phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: NineX
25-01-2016, 02:04
Publikacja wersji 1.12.9
Autor Wiadomość
#kasztanek9994


Pomógł: 127 razy
Posty: 690
Wysłany: 01-10-2015, 00:17   

lub w pierwszym poście dać informację jak naprawić ten błąd :P

Został jeszcze tylko problem z odbudowaniem wyszukiwarki ;)
_________________
- Naprawa polskich znaków w bazach MySQL
- Przenoszenie forum z serwera na serwer
- Tworzenie, kodowanie szablonów i wiele innych
kasztanek9994@gmail.com // gg:3440027
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 01-10-2015, 06:14   

Search to kwestia zwalonego SQLa w kodzie.
Tragikomiczne w całej sytuacji jest to, że kompletnie nikt z ekipy nie ruszył palcem pomimo mojej prośby równo miesiąc temu.
_________________
Cygantura
 
     
asdf

Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: 01-10-2015, 17:25   

Umiesz liczyć... nie wierzę, że od miesiąca nie możesz liczyć na tzw. "ekipę", nie możesz na nich liczyć od zawsze, więc było nie wypuszczać 1.12.9 albo mieć jaja i samemu (nikt Cie nie goni, minął miesiąc i nic) zająć/zajmować się naprawą błędów - sorry Irrek ale to jest równie tragikomiczne ;)
Jak się mówi A, trzeba powiedzieć B i etc. bo teraz użytkownicy zostali z rencyma w nocniku :mrgreen:
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 01-10-2015, 18:40   

A czy ty w ogóle wiesz o czym ty gadasz? To nie ja puściłem tego bąka, tylko zrobił to NineX w moim imieniu. Ja dałem tą paczuchę w maju, po drodze pierdolnąłem tym skryptem z uwagi na ZERO zainteresowania tematem.
Z resztą jak mógłbym cokolwiek zrobić skoro jedyne moje uprawnienia to takie jak twoje. Nie jestem ani adminem ani moderatorem. Z resztą i dobrze bo bym zgasił światło.

Ale w sumie masz rację. Wygaszę ten temat. Może to sprawi że ktoś tu się ogarnie a jak nie to pierdolnie to raz na zawsze.
 
     
kooza


Pomógł: 486 razy
Posty: 2401
Wysłany: 01-10-2015, 18:53   

irekk napisał/a:
Ale w sumie masz rację. Wygaszę ten temat. Może to sprawi że ktoś tu się ogarnie a jak nie to pierdolnie to raz na zawsze.

Można i tak, tylko co z użytkownikami którzy zaktualizowali forum? Lub założyli nowe forum na najnowszej wersji? Dzięki katalogowi, można zauważyć że jest ich aż 190+
 
     
asdf

Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: 01-10-2015, 19:16   

irekk napisał/a:
A czy ty w ogóle wiesz o czym ty gadasz? To nie ja puściłem tego bąka, tylko zrobił to NineX w moim imieniu.

Coś tam wcześniej czytałem przebąkiwania na ten temat... ale nadal nie rozumiem: W Twoim imieniu (bez Twojej zgody?) ktoś puszcza bąki przy obiedzie? Powinien dostać w twarz ;)
Jeśli ktoś wypuścił zaschnięte, majowe gówno bez Twojej zgody i wiedziałeś, że to gówno zacznie śmierdzieć jak się je ruszy... a ruszyliśmy je my, użytkownicy, to powinieneś na to zareagować.

I nie zasłaniajmy się głupim brakiem uprawnień, bo tu chodzi o wiedzę, której ja np. nie posiadam i nie jestem sobie w stanie sam naprawić błędów... można było to wydać jako wersje beta, z dopiskiem gówno jakich mało, wszyscy kładą na to lagę i nie będzie poprawek, wtedy bym się 3 razy zastanowił czy instalować i nie miałbym do nikogo pretensji :)
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 01-10-2015, 19:41   

Osobiście nie zamierzam się doszukiwać z kogo winy wynika zaistniała sytuacja. Irekk wiem, że jako jedyny ochoczo ruszyłeś do tego by coś z tym skryptem jeszcze zrobić. Jeżeli jednak wierzyłeś, że osoby, które siedzą od dawna cicho ruszyły by przy tym palcem, to sam bym był zaskoczony. W pewnym sensie stałeś się przez chwilę jedyną nadzieją dla ludzi, którzy oczekiwali by ten skrypt ruszył i przeskoczył kilka "leveli" wyżej. Głównie na tobie oparło się to całe "bum", że będą nowe aktualizacje. Może nie oddano Ci pełnej władzy na forum, ale powierzono w pewnym sensie dalszy rozwój. Fakt, że cała ta ekipa i nowa grupa zawiodła na całej linii. Być może administratorzy pomyśleli, chcesz to baw się w to dalej i twórz. Należy jednak pamiętać, że teraz ani jedna ze stron nie zrobi poprawek, a wielu użytkowników wgrywając nową wersje zostanie na lodzie. Sama wersja 1.12.9 nie jest chyba, aż tak rewolucyjnie zmieniona i chyba poprawki można by było do tej wersji zrobić (plus pozbycie się odniesień do tego co zostało usunięte).
Jeżeli znów chodzi o dalszy rozwój, to moim zdaniem jedyną nadzieją na to jest szybkie odcięcie się od tego skryptu przeskakując na nowy silnik. Za pewne więcej chętnych osób znalazło by się do tworzenia czegoś świeżego. Jednak tego nie dowiemy się bo nikt chyba takiej próby już nie podejmie. A szkoda bo między tymi planami stoi jedynie poprawka do obecnej wersji i wersja 1.12.10.

Szczerze? To sam wgrałem najnowszą wersje na forum, gdy pojawiła się tylko informacja o 1.12.9 (gdybym wiedział, że to tak skończy to pewnie bym nie zabierał się za wgrywanie). Teraz niestety pozostaje z tą niedoróbką sam, bo nikt nie ma na tyle odwagi by to teraz naprawić. Całe to planowanie nowości odbyło się chyba pod wpływem "emocji". Jeżeli zbieraniem "nowej" ekipy zajęła się administracja to nie dziwi mnie ta cisza. Osobiście nie wnikam czy ktoś próbował zorganizować jakoś tą nową grupę i czy oparło się to na ciszy, kłótniach czy czymś innym. Jednak narobiono sporego "smaka" na to, że będzie można jeszcze rozwijać fora na tym skrypcie.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 01-10-2015, 22:55   

asdf, jak czytam takie bzdury to nie dość że nie zamierzam ruszyć palcem skoro nikt inny nawet nie zabiera głosu, to po prostu się odechciewa.

asdf napisał/a:
Jeśli ktoś wypuścił zaschnięte, majowe gówno bez Twojej zgody i wiedziałeś, że to gówno zacznie śmierdzieć jak się je ruszy... a ruszyliśmy je my, użytkownicy, to powinieneś na to zareagować.
Dlaczego ja mam reagować? Tym bardziej, 4 miesiące po zakończeniu pracy i 2 miesiące po pożegnaniu się z ekipą?

mix napisał/a:
Szczerze?
Szczerze to myślałem że jak zacznę coś robić to zaraz ktoś z sentymentu ruszy dupę. Finał taki że nie dość że nakarmiłem trolla swoją pracą to pozbyłem się sentymentu jaki mnie motywował. Z drugiej strony, może i dobrze że tak wyszło. Zdechnie ten potworek i zrobi przysługę całemu internetowi.
 
     
asdf

Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: 02-10-2015, 05:27   

Gdyby ktoś wrzucił moją niedokończoną pracę, gdybym od 4 miesięcy nic w niej grzebał, miał świadomość, że musi zawierać spore błędy, gdybym 2 miesiące wcześniej pożegnał się z ekipą i wiedział, że nie będę miał czasu/ochoty pisać do tej wersji poprawek to bym zareagował. Ty widać irekk masz inne podejście, na którym na pewno skorzystali ludzie, którzy zainstalowali 1.12.9 i jeszcze twierdzisz, że to są bzdury :)
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 02-10-2015, 14:37   

Irekk, ja wiem o co chodzi i rozumiem w pewnym sensie nerwy osób wpisujących się tutaj.

W roli wyjaśnienia(dla innych użytkowników), stworzono wersje 1.12.9 i oddano paczkę do testów by sprawdzono czy wszystko działa. Nikt nie pchał się do tego ochoczo, a przecież gdyby sprawdzono to, były by przed wydaniem tej wersji wprowadzone poprawki. Niestety wersje sprawdzono na opak i to na jakiś niewspieranych od dawna starociach i od tak wydano tą wersję pod nickiem osoby, która wysłała paczuszkę. Mimo to, że autor za pewne nie zaakceptował tej paczuszki bez obszernych testów. Zresztą jak sam przyznał, przez brak reakcji innych osób zrezygnował z tworzenia nowych wersji i wydania paczki, którą stworzył. Gdyby odbyło się to jak należy, nikt nie ubolewał by teraz, że w wersji tej są błędy i zajęto by się już wydaniem wersji kolejnej.
Wystarczyło by osoby z ekipy testowały paczki do aktualizacji i zgłaszały ewentualne błędy do poprawki.
Odbiło się to na jednej osobie, a w głównej mierze powinno na kimś innym. Osobiście nie chodzi mi o bronienie osoby irkka, ale takie są fakty. Sam nie rozumiem w jakim celu Matteo po raz kolejny naobiecywał o nowych planach i jak zwykle na tym skończył. Sam NineX jest od wydania wersji 1.12.8 nieobecny. Znalazł w dziwnych okolicznościach czas na dodanie paczki na forum pod nickiem irkka. Powołano do życia grupę developers opartą głównie na starych użytkownikach, którzy kiedyś zajmowali się tym skryptem. Jednak pozostali takim samym "widmem", jak i cała grupa administrator. Gdzie tu sens? Nie wnikam.
 
     
asdf

Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: 02-10-2015, 16:23   

Nie miał kto testować i co z tego, teraz odbywają się prawdziwe testy tej wersji, zresztą przy okazji testuje się także cierpliwość użytkowników oraz profesjonalizm jej twórcy/ów :) Mniemam, że nikt nie ma pretensji o błędy, bo one zawsze były w by Przemo ale nigdy nie zostały olane przez support, jak ma to niestety miejsce w tej chwili... smutne ale prawdziwe :roll:
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 02-10-2015, 17:26   

Support umarł już dawno temu. Oczywiście, że miło by było, gdyby mimo nieporozumień z wydaniem tej wersji i błędami, stworzył by ktoś poprawki. Mimo znalezienia głównie jednego błędu przez użytkowników jeszcze musiałbyś znaleźć osobę chętną to naprawić ;) . Jeżeli ktoś będzie miał "jaja" by to odkręcić, to to uczyni (chociażby dla użytkowników, którzy w pewnym sensie przez działania administracji zostali pozostawieni sami sobie z błędami). To wstyd, że administracja nie robi nic w tym kierunku, a mimo to nadal są adminami tego forum.

Pożyjemy zobaczymy...
Ostatnio zmieniony przez mix 02-10-2015, 18:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Lord Darth

Pomógł: 2 razy
Posty: 26
Wysłany: 02-10-2015, 18:19   

Trzeba sobie zadać pytanie, czy leci z nami pilot oraz kiedy należy wyskoczyć z tego samolotu.

Nie oszukujmy się, ten skrypt się skończył w momencie, w którym zrezygnował Przemo.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 02-10-2015, 23:14   

asdf, dlaczego nieustannie mi przypisujesz wydanie 1.12.9? Dwa razy już Ci napisałem że nie ja to zrobiłem. A wyjebizm ekipy widać chociaż po tym że nikt poza kilkoma osobami (w tym ciebie) nawet nie kiwnął palcem od wydania 1.12.9 by chociażby cokolwiek napisać.

asdf napisał/a:
gdybym 2 miesiące wcześniej pożegnał się z ekipą i wiedział, że nie będę miał czasu/ochoty pisać do tej wersji poprawek to bym zareagował.
W jaki sposób? O tym że wydana została ta wersja i całkowicie nie sprawdzona dowiedziałem się już po fakcie. To że ktoś niepoważny jeszcze wydaje to w imieniu osoby która zrezygnowała to już w ogóle jest słabe.

Co do pomocy poszkodowanym to dalej nie wiem jakie są błędy.
- co do zwalonego odbudowywania searcha, to wystarczy cofnąć zmiany w pliku /admin/admin_rebuild_search.php lub wrzucić plik z 1.12.8
- co do innych błędów z szukajką to jedyną zmianą w pliku search.php powinna być dodanie frazy IGNORE koło INSERTa. to też można cofnąć choć nie zalecam bo ma to za zadanie wyciszenie błędów z duplikatami (czyli rekordami które zostały dodane wcześniej, najprawdopodobniej w związku z wystąpieniem race condition)
- co do braku autoinca w tabeli phpbb_users, to w paczce nie ma nic dotyczącego kolumny user_id, jest wywalenie kolumn user_birthday oraz user_next_birthday_greeting. Jeżeli ktoś nie ogarnia narzędzi bazodanowych i usunął sobie autoinca to nie wiem do kogo ta pretensja.

Nawet plik ze schematem ma autoinca

Kod:
CREATE TABLE phpbb_users (
  user_id mediumint(8) NOT NULL auto_increment,
  user_active tinyint(1) DEFAULT '1',
  username varchar(25) NOT NULL default '',
...
  PRIMARY KEY (user_id),
  KEY user_session_time (user_session_time),
  KEY user_level (user_level),
  KEY user_lastvisit (user_lastvisit),
  KEY user_active (user_active)
) DEFAULT CHARSET latin2 COLLATE latin2_general_ci;


więc nie ma ani jednego miejsca gdzie kazano wywalić autoinca.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
asdf

Pomógł: 1 raz
Posty: 23
Wysłany: 03-10-2015, 09:46   

Przecież do mnie już dotarło, że nie Ty wydałeś tą wersję... pierwszy post w temacie mówił co innego i nie musiałem wiedzieć, że było inaczej.

W jaki sposób bym zareagował: a no w taki, że albo bym napisał, że się pod tą wersją nie podpisuje, bo jest niesprawdzona i wrzucona na odczepnego, może zawierać spore błędy, których nikt z nie będzie chciał poprawiać. A skoro z takich czy innych względów sprawa zabrnęła zbyt daleko to bym wydał kilka poprawek i... ;)

irekk,dla kogo Ty to pisałeś, dla siebie, dla ekipy, dla sławy, bogactwa? :D Choćby w niewielkim stopniu pisałeś to dla użytkowników, a teraz masz nas tam gdzie Twoi kumple mieli tą wersje od zawsze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę