phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana maksymalnej długości posta
Autor Wiadomość
wojtaq

Posty: 3
Wysłany: 16-12-2013, 11:30   Zmiana maksymalnej długości posta

Dzień dobry!
Na moim forum mam dział z relacjami o wydarzeniach zawierający posty o dość znacznej objętości. Dotychczas tylko jeden wpis zakosztował restrykcji i nie można go w żaden sposób dokończyć poza opcją dodania dalszej części np. w odpowiedzi. Opis ograniczenia ma związek z rekordem max_post_len w phpbb_config zawierającym pole z limitem 65500 znaków/post. Tak przynajmniej to rozumiem korzystając z wiedzy pozyskanej na niniejszym Forum. Niestety, wprowadzenie innej (większej) wartości pola nie przyniosło oczekiwanych rezulatów i post w dalszym ciągu jest 'obcięty' w tym samym miejscu. Proszę ludzi dobrej woli i większej wiedzy o pomoc, jak ten problem rozwiązać. Póki co, jestem przy wersji 1.12.7 wahając się przed modyfikacją przede wszystkim z obawy wobec licznych kłopotów, na jakie natrafiają jej pionierzy.

Wojtek
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 16-12-2013, 21:14   

Znajdź 2 razy w posting.php:
Kod:
if ( strlen($message) > 65500 )
 
     
wojtaq

Posty: 3
Wysłany: 21-12-2013, 20:37   

W posting.php występują 4 warunki "if ( strlen($message) > 65500 )" powiązane z działaniem "message_die(GENERAL_MESSAGE, 'Your message is too long. It can not be more than 65500 chars.')"

Niestety, zmiana wartości 65500 nie wywołała żadnych efektów i w dalszym ciągu nie mogę pisać. Zresztą nie zaszedł chyba taki warunek, bo skrypt nie wygenerował komunikatu o zbyt długim wpisie. Sam już nie wiem, co mam o tym sądzić. Chyba jest gdzieś zaszyta wartość ograniczająca długość posta, tylko gdzie? Ponownie wracam z prośbą o pomoc!
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 21-12-2013, 21:24   

Kod:
ALTER TABLE `phpbb_posts_text` CHANGE `post_text` `post_text` MEDIUMTEXT
 
     
wojtaq

Posty: 3
Wysłany: 23-12-2013, 21:45   

Woytec dziękuję!
Ostatnie zapytanie SQL wywołało oczekiwaną zmianę i już mogę pisać dłuższy post. Dodatkowo wprowadziłem większą zmienną dla max_post_len w phpbb_config oraz zmodyfikowałem odpowiednio wartość 65000 znaków dla wszystkich warunków if -> then w wierszach generujących komunikat o przekroczeniu określonej długości posta w posting_php. Gdybyś jeszcze napisał, jakie wartości może przyjmować argument post_text w tablicy phpbb_posts_text to moje szczęście sięgnęłoby zenitu. Generalnie lubie wiedzieć, co robię... Obecnie został ustalony 'mediumtext' i określa prawdopodobnie dopuszczalną wagę posta, lecz nie jest to chyba jego jedyna wartość, jak przypuszczam.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 23-12-2013, 22:03   

16.777.215 znaków
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę