowaniu nowych wersji i przy tworzeniu. W tej chwili nie wiem czy nawet jakby się takie osoby znalazły to czy reaktywowano by prace.
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 05-10-2015, 18:52   

test myśle że to nie jest problem... bo testować to możę każdy i nie trzeba mieć żadnej wiedzy jakiejś do tego... przy robieniu jest problem i tyle bo nikomu sie zapewne nie chce
 
     
smart34

Pomógł: 13 razy
Posty: 146
Wysłany: 05-10-2015, 19:23   

Dokładnie testy to nie problem. Tak jak pisze mek potrzeba ludzi, którzy znają się na tym i by pomogli ruszyć ten skrypt.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 05-10-2015, 19:32   

mek1942, z tego co wiem to z robieniem nie było problemu, a najwięcej czasu zajmują testy. W testach nie chodzi oto, że ty sobie przetestujesz to na swoim serwerze. Każdy może mieć różne wersje "badziewi" na serwerze i to trzeba przetestować na wszystkich by było wiadome, że wszędzie będzie działało. Własnie przez brak osób do testów, które zajmują tyle czasu, zrezygnowano z dalszych prac. Więc trochę się wam więcej wydaje niż mają się do tego realia. Owszem, możemy wgrać nową wersje i zgłaszać błędy. Tylko po co wydawać wersje niepewną gdy można uniknąć wielu błędów zawczasu by sprawdzić czy na pewno pewne rozwiązania będą funkcjonować jak należy (napisać to jedno, odpowiednio działać to drugie).
Wersja 1.12.9 została zrobiona tylko i wyłącznie przez irkka i oddana do testów w okolicach maja (nagle osoby chętne pomóc uciszyły się). Na stronie phpbbc.pl na której już nie mamy podglądu, była tworzona wersja 1.12.10. Wszystko to robiła jedna osoba. Oczywiście, że jakby chętnych do tworzenia było więcej to było by wygodniej. Nowa wersja do testów powstała szybko.
Faktycznie gdyby był tworzony nowy silnik to wtedy można by było przyznać wam racje, że zajmowało by to o wiele więcej czasu. Należy jednak pamiętać, że wersja 1.12.9 i 1.12.10 miały przygotować ten skrypt by można było go przenieść bez problemu na nowy silnik.
Przestańmy gdybać bo i tak już jest "pozamiatane". Każdy może napisać, aby zebrała się nowa ekipa i tworzyła dalej. Zbierz ją, zachęć do dalszego działania - bo gadanie to tylko gadanie. Łatwiej było by zebrać osoby do tworzenia nowego silnika z dala od tego forum niż przerobienie tego starocia na coś lepszego.
 
     
Ariels


Pomógł: 2 razy
Posty: 23
Wysłany: 07-10-2015, 15:04   

Gdzie można zobaczyć spis zmian w 1.12.9 ?
_________________
Because every person knows what he likes, every person thinks he is an expert on user interfaces.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 07-10-2015, 17:15   

Ariels, lista była na pierwszej stronie tematu, ale najwidoczniej ktoś pierwszy post usunął.

W razie czego masz tutaj:

http://www.przemo.org/php...p=812155#812155
 
     
MaTeK_
Czarna lista


Pomógł: 364 razy
Posty: 1712
Wysłany: 10-10-2015, 22:57   

mix napisał/a:
ale najwidoczniej ktoś pierwszy post usunął.


został wygaszony przez autora.

Nawet z obsługi już nikt nie ma nic do powiedzenia.
_________________
Instalacja/aktualizacja/konwersja/przenoszenie/naprawa for i portali
Więcej info na portfolio
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 11-10-2015, 01:37   

Wiem, że jest coś w planach, ale czy pozostanie to w sferze planów? Zobaczymy.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 12-10-2015, 17:42   

To w sumie jakie dokładnie występują błędy na Waszych forach?
_________________
Jak tłumaczysz mi coś z php to mów do mnie jak do labradora. / krwiodawcy.org
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę