phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Majkelo
05-05-2012, 23:15
eXtravaganza
Autor Wiadomość
Gilu


Pomógł: 848 razy
Posty: 2316
Wysłany: 08-11-2009, 00:18   eXtravaganza

Nazwa Stylu: eXtravaganza
Kolorystyka: czarno-niebieska
Autor: Gilu no i oczywiście nieznany nikomu tajniak czyli Maciek, który dba o oprawę graficzną w moich (w zasadzie naszych) stylach ;)
Ikony anglojęzyczne: pewnie, że są :)
Pliki .psd: w załączniku.
Download: w załączniku.

screen.PNG
Plik ściągnięto 1813 raz(y) 252,32 KB

eXtravaganza.rar
pliki stylu
Pobierz Plik ściągnięto 1180 raz(y) 585,93 KB

logo+menu psd.rar
pliki .psd
Pobierz Plik ściągnięto 1067 raz(y) 352,09 KB

Ostatnio zmieniony przez Majkelo 05-05-2012, 23:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tavaro

Pomógł: 242 razy
Posty: 1135
Wysłany: 08-11-2009, 01:20   

Mnie się podoba. Tylko razi ten czarny font w FAQ, postach, kolumnach "odpowiedzi" i "wizyt", na przyciskach BBCode w normalnej i szybkiej odpowiedzi oraz pod awatarem. Gdyby był takiego koloru, jak np. opisy działów, to imho byłoby idealnie. No, może troszkę jaśniejszy. ;)

Ogromny plus za brak kiczowatych, userbarowych pasków i towarzyszącego im pikselfontu. :)
 
     
Gilu


Pomógł: 848 razy
Posty: 2316
Wysłany: 08-11-2009, 10:35   

Faktycznie, mnie co prawda ten czarny nie przeszkadzał i zostawiłem go celowo, ale po poprawce nie wygląda to źle. ;) Poprawiłem paczkę, chyba niczego nie pominąłem.
 
     
Polaczek


Pomógł: 351 razy
Posty: 2297
Wysłany: 08-11-2009, 14:12   

Ładniutki ;) Nie mam zastrzeżeń.
_________________
The Cephei Family
stuff 'n' stuff
 
     
ZolwiQ

Posty: 53
Wysłany: 24-06-2010, 16:22   

Gilu, Cud malina :) Poprostu miodzio :) dzieki za udostępnienie :)
 
     
aqum


Pomógł: 2 razy
Posty: 93
Wysłany: 25-06-2010, 21:21   

Ciemność, widzę ciemność :)

A tak serio to na szybko ściągnięta paczka, sprawdzony header, css i grafiki, właściwie tylko przejrzane pod względem konstrukcji oraz to co mi się rzuciło w oczy:
    Tabelki to zło, jeżeli już tworzysz nowy top to warto zadbać, żeby chociaż ten był zgodnie z naturą przygotowany.
    Menu aż prosi się o zrobienie go sposobem poziomej listy.
    Jeżeli już zanosi się na menu oparte na poziomej liście to warto zgrupować wszystkie jego elementy do tzw. sprite-ów (tutaj skromny przykład z numinora) co pozwala na dopisanie w css jednej lokalizacji tła wszystkim elementom menu i dla każdego z osobna ustawianie "background-position" - zaoszczędza czas i wagę, zarówno samego css'a, jak i grafiki, ponadto wszystko jest pod ręką.
    Wypadałoby chociaż ikonki podmienić na te z subBlacka, jeżeli nie masz ochoty na robienie własnych/szukanie czegoś na otwartej licencji (tyczy się również tych od systemu i przeglądarki).
    Takie rozmywanie jak w tle stopki musi być konsekwentne, albo www jest bardzo związane z tłem, albo ten jest tylko wypełnieniem nadmiernej ilości pikseli generowanej przez monitor o większej przekątnej u użytkownika.
    To treść jest najważniejsza, dlaczego u Ciebie zeszła na drugi plan, choćby w widoku postu, gdzie jego kolor czcionki nijak się do tej zasady ma?


To tylko kilka punktów z moich obserwacji, ogólnie mówiąc na powyższe "cud malina" w moim odczuciu nie zasługuje. Nie popisałeś się tutaj niczym poza zmianą kolorów i konstrukcją topu na tabelach co jest nie do przyjęcia w dzisiejszym Internecie, css to nie wróg a przyjaciel :)

ps: warto style pakować do zipów - rar tworzony był z myślą o windowsie, ale nawet ten nie oferuje jego rozpakowania bez instalacji odpowiedniego softu - winrara.
ps2: odnośnie sprite-ów to można w nich zawrzeć całą grafikę strony, ale nie polecam tego zabiegu, bo jak przyjdzie do zmian to nagle będzie trzeba zmieniać pozycje wszystkiego co opisaliśmy. Ciągnięcie sprite-a wszerz na tej samej wysokości dla ikonek podobnych tematycznie (dla danej podstrony) czy też wielkościowo daje jakieś poczucie odnalezienia się w grafikach stylu przez potencjalnego użytkownika chcącego zmienić jakiś drobiazg.
_________________
Numinor project
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Bloodson212

Pomógł: 79 razy
Posty: 255
Wysłany: 30-08-2012, 16:33   

Wysyłam wam ten styl zaktualizowany do wersji 1.12.7 może komuś się przyda.

eXtravaganza.rar
Pobierz Plik ściągnięto 895 raz(y) 621,7 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę