phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodawanie bannerów z PA
Autor Wiadomość
Hagis

Posty: 31
Wysłany: 27-10-2013, 02:42   Dodawanie bannerów z PA

Witam. Nie mam zielonego pojęcia, jak się pisze skrypty w php oraz js. Znam trochę podstaw html'u i css, więc zakładam temat.

Otóż chciałbym wprowadzić mały (mam nadzieję, że mały) dodatek na forum.
Moje forum ma służyć do prowadzenia sieci serwerów, różne serwery będą mogły się do mnie dołączyć.
Dołączając każdy powinien być na stronie głównej - być, czyli powinien widnieć jego banner, gametracker, nazwa i ip serwera.
Stworzyłem sobie, jak miałaby wyglądać tabelka ze wszystkimi danymi. Obecnie, żeby dodać serwer trzeba dodać grafikę banneru i edytować plik index_body.tpl - skopiować poprzedni serwer ze zmienionymi ścieżkami do plików i informacjami.

Dobra, starczy opisu.. O co mi chodzi?
Żeby móc dodawać nowe serwery z panelu admina. Wpisując odpowiednie dane (nazwa, ip), podając adres do GameTrackera (to jest monitor pod bannerem) oraz dodania obrazu banneru w taki sam sposób, w jaki dodaje się załączniki.
A po tej operacji, na stronie głównej ma się pojawić kolejny serwer pod spodem poprzedniego.

Czy można to osiągnąć w łatwy sposób?

W załączniku dorzucam obrazek, jak to ma wyglądać.
Jak znajdą się zainteresowani, to dorzucę gotowy fragment kodu odpowiedzialnego za wygląd danych jednego serwera.

Pozdrawiam.

Bez nazwy.png
Obraz wyglądu forum.
Plik ściągnięto 62 raz(y) 315,03 KB

 
     
Gadatliwa Kasia 

   
informative

Pomógł: 1 raz
Posty: 21
Wysłany: 28-10-2013, 18:47   

Można w łatwy (dość) sposób dodawać/usuwać/modyfikować wpisy szablonowe.
A skąd wiesz czy dany serwer (IP) rzeczywiście istnieje czy ktoś nie próbuje oszukać dodając fake-ip? Potrzebny skrypt sprawdzający wpis u rejestratora (np. NASK, RIPE), do zrobienia (nie taki trudny) w czystym php.
Później lekka modyfikacja strony głównej forum (wstawienie ramki z wynikiem zapytania od rejestratora, ew. listą serwerów dodanych) i jakiś skrypt zarządzający (dostępny z PA; również w php napisany).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę