phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[gotowa modyfikacja] [1.12.8] SB by Tommekk80
Autor Wiadomość
maranta


Posty: 60
Wysłany: 05-07-2015, 17:39   

Witam,

Co i w jakim pliku powinnam zmienić, żeby odwrócić kolejność wpisów pojawiających się w SB (chcę najnowsze u góry).

Drugie pytanie - jak zmieić kod żeby ten SB działał poprawnie na portalu (w tej chwili zrobiłam prowizorkę ale działa źle).

Do tej pory miałam modyfikowanego gadulca z bardzo starej wersji forum i działał bez zarzutu i na forum i na portalu.
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
maranta


Posty: 60
Wysłany: 06-07-2015, 09:35   

Malutki kroczek do przodu zrobiłam sama, ale dalej bez pomocy chyba nie ruszę.
Działam po omacku, bo się na tym wszystkim nie znam.

(Dziwne, że udało mi się manualnie krok po kroku uktualnić forum z wersji 1.12.6 przez 1.12.7 do 1.12.8. Zajęło mi to 4 dni łącznie z zainstalowaniem XAMPPA, poszatkowaniem i zaimportowaniem bazy danych liczącej ponad 400MB, uaktualnieniem plików i wrzuceniem już wszystkiego na normalny serwer i najdziwniejsze - forum działa, choć początkowo serwer się na coś wkurzył i wywalał jakiś wewnętrzny błąd 500).

Co udało mi się osiągnąc z SB.

W pliku shoutbox_view.php

znalazłam coś takiego

ORDER BY s.id ASC

i zamieniłam na takie

ORDER BY s.id DESC

Kierunek słuszny, ale jeszcze nie uzyskałam tego o co mi chodziło.

Gdy wysyłam wiadomość ląduje ona na dole a dopiero po odświeżeniu pojawia się na górze i tu moje pytanie - który z fragmentów kodu odpowiada za to, że wiadomość po wysłaniu pokazuje się na dole?

Kolejna sprawa - przewijanie. Nawet gdy już po odświeżeniu SB widać wiadomość na górze, to SB przewija się ciągle do wpisów znajdujących się na samym dole - gdzie szukać kodu odpowiedzialnego za to?

Jeśli chodzi o SB na portalu, to sobie z grubsza poradziłam, jedyne co, to nie potrafię tak zmienić kodu odpowiedzialnego za uśmieszki, żeby były one widoczne w gadulcu portalowym. Guzik do uśmieszków oczywiscie dodać tam potrafię, ale nie potrafię w kodzie ustawić jak ten guzik ma reagować na kliknięcie.

Z tej modyfikacji wywaliłam rozkrzyczanych a dodałam archiwum i dlatego na okjo może gadulec nie wygląda tak jak oryginał, ale to tylko kosmetyka.

Będę wdzięczna za pomoc mądrzejszych od siebie :D


====================================
edit:


Sama z sobą rozmawiam :D

Szukałam czegoś odnośnie przewijania i w skrypcie shoutbox.js znalazłam coś takiego -

function skroll()

Kod:
function skroll()
{
    $('#SB_box').animate({scrollTop: $('#SB_box > #SB_inner').outerHeight()}, 300);
}


jest o przewijaniu, jest o animacji, ale nie rozumiem o co w tym kodzie chodzi. Nie wiem co to jest inner.
Próbowałam na wariata zmienić Top na Bottom :twisted:

Hmm... Chcę najnowsze wpisy u góry, chcę mieć pasek przewijania, ale korzystać z niego ręcznie, gdy będę chciała zobaczyć starsze wpisy niżej. Nie chcę automatycznego przewijania. Chyba animate powinnam wywalić, hmm... :mrgreen: :twisted:

===============================================
edit:


Najnowsze wieści z placu boju: usunęłam całkiem to

Kod:
function skroll()
{
    $('#SB_box').animate({scrollTop: $('#SB_box > #SB_inner').outerHeight()}, 300);
}


i już z przewijaniem jest tak jak chcę.


Pozostał jeden problem - wiadomość po wysłaniu ląduje na samym dole a dopiero po odświeżeniu jest u góry.

No i czego ja teraz biedna mam w kodzie szukać???

Send? Nic wokół słówka send w plikach gadulcowych nie mówi mi o tym, ze wyślij i umiść na dole :roll:
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
pazmat

Pomógł: 9 razy
Posty: 90
Wysłany: 06-07-2015, 12:53   

Spróbuj w images/shoutbox.js znaleźć:

Kod:
mydiv.html(mydiv.html() + htmlMessage);


I zamienić na:

Kod:
mydiv.html(htmlMessage + mydiv.html());


PS: Nie usuwaj całej funkcji skroll() bo doprowadzi to do niepotrzebnych błędów. Zamiast tego zostaw ją pustą:

Kod:
function skroll()
{

}
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 06-07-2015, 13:01   

pazmat, działa!

Super, dziękuję :)

Jeszcze tylko drobiażdżek spróbuję zmienić i już wrzucę na normalne forum, bo teraz bawię się lokalnie z gadulcem :lol:
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 06-07-2015, 13:20   

Napiszę jaki drobiażdżek, bo zanim sama znajdę, to wieki miną.

W którym pliku zdefiniowany jest sam wygląd tego pola SB, gdzie pojawiają się wiadomości.

Chciałabym te linie, które teraz widać poniżej "napisał/a:" przenieść tuż nad sam nick czyli poniżej przesłanej wiadomości.

Na obrazku testowego SB będzie lepiej widać o co mi chodzi.

Czy tego mam szukać w stylach czy może w shoutbox.js

Bo właśnie w tym ostatnim pliku znalazłam już coś na temat tych wszystkich "x", "e", "i", "napisał/a" itd.

Kod:
{
                var color = ( data.d[x].c ) ? 'style="' + data.d[x].c + '"' : '';
                var row = ( data.d[x].i % 2 ) ? 'sb1' : 'sb2';
                htmlMessage += '<div id="sb_msg_' + data.d[x].i + '" class="' + row + ' table0" style="min-height: 35px;text-align:justify"><div style="float: left; width: 35px; height: 35px; padding-right: 5px;">' + data.d[x].a + '</div><div style="padding-top:0">';
                htmlMessage += '<div style="float:right">';
                if ( data.d[x].x == 1 ) {
                htmlMessage += '<a onclick="removeShout(' + data.d[x].i + ')" class="gensmall" style="cursor: pointer; font-weight: bold;">x</a> ';}
                if (data.d[x].e == 1) {
                htmlMessage += '<a onclick="editShout(' + data.d[x].i + ')" class="gensmall" style="cursor: pointer; font-weight: bold;">e</a> ';}
                if ( data.d[x].p == 1 ) {
                htmlMessage += '<a href="' + data.d[x].u + '" class="gensmall" style="cursor: pointer; font-weight: bold;">i</a> ';}
                htmlMessage += data.d[x].t;
                htmlMessage += '</div>';
                if ( data.d[x].l == 1 && data.d[x].p == 0) {
                htmlMessage += ' <a href="' + data.d[x].u + '" class="gensmall" ' + color + '>' + data.d[x].n + '</a> napisał/a: ';}
                else {
                htmlMessage += ' <a onclick="wstawianieSB(\'[color=' + data.d[x].c.substr(6,7) + ']' + data.d[x].n + '[/color]\',0)" class="gensmall" style="cursor: pointer;' + data.d[x].c + '">' + data.d[x].n + '</a> napisał/a: ';}
                htmlMessage += '<hr style="height:0"><div style="padding-left:40px"><span id="edit_' + data.d[x].i + '">' + data.d[x].m + '</span></div></div></div>';
                g_disaBled123 = data.d[x].h;
                if ( data.d[x].n == 'Info' )
                {
                    setTimeout('delInfo('+ data.d[x].i +');', data.d[x].w);
                    wstawianieSB(data.d[x].z,3);
                    $('#wyslij').attr('disabled', 'disabled');
                    $('#messageBox').attr('disabled', 'disabled');
                }
                else
                {
                    g_lastMessageID = data.d[x].i;
                }
            }
        }


Tylko nie wiem gdzie tej linii szukać w tym kodzie, może jednak w stylach? Może to są zwykłe komórki tabelki?

Wybaczcie głupie pytania :/

Schowek01.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 51,35 KB

_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
kooza


Pomógł: 486 razy
Posty: 2401
Wysłany: 06-07-2015, 13:55   

to:
Kod:
htmlMessage += ' <a onclick="wstawianieSB(\'[color=' + data.d[x].c.substr(6,7) + ']' + data.d[x].n + '[/color]\',0)" class="gensmall" style="cursor: pointer;' + data.d[x].c + '">' + data.d[x].n + '</a> napisał/a: ';}
                htmlMessage += '<hr style="height:0"><div style="padding-left:40px"><span id="edit_' + data.d[x].i + '">' + data.d[x].m + '</span></div></div></div>';

na:
Kod:
htmlMessage += ' <a onclick="wstawianieSB(\'[color=' + data.d[x].c.substr(6,7) + ']' + data.d[x].n + '[/color]\',0)" class="gensmall" style="cursor: pointer;' + data.d[x].c + '">' + data.d[x].n + '</a> napisał/a: ';}
                htmlMessage += '<div style="padding-left:40px"><span id="edit_' + data.d[x].i + '">' + data.d[x].m + '</span></div><hr style="height:0"></div></div>';

<hr odpowiada za tą linię.
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 06-07-2015, 14:21   

Dziękuję ogromnie za pomoc.

Udało mi się też przybliżyć te całe x, e, i do awatarka.

Na stronie głównej forum można zerknąć jak to wygląda. Pisać mogą tylko zalogowani, ale widoczny jest chyba dla wszystkich.
Na portalu też jest, troszkę uboższy, ale jest :)

Jeszcze raz dziękuję :)

Schowek01.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 43,77 KB

_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 13-07-2015, 19:04   

Minęło kilka dni, wpisów na SB przybyło.
Ogólnie gadulec sprawuje się dobrze.

Wczoraj zasanowiła mnie tylko jedna sprawa. Po odświeżeniu strony na samej górze jako najnowsza, ostatnia, pojawiała się wiadomość wysłana po godzinie 16, a dopiero po kilku sekundach pojawiały się wiadomosci napisane po tej godzinie.
Dzisiaj cały czas było to samo, choć wiadomosci przybyło, to po odświeżeniu jako najnowsza pojawiała się ta wczorajsza i po chwili dopiero pokazywały się nowsze.

Przed chwią doszłam do tego co jest przyczyną. W panelu admina miałam ustawioną wartość - Ilość wyświetlanych wiadomości = 30
Policzyłam wiadomosci od dołu, czyli od najstarszej i ta "trefna" wiadomość, która jako pierwsza wyskakiwała po odświeżeniu jest wiadoością nr 30.

W tej chwili ustawiłam ilość wyśietlanych wiadomosci na 100 i problem zniknął, jednak gdy tych wiadomości będzie przybywało, to wolałabym, żeby niezależnie od ustawień zawsze od razu pokazywała się najnowsza.

Czy tak ma być, czy jest to tylko mój problem spowodowany tą odwrotną kolejnością wyświetlania wiadomości (nowe górą).

Jeśli to mój problem, to co powinnam poprawić, żeby ta ilość wyświetlanych wiadomości dotyczyła najnowszych, a nie licząc od dolnej - najstarszej?


===========================

edit:


Przeglądam wszystkie gadulcowe pliki i jedynie co mi w oko wpadło to kawałek kodu w pliku shoutbox_view.php

Tylko, że ja nic z tego nie rozumiem :roll:
Ale to msg_count to może być coś o liczbie wiadomości

Kod:
    if ( $shoutbox_config['shoutbox_on'] && $shoutbox != 'off' && !$shoutbox_banned_view && ( $shoutbox_config['allow_guest'] || $shoutbox_config['allow_guest_view'] || $userdata['session_logged_in'] ) && ($shoutbox_config['allow_users'] || $shoutbox_config['allow_users_view'] || $userdata['user_level'] == ADMIN || $is_mod || $is_jr_admin || $shoutbox_view_group) )
    {
        if ( $last == 0 )
        {
            $sql = 'SELECT COUNT(id) AS total
                FROM ' . SHOUTBOX_TABLE;
            if ( !($result = $db->sql_query($sql)) )
            {
                message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not query shoutbox count messages', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
            }
            $row = $db->sql_fetchrow($result);
            $msg_count = $row['total'];

            $number = $shoutbox_config['count_msg'];
            $start = $msg_count - $number;

            if ( $msg_count < $number )
            {
                $start = 0;
            }
            $limit = 'LIMIT ' . $start . ', ' . $number;
        }
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 14-07-2015, 23:24   

Kilka linijek niżej masz
Kod:
ORDER BY s.id ASC
Spróbuj zamieńić ASC na DESC i powiedz czy się coś zmieniło.
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 14-07-2015, 23:54   

Niestety, w moim pliku już mam zmienione na DESC, czyli to nie to.

W sumie nie bardzo rozumiem tej funkcji - ilość wyświetlanych wiadomości.

No bo gdyby to chodziło o ilość pokazanych wiadomości na stałe, to gdy mam ustawioną wysokość gadulca, to i tak część z tych wiadomości będzie dostępna dopiero po przewinięciu suwakiem.

Gdy teraz mam ustawione na 100, to i tak widzę tylko z 5 górnych.
Sens by to miało gdyby chodziło o całkowitą ilość wpisów w SB, czyli jeśli ktoś napisze wiadomość 101, to pierwsza jest usuwana i widoczna jedynie w archiwum.

Tak się nie dzieje. Gdy miałam ustawione na 30 to było 30 najstarszych a kilka nowszych ładowało się z opóźnieniem i w sumie w gadulcu było ponad 30 wiadomości, bo można było przewinąć do pierwszej najstarszej.

Tak więc niezależnie od ilości ustawionej w PA, nadmiarowe nie są kasowane.

Tym bardziej, że kasowanie zależy od ilości dni - Po ilu dniach kasować wiadomości

Jeśli np. ustawię 90 dni, to wiadomości trzymiesięczne wszystkie się skasują, nawet gdyby miał pozostac pusty gadulec, albo tylko z jedną wiadomością (tak myślę).

Jaki więc sens ma funkcja ilości wyświetlanych wiadomości, skoro nadmiarowa ilość się nie kasuje?
W każdym razie u mnie nie są usuwane te nadmiarowe.
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 15-07-2015, 08:43   

Wieczorem zajrzę w tego shoutboxa.
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 15-07-2015, 10:36   

Dziękuję, tym bardziej, że tak wymyślam, ale chciałabym go przystosować tak, żeby być jak najbardziej zadowoloną i użytkownicy też. Ponieważ jest na górze forum i w takim miejscu, to dla nas najwygodniej gdy nowsze wiadomosci widzimy u góry.

I jeszcze drobiazg (chyba) - jak zmienić to gdy ktoś wrzuci link, to żeby nie pojawiał się cały a jedynie słówko LINK lub KLIK
To chyba w shoutbox_view.php, coś w okolicy
Kod:
$message = ($shoutbox_config['make_links']) ? make_clickable($message) : $message;



=================

Właśnie sprawdziłam lokalnie - gdy ustawiłam, żeby wyświetlał 5 wiadomości, to po odświeżeniu strony pokazuje się tylko pięć najstarszych wiadomości a po kilku sekundach (zależnie ile sekund mam ustawionych jako czas odświeżania w PA) wskakują wyżej te nowsze wiadomosci.

Nie powinien wyświetlać 5 najstarszych, a 5 najnowszych. Czyli wybiera nie wg daty, a te które u mnie są niżej w gadulcu i u mnie są to najstarsze właśnie.
Boję się w tym układzie, że gdyby faktycznie zaczął automatycznie kasować to co powyżej nakazanej liczby, to usuwałby nowe.
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 16-07-2015, 15:34   

Jeszcze potestowałam gadulca i widzę kolejny problem u mnie. Gdy w PA ustawię, żeby kasował wiadomości po jednym, dwóch... dniach, to i tak są nadal wszystkie i żadna wiadomość nie jest usuwana (czyszczenie cache nic nie daje).

Tak więc, gdy ustawię, żeby było widocznych x wpisów, to po oświeżeniu strony dokładnie tyle wpisów widać, z tym, że są to najstarsze wpisy, a gdy mija czas, który mam ustawiony w PA na odświeżanie SB to po tych kilku sekundach (czy kilkudziesięciu, bo raz ustawiłam 30 s), wskakuje reszta wpisów najnowszych i już cały czas są wszystkie.

Gdy ustawię kasowanie po jakimś czasie, to mimo wszystko stare wpisy kasowane nie są.

Poza tym ja żadnych problemów z SB nie widzę a testowałam w różnych przeglądarkach.
Tylko jedna osoba zgłasza w gadulcu problem - stale widzi suwak przesunięty na sam dół i mój pierwszy, najstarszy wpis i nie może w żaden sposób przewinąć Gadulca do góry do nowszych wpisów, czyta wiadomosci w archiwum jedynie.
Nikt więcej o takim problemie nie napisał.

U mnie kolejność wpisów jest taka jak chciałam - nowe górą i suwak jest u góry i steruję nim ręcznie w zależności od potrzeby (nie ma animacji i dobrze).
Nie wiem więc dlaczego u tej jednej osoby nadal suwak zachowuje się tak jak w oryginale.

W załączniku dołączam wszystkie moje pliki gadulcowe plus plik, w którym gadulca usadowiłam - index_box.tpl

Gdyby ktoś mógł przetestować, to byłabym wdzięczna.
Mogę w zamian zrobić jakieś kolczyki frywolitkowe, bransoletkę - dla czyjejś żony/dziewczyny/siostry/mamy itp. :mrgreen: :mrgreen:

kopia_gadulca.rar
Pobierz Plik ściągnięto 591 raz(y) 19,65 KB

_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
maranta


Posty: 60
Wysłany: 03-08-2015, 23:20   

Ponawiam prośbę o pomoc, bo problem wyżej opisany nadal występuje :(

Starsze wiadomości nie są usuwane niezaleznie czy ustawię ograniczenie czasowe czy ograniczeie ilości wpiisów.

Jeśli chodzi o oggraniczenie ilości pokazywanych wpisów, to SB zachowuje sę tak, jak to już opisywałam.

Boję się, że za parę iesięcy SB rozrośnie się do tasiecowych rozmiarów jesli ręcznie ie wykasuję starych wpisów, no ale wtedy znikną one również z archiwum, a tu już istnienie archiwum straciłoby sens.

Bardzo proszę o pomoc.

Również nie wiem jak zastąpić link klikanym słowem KLIK (mam wąskie okno gadulca i gdy ktoś wrzuci długi link, to rozwala okno na szerokość).


Sama sobię nie poradzę :( :( :(
_________________
Pozdrawiam, Anna
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
rozekrr

Posty: 18
Wysłany: 15-10-2015, 16:01   

Zmodyfikuje mi ktoś aby tekst wiadomości był po napisał/a: [tekst] a nie na dole?
Bo sam coś nie mogę sobie poradzić, edytuje się to w shoutbox.js

Pzdr.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę