phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: lui754
13-01-2012, 23:51
[szukam] Logowanie z captch
Autor Wiadomość
cocoban

Posty: 40
Wysłany: 19-01-2011, 23:51   

Mateusz61 napisał/a:
a właśnie wiecie jak zmniejszyć okienko recaptch'y
znaczy się gdzie mogę edytować wygląd


Ja korzystałem z tego linka http://code.google.com/in...tomization.html

Mateusz61 napisał/a:
przenosiło najpierw do recaptcha.php jak by go przepuściło to by się czynność wykonała

Tak właśnie próbowałem zrobić wcześniej, ale za cienki jestem i pozostałem przy tej wersji ;)

Mateusz61 napisał/a:
są za małe by pomieścić tak duże okienko jakim jest recaptcha

Bo to chyba jest coś a'la "szybkie logowanie". Ja się tego pozbyłem i zmuszam ludzi do klikania w button "Zaloguj" przekierowujący na ./login.php.

Pozdrawiam,
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Dsad

Posty: 28
Wysłany: 20-01-2011, 12:12   

recaptcha_login.zip

działą wam to popranwie .. mi po instalacji login.php daje bialy ekran
gdzie moglem cos namieszać ?

[ Dodano: 20-01-2011, 12:30 ]
cocoban napisał/a:


Wszystkie zmiany jakich dokonałem zawarły się w dwóch plikach:

login.php i login_body.tpl

login_body.tpl

przed
Kod:

<!-- BEGIN switch_allow_autologin -->


dopisałem
Kod:

<tr>
<td align="right"><span class="gen">Jakieś tam zmyślne pytanie?</span></td>
<td><input type="checktxt" name="checktxt" size="15" maxlength="15" value="{CHECKTXT}" class="post2" id="focus" onFocus="Active(this)" onBlur="NotActive(this)" />
</td>
</tr>


w pliku login.php

przed
Kod:

if ( md5($password) == $row['user_password'] && $row['user_active'] )


dopisałem
Kod:

$checktext = $_REQUEST['checktxt'];
$checktext = strtolower($checktext);

if ( !$checktext == "odpowiedz")
{
 message_die(GENERAL_ERROR, 'Nieprawidlowa odpowiedz na pytanie.');
}


dodatkowo zmieniłem w/w linię na:

Kod:

if ( md5($password) == $row['user_password'] && $row['user_active'] && $checktext == "odpowiedz" )


Nie jest to rozwiązanie idealne, ale pozwoliło mi opędzić się od botów.
Więc może komuś pomoże.
Sam będę oczekiwał na porządną modyfikację napisaną przez kogoś, kto ma o tym większe pojęcie.

Pozdrawiam,

--
MaReK


co do tego tez mam blad....
jak nie wpisze odpowiedzi zachowuje sie prawidłow... komunikat jest ok

jednak jak podam odpowiedz (widze bez znaczenia jaka) to wywala mi komunikat ze bledne haslo podalem ;/
 
     
BliSki

Pomógł: 1 raz
Posty: 58
Wysłany: 20-01-2011, 19:30   

Mam do Was pytanie, które tu już padło ale przed publikacją tego moda.
Czy ktoś myślał nad takim przerobieniem tego moda aby po pierwszej nieudanej próbie zalogowania włączyła się "do gry" dopiero Captcha? Myślę, że byłoby to duże ułatwienie dla użytkowników. Takie rozwiązanie sugerują użytkownicy forum.

Czyli reasumując za pierwszym razem logujemy się normalnie a dopiero przy podaniu złego hasła mamy reCaptcha.
_________________
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
 
     
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 20-01-2011, 19:46   

Cytat:
<!-- BEGIN validation by MaReK / ROVERki.pl -->

Cytat:
<!-- END validation -->


jak blok otwierasz to i zamykaj tak samo.
A tak nawiasem to po co to skoro i tak
taki blok nie jest nigdzie kontrolowany (np login.php) ?
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
elee

Posty: 14
Wysłany: 21-01-2011, 18:49   

Cytat:
Czyli reasumując za pierwszym razem logujemy się normalnie a dopiero przy podaniu złego hasła mamy reCaptcha.

To by było rozwiązanie idealne. U mnie użytkownicy narzekają na trudność recaptcha, a i ja sama miałam z tym kłopot na początku. Obecnie odczytuję przynajmniej co drugie hasło.
 
     
BliSki

Pomógł: 1 raz
Posty: 58
Wysłany: 21-01-2011, 23:16   

elee napisał/a:
To by było rozwiązanie idealne.

Zatem może ktoś pokusie się o taka modyfikację tego moda.

elee napisał/a:
U mnie użytkownicy narzekają na trudność recaptcha

Tak samo jak i u mnie.
_________________
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
 
     
Papushka

Pomógł: 1 raz
Posty: 72
Wysłany: 22-01-2011, 00:12   

BliSki napisał/a:
U mnie użytkownicy narzekają na trudność recaptcha


Tak samo jak i u mnie.


a może nie recaptchę tylko captchę? tą standardową co jest podczas rejestracji? można jakoś wykorzystać?
 
     
cocoban

Posty: 40
Wysłany: 22-01-2011, 00:16   

Bucu napisał/a:
jak blok otwierasz to i zamykaj tak samo.

Szczerze, to nawet nie wiedziałem, że to ma jakieś znaczenie i jest przez coś kontrolowane ;)
U mnie występuję w pliku tylko po to, żebym mógł znaleźć wszystkie swoje modyfikacje.

<!-- BEGIN --> oraz // komentarz + kluczowe słowo, np. MaReK/ROVERki.pl

Człowiek uczy się całe życie, więc przyjmuję uwagę z pokorą i zapamiętam na przyszłość ;)

BliSki napisał/a:
Czy ktoś myślał nad takim przerobieniem tego moda aby po pierwszej nieudanej próbie zalogowania włączyła się "do gry" dopiero Captcha? Myślę, że byłoby to duże ułatwienie dla użytkowników. Takie rozwiązanie sugerują użytkownicy forum.

Jak już pisałem, sam nad tym pracowałem, ale czas mnie gonił.
Ja poległem na tym, że skrypt orientuje się o nieudanych próbach dopiero po podaniu loginu i hasła i kliknięciu "zaloguj". Procedura ponownego logowania, nie wie przecież kim jesteś, dopóki się nie zalogujesz. Więc to mogłoby być tylko tak jak zasugerował jeden z kolegów. Po n-tym logowaniu sprawdzi, jeśli dany user miał już ileś nieudanych prób, przekieruje do panelu cpatcha. Teoretycznie wiem jak to zrobić, ale nie mam umiejętności.
Myślę, że Bucu rozprawiłby się z tym w kilkanaście minut ;)

Dsad napisał/a:
działą wam to popranwie .. mi po instalacji login.php daje bialy ekran

Znam przynajmniej sześć osób, którym to zadziałało.
Oni jednak nie kopiowali pliku, tylko zmieniali na bieżąco w/g tej instrukcji.

Dsad napisał/a:
jak nie wpisze odpowiedzi zachowuje sie prawidłow... komunikat jest ok

jednak jak podam odpowiedz (widze bez znaczenia jaka) to wywala mi komunikat ze bledne haslo podalem ;/

Nie posiadam kopii tamtego rozwiązania, ale jeśli w dobrym miejscu zrobiłeś, powinno działać. SOA #1 - u mnie działało :)

Jak coś to pisz na gg, postaram się pomóc.

elee napisał/a:
To by było rozwiązanie idealne.

Sam nie wiem... bo przecież to świństwo wciąż atakuje... widzę po pliku, który zapisuje mi nieudane próby.
Ten sam user, stos różnych ip w ciągu 1h. Więc istnieje pewne prawdopodobieństwo, że i tak Twoi użytkownicy będą musieli podać kod z obrazka. Dla nich będzie to pierwsze logowanie, a dla systemu kolejne, bo poprzednie zrobił bot.

elee napisał/a:
U mnie użytkownicy narzekają na trudność recaptcha, a i ja sama miałam z tym kłopot na początku. Obecnie odczytuję przynajmniej co drugie hasło.

U mnie było trochę marudzenia, ale już jest okej ;)
Odświeżają sobie do łatwiejszego, albo odsłuchują mp3.
Poza tym, wiele rozwiązała opcja "zapamiętaj mnie".

Papushka napisał/a:
a może nie recaptchę tylko captchę? tą standardową co jest podczas rejestracji? można jakoś wykorzystać?

Tylko, że z tamtą boty sobie jednak radzą :(

Pozdrawiam,

Ps.
Proszę, pamiętajcie, że modyfikacja nie wyszła spod ręki "miszcza", tylko człowieka, który
pod presją tłumu walczył z problemem. Ponieważ rozwiązania nie znalazłem gotowego,
to pomyślałem że może się komuś przydać, to co mnie się w trudzie i znoju udało osiągnąć :)
 
     
Papushka

Pomógł: 1 raz
Posty: 72
Wysłany: 22-01-2011, 10:06   

Cytat:
Tylko, że z tamtą boty sobie jednak radzą



ale jak ktoś napisał wyżej, nie zawsze jest łatwo i normalnym użytkownikom sie zalogować (trudność w odczytaniu) a captcha już lepsza jest ;)
 
     
maminowiec


Pomógł: 551 razy
Posty: 1729
Wysłany: 22-01-2011, 10:46   

Nie wiem jaki jest sens używania tych capatch , przecież to tylko wkurza użytkowników a dla botów złamanie standardowej capatchy z przemo jest bardzo łatwe (nawet zabezpieczenie google zostało złamane).
_________________
;] Ebooki do pobrania
 
     
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 22-01-2011, 12:39   

Odpowiedź jest bardzo prosta - co jest lepsze: zablokowany użytkownik (który uważa, że administrator forum nie potrafi zrobić nic, by nie dopuścić do tego typu sytuacji)?, czy może użytkownik, który podczas logowania musi wypełnić dodatkowe trzecie okienko, aby uniknąć ciągłych problemów z brakiem dostępu?

Jeśli skrypt nie potrafi domyślnie obronić użytkowników, to albo oni sobie będą jakoś radzić sami, albo zeń zrezygnują na korzyść innego, solidniejszego.

W przypadku tego typu ataków pomogła (w moim przypadku) zmiana ścieżki logowania (login) i opisów - bot dostaje teraz pusty wynik i raczej długo nie trafi we właściwy, gdyż używam nazw nawiązujących do procesu, ale nie znajdujących się w żadnych słownikach (słowem potocznych). Nie ma narzekań, nie ma problemów - jest status quo.
 
     
cocoban

Posty: 40
Wysłany: 22-01-2011, 12:56   

Papushka napisał/a:
ale jak ktoś napisał wyżej, nie zawsze jest łatwo i normalnym użytkownikom sie zalogować (trudność w odczytaniu) a captcha już lepsza jest ;)

To już lepiej nie stosować w ogóle i pozwolić botom na panoszenie się ;)

maminowiec napisał/a:
a dla botów złamanie standardowej capatchy z przemo jest bardzo łatwe (nawet zabezpieczenie google zostało złamane).

Standardowego captcha faktycznie łatwo obejść, ale ten googlowski używam już tydzień i nie było przypadku złamania.

Oneitatsu napisał/a:
pomogła (w moim przypadku) zmiana ścieżki logowania i opisów

Zacząłem od zmian login.php na dupa.php. Podmieniłem linki i ludzie przez chwile otwierali url'a dupa.php. login.php zostawiłem pusty, z informacją w szacie template'a, że błędny url. Nic mi to nie dało tak naprawdę, ale nie próbowałem zmieniać opisów pól. Być może to też rozwiązanie, skoro u Ciebie to działa.

U mnie na razie system się sprawdza, a użytkownicy korzystają z opcji zapamiętywania, dzięki czemu nie muszą się uwierzytelniać przepisując obrazkowe łamańce :) Logowanie do panelu admina niestety trzeba za każdym razem uwierzytelniać, no ale to mój dyskomfort i innych adminów, którzy to rozumieją.

Na forach z niewielką liczbą użytkowników nie musiałem robić nic... bo dla nich problem BOTów nie istnieje.

Pozdrawiam,
 
     
BliSki

Pomógł: 1 raz
Posty: 58
Wysłany: 22-01-2011, 13:38   

cocoban napisał/a:
Sam nie wiem... bo przecież to świństwo wciąż atakuje... widzę po pliku, który zapisuje mi nieudane próby.
Ten sam user, stos różnych ip w ciągu 1h. Więc istnieje pewne prawdopodobieństwo, że i tak Twoi użytkownicy będą musieli podać kod z obrazka. Dla nich będzie to pierwsze logowanie, a dla systemu kolejne, bo poprzednie zrobił bot.

Słuszna uwaga.

cocoban napisał/a:
Więc to mogłoby być tylko tak jak zasugerował jeden z kolegów. Po n-tym logowaniu sprawdzi, jeśli dany user miał już ileś nieudanych prób, przekieruje do panelu cpatcha. Teoretycznie wiem jak to zrobić, ale nie mam umiejętności.
Myślę, że Bucu rozprawiłby się z tym w kilkanaście minut

Zatem czekamy.

cocoban napisał/a:
Poza tym, wiele rozwiązała opcja "zapamiętaj mnie".

I o to chodzi. Też to sugerowałem u mnie ;)

cocoban napisał/a:
Proszę, pamiętajcie, że modyfikacja nie wyszła spod ręki "miszcza", tylko człowieka, który
pod presją tłumu walczył z problemem. Ponieważ rozwiązania nie znalazłem gotowego,
to pomyślałem że może się komuś przydać, to co mnie się w trudzie i znoju udało osiągnąć

I to się chwali.
_________________
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
 
     
elee

Posty: 14
Wysłany: 22-01-2011, 14:23   

maminowiec napisał/a:
złamanie standardowej capatchy z przemo jest bardzo łatwe

Potwierdzam. To zabezpieczenie nic nie daje.
Cytat:
Ja poległem na tym, że skrypt orientuje się o nieudanych próbach dopiero po podaniu loginu i hasła i kliknięciu "zaloguj".

No dobrze, a gdyby do prób logowania dołączyć sesje? Zauważcie, ze klucz sesji nie dokleja się do linka w przeglądarce przy próbach logowania, jest tylko login.pl i login.php?redirect= oczywiście, jeśli wpisujemy na czysto link forum jako gość. Jeśli user jest wylogowany, ma doklejony klucz sesji nawet podczas ponownego logowania. Czy to nie byłoby wystarczające "rozpoznanie", że to ten sam użytkownik próbuje logować się po raz drugi?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
wenu

Posty: 22
Wysłany: 22-01-2011, 15:42   

witam jak każdy z Was czytający ten topic i ja sie borykam z botami , mam problem robilem wszytsko zgodnie z instrukcją i mam błąd

Kod:
Parse error: syntax error, unexpected T_ELSE in /var/www/login.php on line 384


załączam moj zedytowany login.php moze jakiś dobry człowiek zerknie i pomoze :<

Pozdrawiam

login.rar
Pobierz Plik ściągnięto 362 raz(y) 5,55 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę