phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[opinie] linuxpl.com
Autor Wiadomość
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 13-07-2005, 20:51   

hahaha serveradmin :D
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 14-07-2005, 01:00   

vegetagt napisał/a:
hahaha serveradmin


hmm niewiem z czego sie smiejesz. Firma nie przypdla mi do gustu zrobili to i tam ale mniejsza. Wiem ze wiedze i praktyke maja. Ich wada mzoe jest malo czasu badz leniwosc ale tego niewiem. Troche dziwne no ale coz.
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 14-07-2005, 12:41   

Cytat:
serveradmin.pl
4ju.biz

szukasz problemów z hostingiem jeśli tak, to zapraszam :] (w tym momencie 4ju to nawet mi się nie otwiera )


tak było kiedyś, a jak jest teraz?
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 14-07-2005, 13:54   

vegetagt napisał/a:
tak było kiedyś, a jak jest teraz?


co gdzie ?
 
     
vegetagt


Pomógł: 125 razy
Posty: 1243
Wysłany: 14-07-2005, 13:57   

oj zacytowałem to co napisał shqvarny w czarnej liście na temat tego hostingu
_________________
JA NAPRAWDE NIE UDZIELAM POMOCY NA GG/PW I NIE ODPOWIADAM NA PYTANIA!
Ja pomogłem, Pan pomógł. Kto pomógł? Ci państwo :)
 
     
shqvarny



Pomógł: 22 razy
Posty: 513
Wysłany: 14-07-2005, 15:43   

OT
bo tak było. jak jest teraz to nie wiem.

patrick, weź głęboki oddech i wyluzuj troszkę :]
 
     
Jediloop


Posty: 25
Wysłany: 12-02-2006, 13:21   

Postuluje o wpisanie linuxpl.com na "Czarna liste". Znajduje sie tam juz druga firma tych samych ludzi (serveradmin.pl), a kiedys znajdowala sie i trzecia, ktora juz nie istnieje: PNTH.net.

Dlaczego? Nic sie nie poprawilo. To nie krzak, ale prawie. Wspolczuje kazdemu, kto sie z nimi zwiaze.

Od poczatku: bylem uzytkownikiem darmowego konta na PNTH.net. Pewnego dnia, z godziny na godzine moje konto zostalo zawieszone! Sie zastanawiam "O co chodzi?" - wchodze na www.pnth.net i... trafiam na www.linuxpl.com.

Rozpoczal sie tydzien meki.

(Jezeli ktos chce zapoznac sie z katogra kontaktow z linuxpl.com, to moze czytac ponizsze. Jezeli nie, to zapraszam na sam dol posta, gdzie jest szybkie podsumowanie.)

Okazalo sie, ze po "wywaleniu" wszystkich administratorow PNTH.net, ktorzy w ogole trzymali jakos ten serwer, przejel go wlasnie linuxpl.com i slynny Piotr Kloc.

Do tej pory zwiazany byl z:
a) PNTH.net (opinie: http://forum.webhelp.pl/v...radmin&t=51664)
b) serveradmin.pl (opinie: http://forum.webhelp.pl/v...eradmin&t=65074 | http://forum.webhelp.pl/v...radmin&t=49090)
c) linuxpl.com (opinie: tutaj przeciez :P )

Po calym dniu dobijania sie do administratorow linuxpl.com w koncu jeden z nich raczyl odpowiedziec. Okazalo sie, ze linuxpl.com rzeczywiscie przejal PNTH.net, a mi konto zawiesili, bo jest nieoplacone. ALE ALE - ja mialem darmowe konto! No to admin sie zmieszal i odblokowal konto na 3 dni, zebym sciagnal backup i zrobil porzadek.

Ja - szczesliwy i glupi - zamknalem moje GG-mobile z ktorego sie kontaktowalem i myslalem, ze nastepnego dnia, gdy bede mial dostep do konta, sobie wszystko poukladam i przeniose sie na nowy serw.

Ale, niestety. Budze sie rano, lapie laptopa, konto zablokowane.

Znow gonie za administratorami. Teraz pierwszy (po 4h) odpowiedzial Piotr Kloc. Znow tlumacze w czym rzecz. Zamyslil sie i powiedzial, ze odblokuje konto za 2h. Czemu za tyle? Nie wiem. Wiem natomiast, ze nie odblokowal. Drugi administrator sie nie odezwal. Dzien w plecy.

Trzeciego dnia, nauczony doswiadczeniem, dobijam sie do pierwszego administratora. Odpowiedzial w nocy, kolo polnocy. Z jednej strony fajnie, z drugiej nie - kontaktowalem sie od samiutkiego rana... Zdziwiony, sprawdzil i zdziwil sie bardziej - powiedzial, ze teraz konto on odblokowal znow sam i na pewno dziala. Po czym zniknal. Nie musze chyba mowic, ze konto nadal bylo zablokowane?

Czwartego dnia dorwalem goscia z rana, udalo sie w koncu to zrobic przed godzinami nocnymi, juz z wielka rezygnacja oglosil, ze odblokowal. I rzeczywiscie. Zrobil to polowicznie, tylko dostep do ftp, ale bylem tak znerwicowany, ze juz sie nie klocilem. Bazy danich mam backupowane na biezaco, wiec nic wiecej potrzebne do szczescia mi nie bylo.

Podziekowalem chlodno i zmylem sie.

-=-=-

Podsumowujac:
a) Kontakt:
- Piotr Kloc ma uzytkownikow w ..., pojecie o administrowaniu malutkie.
- Drugi admin - Grzegorz Mac juz lepiej, wypadl najjasniej w tej "firmie"
- Trzeci admin chyba nie istnieje, nigdy nie jest dostepny.
- Na maile nie odpowiadaja w ogole.
- Jezeli chcecie jakis support, to musicie sie doprosic i czekac 3-4 dni na reakcje.
- Na www maja LiveChat, zawsze pusty, taki krzaczek.

b) Stosunki firma - user:
- Nie licza sie z klientem (blokowanie legalnych kont bez ostrzezenia nawet)
+ Jednak mi to konto odblokowano na pare godzin, wiec jakis pozytyw jest.

c) Serwer (korzystalem z PNTH.net, ktore wchlonal linuxpl.com):
- Na stronie www maja zepsuty counter uptime, ktory zeruje sie po zaladowaniu www.
- Zablokowane wszystko co sie da, m. in. readfile();
- Safemode on
- Jezeli masz baze danych wieksza niz 5 MB, to masz gigantyczne problemy - bez naprawy tabel 2 razy dziennie nie dasz rady...
- Czesto sie wiesza, a pady wygladaja groznie, skoro administratorow wciaz nie ma...

d) Opinie:
Wystarczy poczytac to, co ludzie pisali o serveradmin.pl i PNTH.net. To drugie dzialalo znosnie, gdy zarzadzali nim zaangazowani ludzie (chociaz dzieciaki). Potem sie posypalo.

-=-=-
 
     
patrick

Pomógł: 159 razy
Posty: 1900
Wysłany: 12-02-2006, 17:17   

no ale czemu masz cos do linuxpl.com i serveradmin.pl ?
To przeciez wina pnth.net ktore nie przenioslo twojego konta ... i w ogole.
Za duzo oskarzen, pomowien jak na publiczne forum ... do sadu idz a nie.
 
     
Yanix


Pomógł: 4 razy
Posty: 31
Wysłany: 12-02-2006, 17:36   

Jediloop napisał/a:
c) Serwer (korzystalem z PNTH.net, ktore wchlonal linuxpl.com):
To chyba wystarczający powód, patrick
Podobnie zresztą było z thc.net.pl, tyle że za te konta my, użytkownicy płaciliśmy. W związku z problemami jakie występowały z serwerem okres ważności konta był kilka razy przedłużany. Jednak po zmianie właścieciela konta już się wiecej nie pojawiły. Olałem to bo miałem już wtedy inny hosting, jednak niesmak pozostaje straszny.
_________________
Będzie,będzie...
 
     
Jediloop


Posty: 25
Wysłany: 12-02-2006, 18:27   

Cytat:
no ale czemu masz cos do linuxpl.com i serveradmin.pl ?
To przeciez wina pnth.net ktore nie przenioslo twojego konta ... i w ogole.
W ostatniej "fazie" dzialanosci PNTH.net bylo zarzadzane przez owego Piotra Kloca i Grzegorza Maca, czyli administratorow serveradmin.pl i linuxpl.com. Ci sami ludzie, te same klopoty.

Po sadach to bym moze ich ciagal, gdybym stracil pieniadze jakies, ale korzystalem z darmowego konta i jedyna strata to duza ilosc nerwow.

Pomowien nie ma. Same fakty, interpretuj je jak chcesz.

Ale sam fakt, ze na kontakt z adminami linuxpl.com trzeba czekac dobe, dwa dni, swiadczy o jakosci tego providera...

PS. Powtarzam, ze serveradmin.pl jest juz na czarnej liscie. Linuxpl.com, to Ci sami ludzie, ale inny szyld i inny lekko hosting. Patrick, wierzysz, ze wystarczy zmienic etykietke i juz sie zmienia jakosc uslug?! :shock:

PS2. Na sam koniec wypowiedz ex-admina PNTH.net "Pigmeja":
Cytat:
Trudno mówić o wchłonięciu PNTH.net przez linuxpl.com skoro to jedna i ta sama firma ;)
 
     
Czoobek


Posty: 13
Wysłany: 05-04-2006, 18:40   

A ja jakos sobie chwale, trafilem przypadkowo na ten watek o firmach hostingowych, a jakoze przedwczoraj dokonalem zakupu konta na kolejny - trzeci juz rok uznalem ze powinienem tez wyrazic swoje zdanie.

Uprzedzam tych ktorzy maja cos do linuxpl.com, ze nie jestem zadnym tam wyslannikiem adminow czy cos. Jesli tak - mam to serdecznie gdzies, przy calym szacunku do uzytkownikow forum.

Jestem z ich uslug bardzo zadowolony. Na poczatku, jak wspomnialem - trzy lata temu (teraz juz 4 rok sie rozpoczal) wykupilem u nich konto ircowe. Wiadomo po co, boty, sesje, screeny, bnc'ki i inne takie :P Dzialalo bez zarzutu az do pewnego momentu, kiedy zmienili servery z polskich na USA. Wykupilem wtedy 2 konto ircowe na risp.pl. Niestety tutaj sie zawiodlem - obsluga straszna, albo leniwa, albo niekompetentna (czytaj: brak zadowolenia w kazdym calu). Mialem swietne porownanie - jednoczesnie 2 konta shellowe, linuxpl.com i risp.pl
Owszem przy przenosinach kontakt z adminami tego 1 servera byl wrecz tragiczny (co zrozumiale przy przenosinach do USA), teraz jednak jest super.
Odpowiednia znizka dla stalego klienta, swietny kontakt z adminami, obsluga bez zarzutu, a same servery rowniez, nowa oferta, nowa strona - zapowiada sie jeszcze lepiej.

Tyle mojej wolnej przynudnawej refleksji. Jedyne co nadal mnie wkurza to nadal brak wjazdu na irc :P

:)
_________________
Pzdr
Czoobek
 
     
Ajan

Posty: 2
Wysłany: 26-05-2006, 22:02   

Mam konto na linuxpl.com bodajże od 2,5 lat i jestem z ich usług zadowolony.
Cytat:
- Piotr Kloc ma uzytkownikow w ..., pojecie o administrowaniu malutkie.

Linuxpl ma 3 (2?) adminów, ten akurat imho jest bardzo formalny - "można za opłatą zwiększyć pojemność trochę?" "nie, proszę założyć większe konto". Na administrowaniu się chyba zna bo nieraz jak miałem sprawę to zawsze pomagał. A odpowiedź na pytania na pewno ni jest w graniach 3-4 dni. Najczęściej odpowiedź dostawałem tego samego dnia, ewentualnie następnego.
Cytat:
- Drugi admin - Grzegorz Mac juz lepiej, wypadl najjasniej w tej "firmie"

Tego admina bardzo lubię, naprawdę fajny gościu. Da się z nim pogadać i jak coś na koncie brakuje albo ktoś chciałby lekko zmienić parametry to nie ma problemu. Niedawno adminom przestał się podobać bot postawiony na shellu. Bot był w javie a to bardzo dużo pamięci i procesora zabiera, admini killowali proces to w końcu zapytałem się o co chodzi. Odpowiedź dostałem po paru minutach (pytałem się przez panel administracyjny konta mojego), admini powiedzieli, że za dużo zasobów zabiera i, że raczej nie będzie można go odpalać. To gościu dał mi dostęp do swojego konta na jakimś serwerze innym i tam teraz trzymam bota. Konto za darmo oczywiście, w pełni sprawne.
Cytat:
- Trzeci admin chyba nie istnieje, nigdy nie jest dostepny.

Tu się akurat zgadzam, chyba nigdy z nim nie rozmawiałem.
Cytat:
- Na maile nie odpowiadaja w ogole.

U mnie odpowiadają jak najbardziej.
Cytat:
- Na stronie www maja zepsuty counter uptime, ktory zeruje sie po zaladowaniu www.

Już działa ;)
Cytat:
- Jezeli masz baze danych wieksza niz 5 MB, to masz gigantyczne problemy - bez naprawy tabel 2 razy dziennie nie dasz rady...

Też wydaje mi się, że przesadzasz. Mam forum na linuxpl.com, zajmuje baza danych ze 30-35 mega, może to nie jakieś wielkie forum ale działa szybko. Otworzyłem teraz jakiś pierwszy lepszy topic na 10-15 ekranów i strona otworzyła się w 3.31 sekundy. To chyba nie jest aż taki zły wynik? ;)
Cytat:
- Czesto sie wiesza, a pady wygladaja groznie, skoro administratorow wciaz nie ma...

Chyba z pół roku czy rok temu serwery były zmieniane na inne, nie wiem konkretnie o co chodzi ale na pewno nie zauważyłem pogorszenia się jakości usług. W dodatku przy przenoszeniu konta gdy wystąpiły jakieś problemy, admin od razu pomógł.
Cytat:
Wystarczy poczytac to, co ludzie pisali o serveradmin.pl i PNTH.net. To drugie dzialalo znosnie, gdy zarzadzali nim zaangazowani ludzie (chociaz dzieciaki). Potem sie posypalo.

No właśnie ja nie wiem czemu linuxpl.com ma taką opinię. Ja nigdy na ten serwer nie narzekałem. Miałem wcześniej konto z shellem na cyberion.pl, ceny nie pamiętam ale do tej firmy już nie chciałbym wrócić. Zamówiłem sobie konto + bazę danych (za bazę trzeba było płacić oddzielnie), nie bardzo orientowałem się wtedy w bazach danych i tych sprawach więc pomyślałem, że taki shell z bazą danych będzie fajnym miejscem do nauczenia się czegoś. Po wpłacie pieniędzy na konto, bazy danych jak nie było tak nie ma. Myślałem, że to ja coś źle robię, w końcu byłem dopiero początkującym. Jak napisałem maila adminowi to okazało się, że przeoczył to, że ja chciałem też bazę. Założył bazę ale nie usłyszałem nawet słowa przepraszam, w końcu zapłaciłem za usługę której nie dostałem. Z linuxpl.com takich akcji nie miałem, Gregor zawsze służy pomocą, jest miły i odpisuje na maile/gg.

Ja polecam linuxpl.com głównie ludziom którzy potrzebują do czegoś shella. Konta o lepszych parametrach można chyba znaleźć gdzieś indziej ale z shellem sprawa już tak ładnie nie wygląda. Kiedyś konta na linuxpl.com nie miały limitu transferu, teraz jest. Ale za 100 zea miesięcznie 20 giga transferu + shell to chyba nie aż tak dużo. Trochę mało miejsca jak dla mnie, inne serwery szpanują gigabajtami miejsca którego i tak się nie wykorzystuje a tutaj jest go raczej mało. Ale serwer działa stabilnie, ja nie miałem z nim żadnych większych problemów, a jak mam jakąś sprawę to admini zawsze pomogą.
 
     
venon

Posty: 2
Wysłany: 27-05-2006, 16:11   

Chcialem napisac kilka slow o tym serwerze..
jestem ich klientem od dwoch lat i nie dawno wykupilem jeszcze dodatkowy rok konta w200
nigdy sie na nich nie zawiodlem, wszystkie strony jakie mam na ich sv chodza szybko i elegancko
www.GitaraShow.net
http://ven.linuxpl.com/forum_gs
sami sprawdzcie :>
poza tym nigdzie w internnecie nie znalazlem takiej oferty jak u nich
zwlaszcza teraz maja ekstra promocje, daja 2x wiecej miejsca na dane
czyli na np place 124zl/rok i mam:

Dowolna ilość domen podłączonych pod konto
Dowolna ilość subdomen
Dowolna ilość kont e-mail
Dowolna ilość aliasów pocztowych
200 MB pojemności ( *400 MB w promocji )

20 GB transferu miesięcznie ( 252 GB transferu rocznie )
PHP 4/5, CGI ,Python
Dowolna ilość baz MySQL
Dowolona ilość autoresponderów mailowych

1 lista mailingowa
backup konta
dostęp do powłoki shella (zdalne zalogowanie się na konto poprzez protokół ssh)
ochrona poczty skanerem antywirusowym oraz antyspam
bezpieczne połączenie szyfrowane do poczty : pop3s oraz ssmtp
Dowolna ilość kont FTP
obsługa rozszerzeń Front-Page
Katalogi na hasło
Kontrola zajętości konta oraz transferu
Dostęp do zadań cron'a
Statystyki odwiedzin stron
Obsługa WAP/WML
Własne strony błedów
Panel administracyjny po polsku!
Panel klienta
Czytanie poczty przez WWW (Squirrel oraz webmail)
Blokowanie poczty przychodzącej z wybranych adresów
Rozbudowany File Manager (zarządzanie plikami)
Administracja bazami MySQL przez PHPMyAdmin
Zarządzanie przekierowaniami adresów URL
Definiowanie przez użytkownika Mime Types
Definiowanie przez użytkownika Apache Handlers
PGP Keys
Hotlink Protection
Index Manager - pozwala na zabezpieczenie folderów przed przegladaniem ich zawartości
IP Deny Manager - pozwala blokować adresy IP z których nie będzie możliwe przeglądanie Twojej stony

czy to nie duzo za taka cene ?
szczerze ich polecam i zachecam do kupowania kontu nich
www.linuxpl.com
 
     
Czoobek


Posty: 13
Wysłany: 27-05-2006, 16:36   

To ja napisze w miare krotko - jestem bardzo zadowolony. Jestem u nich juz ponad 4 lata, na ich serverze stoja moje stronki www.kursjazdy.pl , www.kursant.net , dawwwid.net
Jakis czas temu obserwowalem dziwne zawiechy servera, okazalo sie ze cos bylo nietegesz z dyskiem, ktory notabene chyba ostatecznie szlag trafil. Po jego expresowej wymianie wszystko dziala wysmienicie. Kontakt z adminami - rewelacyjny - zwlaszcza z Pioklo, koles rzetelny, szybko poradzi i pomoze. Niektorzy narzekaja ze nie ma z nimi kontaktu, istna bzdura. Obaj admini dostepni na GG, przez Directadmina, przez mejla - do wyboru do koloru. Jesli ktos potrzebuje na prawde dobrego konta shellowego z pakietem uslug hostingowych, za rozsadna cene (ja po tylu latach wspolpracy "dorobilem sie" juz na prawde konkretnych znizek) - na prawde warto. Uprzedzajac wszelkie komentarze "zyczliwych" - nie jestem ani pracownikiem linuxpl.com ani nie znam osobiscie adminow. Po prostu poczulem sie w obowiazku napisac conieco, skoro taki watek powstal na tym forum :)

Serdecznie pozdrawiam.
_________________
Pzdr
Czoobek
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
gaku


Pomógł: 109 razy
Posty: 1095
Wysłany: 27-05-2006, 20:41   

venon napisał/a:
20 GB transferu miesięcznie ( 252 GB transferu rocznie )

12x20=240... od kiedy rok ma 13 miesiecy??
Wybaczcie za tego malego offtopa
_________________
Pisanie do mnie na gg w sprawie forum mocno nie wskazane
<Cvbge> A szkolisz sie na jakiego informatyka?
http://webmastera.republika.pl/
<QSi> na zajebistego
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę