phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Szerokość portalu/header/linki..
Autor Wiadomość
avepdg

Posty: 5
Wysłany: 19-10-2010, 19:15   [Problem] Szerokość portalu/header/linki..

Witam, mam pewien problem. Szukałem na różnych forach, googlowałem itp... ale problem rozwiązałem jedynie w połowie. Zainstalowałem phpbb by przemo i jestem w trakcie kilku customizacji - poniższy link w miare wyjaśnia co chce zrobić (chyba).

http://avepdg.netii.net/portal.php

Ma być portal w nim będzie kilka artykułów, informacji itp. Po lewej menu z odsyłaczem do ramki po prawej. W ramce otwiera się początkowo forum (lub jeśli się da spróbuje newsy z forum, a link do samego forum dam w menu), inne odsyłacze w menu do tej samej ramki. To już działa. Probówałem na różne sposoby wymusić start portalu zamiast forum, jednak nie wyszło. Nie to jest jednak problemem. Pomijając kwestie oczywiste jak niegotowy portal - jak usunąć header z forum, tak aby został tylko w portalu? Gdy usune go w panelu admina znika w obu miejscach, gdy próbowałem zaś wyłączyć go w forum a dać własny header dla portalu - czy przeprowadzałem to na poziomie panelu czy też modyfikowałem pliki wychodziły straszne bugi. Chciałbym żeby header w formie w jakiej jest teraz był w portalu a zniknął z forum - jak to zrobić?
Druga kwestia - jak zmienić szerokość portalu? x.X W internecie jest masa wątków ale o forum... Tymczasem nie mogę znaleźć w żadnym miejscu nawet linijki kontrolującej szerokość portalu. Max co znalazłem to width="100%", co jest bzdurą bo portal zajmuje może pół szerokości ekranu...... Muszę wyedytować szerokość menu i całego portalu. Nie mam pojęcia jak to zrobić... I ostatnia kwestia - da się wywalić link "panel administracyjny" oraz (w drugim przypadku również czy można) "forum php powered by (...)" ze strony forum? Jest wbudowana w portal i nie jako niepotrzebnie zajmuje miejsce na dole ramki. Ta sama rzecz jest na dole portalu, więc...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Matteo



Pomógł: 1932 razy
Posty: 5715
Wysłany: 19-10-2010, 19:38   

avepdg napisał/a:
poniższy link w miare wyjaśnia co chce zrobić (chyba).

http://avepdg.netii.net/portal.php
Cytat:
Website Under Review
Chyba jednak nie wyjaśnia ;) .
_________________
Fora, strony, sklepy internetowe i wiele więcej...
matteo.fcb(at)gmail.com
 
     
avepdg

Posty: 5
Wysłany: 19-10-2010, 19:51   

Wymyślili sobie kilka godzin sprawdzania www ;p Ale opisałem co i jak, dopóki nie uruchomią www znów.
 
     
Matteo



Pomógł: 1932 razy
Posty: 5715
Wysłany: 19-10-2010, 19:59   

avepdg napisał/a:
Probówałem na różne sposoby wymusić start portalu zamiast forum, jednak nie wyszło.
W index.php, po:
Kod:
<?php
dodaj:
Kod:
if($_SERVER['REQUEST_URI'] == '/') include('portal.php');
avepdg napisał/a:
jak usunąć header z forum, tak aby został tylko w portalu?
Zerknij do tego tematu.
avepdg napisał/a:
jak zmienić szerokość portalu?
Looknij tutaj.
avepdg napisał/a:
da się wywalić link "panel administracyjny"
Tak. Ten temat, z naciskiem na pozycję STOPKA.
avepdg napisał/a:
oraz (w drugim przypadku również czy można) "forum php powered by (...)" ze strony forum?
Tego usuwać nie można.
_________________
Fora, strony, sklepy internetowe i wiele więcej...
matteo.fcb(at)gmail.com
 
     
avepdg

Posty: 5
Wysłany: 20-10-2010, 09:17   

Net mi wczoraj padł, nie zdążyłem odpisać. Kilka rzeczy się udało zrobić - portal odpala domyślnie, szerokość poprawiłem także dzięki wielkie.
Co do stopki niestety mi to nie pomoże - o ile dobrze zrozumiałem post i ciebie to chodziło o usunięcie {CLICK_HERE_TO_VIEW}. Już tak robiłem z próbą włączenia tej linijki w portal_body - niestety (o ile nie jestem ślepy) nie miało to żadnego efektu, może pominąłem którąś istotną linijke kodu. Chodzi mi o to żeby panel był na dole portalu - a na dole forum nie. Overal footer (jak i header) odnosi się do obu i tu pies pogrzebany bo nie mogę poprostu usunąć/dodać. Jeśli chodzi o wątek o grubszej modyfikacji i rozdzieleniu portalu i forum na osobne pliki konfiguracyjne, szablonowe, stylu itp ale nie ogarniam tego - wolałbym coś znacznie prostszego o ile to możliwe ;D Popróbuje jeszcze co nieco z tym nagłówkiem później. Z prób i błędów wiem że portal_header z kodem overal_headera nie działa, jak się wklei kod z overal do panelu we własnym nagłówku również. Nie działają wówczas linki php poprostu, ani tabele logowania.

[ Dodano: 20-10-2010, 13:34 ]
Już jestem prawie u celu, ale przez mieszanie w plikach chyba znów coś popsułem - czy trzeba zmieniać również pliki php przy ręcznym robieniu nagłówka portalu? Tam powinny być kolejno obrazek/shoutbox/okno logowania. Shoutboxa nie widać, tak się zastanawiam czy podmiana
Kod:
'INDEX_URL' => append_sid('index.'.$phpEx),

w pliku shoutbox.php na:
Kod:
'INDEX_URL' => append_sid('portal.'.$phpEx),

zadziała, czy też wymaga to większej ilości zmian/innych zmian? Podobnie okno logowania - działa na forum, ale jeśli przeniose te formułę do headera portalu to nie znajduje poleceń. Trzeba odnaleźć odpowiednie pliki php i zmienić index na portal? Czy też znów, to jakaś większa operacja? Troche zielony w te klocki jestem, jeśli to coś prostego to byłbym wdzięczny za chwilę poświęconego czasu :) Ewentualnie po krótce wyjaśnić co i jak, jeśli jest to sprawa trochę bardziej skomplikowana. Dzięki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę