phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z usuwaniem postów
Autor Wiadomość
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 15-11-2013, 17:04   Problem z usuwaniem postów

Witam!

Jestem po aktualizacji i od wczoraj nie miałem żadnych zastrzeżeń i nie widziałem żadnych błędów. Niestety, dzisiaj widzę dubel jednego z użytkowników i chciałem usunąć jeden z postów. Gdy nacisnąłem na usunięcie postu otworzyła się normalnie strona z komunikatem czy jestem pewny , że chcę usunąć post , oczywiście dałem na "tak". Wtedy otworzyła się biała strona w adresie końcówka "posting.php" i na tym koniec.

Teraz najlepsze , gdyby nie 2 karty w przeglądarce z otwartym tym samym tematem to już bym miał po. Ponieważ z działu zniknął ten temat mimo , że usuwałem post. W drugiej karcie miałem ten sam temat i klikam na inną stronę tematu i co ? Okazuje się , że mogę po nim chodzić normalnie. Gdy napisałem nowy post , temat wrócił. Gdyby nie otwarta druga karta to już bym miał po temacie.

W dziale testowym stworzyłem temat z dwoma postami jeden pod drugim. Gdy usunąłem ten drugi , znów widniała biała strona z końcówką adresu "posting.php". Tutaj już nie otwierałem tego samego tematu w dwóch kartach. Ze strony głównej pojawiło się ilość tematów w dziale "--" , a w dziale tematu nie było. Dopisałem gdzieś post w dziale i ilość postów wróciła.

Co może być przyczyną tego ? Przy aktualizacji pliki wgrywałem z paczki gdyż nie posiadam żadnych oddzielnych modów - sam standard. Przeszukam parę plików na podstawie instrukcji manualnej czy czegoś tam nie brakuje , ale temat postanowiłem mimo to napisać.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 15-11-2013, 17:11   

mix napisał/a:
W dziale testowym stworzyłem temat z dwoma postami jeden pod drugim. Gdy usunąłem ten drugi , znów widniała biała strona z końcówką adresu "posting.php". Tutaj już nie otwierałem tego samego tematu w dwóch kartach. Ze strony głównej pojawiło się ilość tematów w dziale "--" , a w dziale tematu nie było. Dopisałem gdzieś post w dziale i ilość postów wróciła.

Temat też wrócił?

Czy aktualizacja bazy przebiegła pomyślnie?
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 15-11-2013, 17:16   

W pierwszym przypadku temat wrócił tylko dlatego , że miałem go otwartego w 2 kartach , a tylko w jednej usuwałem post. Dziwny przypadek , ale pisząc post w drugiej zachowanej karcie z tematem , temat wrócił.

Cytat:
Temat też wrócił?


Tutaj temat nie wrócił. Przy normalnym usuwaniu "bez zapasu" w drugiej karcie jak opisałem powyżej , temat znika.

Cytat:
Czy aktualizacja bazy przebiegła pomyślnie?


Wszystko było ok. Aktualizacje forum robiłem z wersji poprzedniej czyli 1.12.7.

Wygląda to tak jakby temat się ukrywał po usunięciu postu.
Ostatnio zmieniony przez mix 16-11-2013, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 15-11-2013, 17:22   

Mógłbyś włączyć checkfiles?

Sprawdź tam też synchronizację bazy
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 15-11-2013, 17:30   

checkfiles włączone.

Niedawno robiłem synchronizacje w PA w Fora , Użytkownicy i mimo , że to mam zablokowane to z przyzwyczajenia w Załączniki.

Teraz odpalam checkfiles i nagle przy synchronizacji - Posty użytkowników , Posty w tematach... wyskoczyło , że baza nie jest zsynchronizowana.

Wróciłem do PA zrobiłem ponowną synchronizacje i teraz wszędzie jest ok oprócz - Użytkownicy. Wyskakuje lista userów oznaczonych liczbami (ID) z możliwością kliknięcia i wejścia w profil. Przycisk z możliwością naprawy i ostrzeżeniem , że osoby te mogą utracić przywileje , przynależność do grup i standardowy tekst by zrobić synchronizacje w PA.

Zrobiłem synchronizacje użytkowników z grup i wszystko było zsynchronizowane. Musiałem na nowo pododawać do grup użytkowników , a moderatorom ponownie nadać prawa. Po zrobieniu tego , wykonałem ponownie synchronizacje i wszędzie jest ok , ale znów przy Użytkownicy wyskakuje , że baza nie jest zsynchronizowana. Czy to tak ma zostać ?

Edit:

Więc tak , nadal występuje błąd przy usuwaniu postów , a z ciekawości sprawdziłem jak usuwanie tematów w całości tworząc testowy. W nowym temacie także wyskakuje normalnie komunikat czy na pewno chcę usunąć temat , ale zamiast wyskoczyć okienko gdzie chcę wrócić to wyskakuje tylko górna część forum , a w adresie jest tym razem "modcp.php". Mimo to temat usuwa normalnie. Jednak to kolejna sytuacja gdy coś nie działa poprawnie.

Gdy usunę po synchronizacji post lub temat ponownie w checkfiles wyskakuje , że baza jest nie zsynchronizowana i należy ponowić synchronizacje w PA by wszystko było zaznaczone jako zsynchronizowane. Mimo to po naprawie w Użytkownicy i ponowne pododawanie userów do grup znów wyskakuje , że jest niezsynchronizowana.

[ Dodano: 16-11-2013, 16:24 ]
Czy ktoś miał może podobny problem lub ma jakieś pomysły na rozwiązanie tych błędów ?
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 16-11-2013, 17:10   

Łączyłeś kiedyś bazy u siebie?
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 16-11-2013, 17:16   

Woytec napisał/a:
Łączyłeś kiedyś bazy u siebie?


Nigdy nie łączyłem baz u siebie.

[ Dodano: 17-11-2013, 12:07 ]
Widzę , że ciężko będzie ze znalezieniem przyczyny , dlatego też zapytam wprost. Czy ktoś z administracji zajmuje się zleceniami i byłby w stanie pomóc na forum lub poza forum ? Nie ukrywam , że wolę by była to osoba z administracji. Ja jak na razie nie znalazłem przyczyny , ale też chciałbym pozbyć się problemu by te opcje działały poprawnie.
 
     
feuerwehr

Posty: 38
Wysłany: 17-11-2013, 23:07   

mix napisał/a:
Czy ktoś miał może podobny problem lub ma jakieś pomysły na rozwiązanie tych błędów ?

Witaj,

Zadebiutuję tym postem na forum, ale wesprę Cię informacją, że też z takowym problemem się zetknąłem u siebie. (mam styl subBlack ściągnięty razem z aktualizacją, zatem zakładam że po korektach do 1.12.8?)
Pewnie więcej nas się pod tym podpisze,ale to z czasem, bo za świeżo po aktualizacji jesteśmy i nie każdy na co dzień robi porządki na forum ;)
Dziś też zacząłem kasować stare posty.
Po skasowaniu posta zapytanie czy usunąć i po potwierdzeniu jak u Ciebie.
Odświeżenie strony pomaga, ale z tą niedogodnością, że forum już odnotowało usunięcie postu, więc daje komunikat, że taki nie istnieje.
Potem ręczny powrót na forum/do tematu i tak w kółko.
Faktycznie przed aktualizacją tego nie było.
I o ile ten problem występuje przy kasowaniu pojedynczych postów, to już w opcji moderowania forum usuwanie tematów odbywa się bezkolizyjnie.
Instalowanie aktualizacji przez aktualizator (instrukcja 5-cio punktowa zachowana).

Pozdrawiam
- F.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 17-11-2013, 23:23   

U mnie niestety usunięcie postu w temacie kończy się utratą całego tematu. W przypadku tematów , usunięcie tematu działa , ale widać , że nie wyświetla się to tak jak należy. Więcej nie mam co pisać bo opisałem wszystko wyżej. Będę doszukiwał się gdzie leży problem i mam nadzieje , że znajdę to i naprawię.
 
     
feuerwehr

Posty: 38
Wysłany: 17-11-2013, 23:25   

Będę wdzięczny jak podzielisz się rozwiązaniem tego problemu tu na forum.
Pozdrawiam
- F.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 18-11-2013, 17:18   

Niestety , dalej w tej kwestii stoję w miejscu. Jedna z osób przeglądała bazę mojego forum , ale nie doszukała się gdzie leży problem. Pozostaje chyba poczekać na kogoś kto naprawił takowy błąd u siebie.
 
     
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 18-11-2013, 22:05   

mix, jak dokonywałeś aktualizacji, masz czyste pliki 1.12.8 czy jeszcze jakieś dodatkowe modyfikacje? Ewidentnie coś stoi na przeszkodzie updatowania poprawnych danych dla konkretnego tematu, pada synchronizacja.
Podeślij dane dostępowe do serwera na PW, jeśli to nie problem. Z ciekawości w wolnej chwili sprawdzę i naprawię.
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 18-11-2013, 22:07   

U niego podczas usuwania po wciśnięciu "Tak" wysyła status 500 i przerywa aktualizację bazy (np. do zapytań zmieniających licznik postów czy ID ostatniego postu w temacie). Temat znika bo nie jest aktualizowane ID ostatniego postu po usunięciu.
 
     
mix


Pomógł: 6 razy
Posty: 134
Wysłany: 18-11-2013, 22:47   

NineX, Podeśle na PW.

Modyfikacji nie posiadam , a aktualizacje wykonywałem zgodnie z instrukcją. Pliki wgrywałem z paczki update.

Tak jak już tutaj chyba pisałem po aktualizacji jedynie był problem z kodowaniem , poprzez co niektóre polskie znaki zamieniały się na "?". Jednak baza została przekonwertowana na odpowiednie kodowanie i wszystkie znaki działają jak należy. Po tym jak znaki zaczęły działać otwarłem forum i dzień później moderator zgłaszał mi , że po otwarciu forum usuwał jakiś post. Mimo to sprawdził i temat był , więc być może coś się zepsuło po czasie. Już parę rzeczy sprawdzałem i Woytec też szukał i nie mam pomysłów.

Problem jest i przy usuwaniu postów i tematów oraz w check_files przy synchronizacji "Użytkownicy". Podobny problem zgłaszał też użytkownik tego forum w dziale Bazy danych SQL.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Scooby?!

Pomógł: 62 razy
Posty: 304
Wysłany: 18-11-2013, 23:00   

mix napisał/a:
NineX, Podeśle na PW.

Modyfikacji nie posiadam , a aktualizacje wykonywałem zgodnie z instrukcją. Pliki wgrywałem z paczki update.

Tak jak już tutaj chyba pisałem po aktualizacji jedynie był problem z kodowaniem , poprzez co niektóre polskie znaki zamieniały się na "?". Jednak baza została przekonwertowana na odpowiednie kodowanie i wszystkie znaki działają jak należy. Po tym jak znaki zaczęły działać otwarłem forum i dzień później moderator zgłaszał mi , że po otwarciu forum usuwał jakiś post. Mimo to sprawdził i temat był , więc być może coś się zepsuło po czasie. Już parę rzeczy sprawdzałem i Woytec też szukał i nie mam pomysłów.

Problem jest i przy usuwaniu postów i tematów oraz w check_files przy synchronizacji "Użytkownicy". Podobny problem zgłaszał też użytkownik tego forum w dziale Bazy danych SQL.

Tam wtedy może o to chodziło? Dobrze to wklepywałeś?
db/mysql.php
Kod:
#-----[ AFTER, ADD ]-----------------------------------
# latin2 change on latin1 if you have latin1 in database
# latin2 zmień na latin1 jeśli bazę masz latin1
#
                else
                {
                    mysql_set_charset('latin2', $this->db_connect_id);
                }

db/mysql4.php
Kod:
#-----[ AFTER, ADD ]------------------------------------
# latin2 change on latin1 if you have latin1 in database
# latin2 zmień na latin1 jeśli bazę masz latin1
#
                else
                {
                    mysql_set_charset('latin2', $this->db_connect_id);
                }
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę