phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
HOME.pl i jego walka z wydajnosci? serwerów...
Autor Wiadomość
MarX


Pomógł: 26 razy
Posty: 349
Wysłany: 21-12-2006, 13:50   

Siedzę 2 lata na activ.pl moje forum zajmuje 1,5 GB baza ma 226,28 MB i nic nigdy mi nie stękali że coś pożeram :| śmieszy mnie płacenie grubych pieniędzy za taki syf jakim jest home. Widzę że na tych serwerach jedynie co można postawić to nie za dużą stronę domową.
_________________
hmmmmmmmmmm?! :F
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Widmo



Pomógł: 180 razy
Posty: 2435
Wysłany: 23-12-2006, 01:50   

MarX napisał/a:
śmieszy mnie płacenie grubych pieniędzy za taki syf jakim jest home. Widzę że na tych serwerach jedynie co można postawić to nie za dużą stronę domową.


nie, kiedys to byla najlepsza Polska firma hostingowa. teraz jest to kolejna forima ktora chce sie dorobic 'za nic'...

Mowia ze strona ma nie miec zapytan pow. 3 sekund i bedzie ok, a przyslali mi LOG z ktorego wynika ze takie zapytanie jest jedno - i dorzucili jeszcze 20 iinych zapytan gdzie np. laczy MIESIECZNY czas wykonania wszystkich zapytan z tego rodzaju to: uwaga: 4 sekundy ;]
_________________
Potrzebujesz pomocy?
 
     
franek

Posty: 68
Wysłany: 02-01-2007, 14:17   

Cytat:

Chcąc zapewnić wysoką jakość świadczonych usług oraz
komfortu korzystania z nich, nie zaproponujemy Państwu dalszego utrzymywania
serwisu w ramach obecnie użytkowanego typu konta. Wiąże się to z
zakończeniem świadczenia usługi z dniem 22.01.2007, z
rozliczeniem niewykorzystanego okresu abonamentowego i zwrotem
nadpłaty na Państwa rachunek bankowy.


A jednak ja wypadłem z dwóch serwerów.
 
     
Eurycide

Pomógł: 2 razy
Posty: 39
Wysłany: 05-01-2007, 15:58   

Jaki kraj takie hostingi. Zamiast sie rozwiajac to sie cofamy. Niech mi ktos powie jak w tym kraju wylansowac porzadny serwis? Mowiac porzadny mam na mysli popularny. Bez dedyka ani rusz a porzadne firmy hostingowe tylko rzucaja bele pod nogi.

Serwer dedykowany? Kogo dzis na niego stac? 1000 zl miesiecznie to nie sa male pieniadze.

Sponsoring? ale gdzie znalezc sponsora? Teraz 5zl nikt nie da za reklame nawet jak masz 300.000 unikatow na miesiac. Taki kraj...
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 05-01-2007, 18:11   

Eurycide napisał/a:
Serwer dedykowany? Kogo dzis na niego stac? 1000 zl miesiecznie to nie sa male pieniadze.

chyba troche przesadziłeś...
za 300-600 zł mozesz już mieć maszynę która spokojnie udzwignie Twoj serwis...
Cytat:
Sponsoring? ale gdzie znalezc sponsora?

większość hostingów... dla przykładu dajmy webd.pl i to forum :]

Eurycide napisał/a:
Teraz 5zl nikt nie da za reklame nawet jak masz 300.000 unikatow na miesiac.

xD mój serwis posiada 400-500k uniq miesięcznie i zapewniam cię że spokojnie da się na tym utrzymać hosting/serwer i jeszcze zarobić...
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
mlody007


Posty: 18
Wysłany: 06-01-2007, 23:37   

Mich@ł napisał/a:
xD mój serwis posiada 400-500k uniq miesięcznie i zapewniam cię że spokojnie da się na tym utrzymać hosting/serwer i jeszcze zarobić...

Z jakich reklam da sie duzo wycia gnać ?
_________________
Gość, tu Cię jeszcze nie było elektronika.elektroda.net
 
     
Mich@ł


Pomógł: 199 razy
Posty: 1704
Wysłany: 08-01-2007, 17:43   

mlody007, różnego rodzaju PP. Reklamy google adsense, linki reklamowe itd :]
_________________
==> Mich@ł <==
 
     
mlody007


Posty: 18
Wysłany: 10-01-2007, 08:41   

Cytat:
mlody007, różnego rodzaju PP. Reklamy google adsense, linki reklamowe itd :]

Ja sobie założyłem reklamę z google i teraz mam pytanie bo czytałem na optymalizacja.com i z głupiałem jak to czytałem czy trzeba jakiś podatek odprowadzać od tych zarobków czy coś. Ja nie pracuje nie mam zadnych dochodów tylko się uczę wiec urząd skarbowy nie wie ze ja istnieje a na tamtym forum jeden pisał ze trzeba drugi nie to juz nie wiem czy trzeba czy nie dziwa sprawa a jeszcze na dodatek to jakieś bedą marne pieniądze :mrgreen:
aha w pierwszym dni tak od 16 do konca dnia miałem 0.93$ to dużo czy mało ?
_________________
Gość, tu Cię jeszcze nie było elektronika.elektroda.net
 
     
Crash_3d


Pomógł: 28 razy
Posty: 369
Wysłany: 10-01-2007, 09:18   

mlody007 napisał/a:
Ja nie pracuje nie mam zadnych dochodów tylko się uczę wiec urząd skarbowy nie wie ze ja istnieje

\
Nie napisałeś wniosku o NIP? No chyba, że jesteś małoletni ...

Oczywiście podatek trzeba opłacać jak od każdego rodzaju dochodów. Do 20 dnia następnego miesiąca trzeba wypłenić i złożyć w US Pit-53, a w rocznym rozliczeniu pit-36.


mlody007 napisał/a:
w pierwszym dni tak od 16 do konca dnia miałem 0.93$ to dużo czy mało ?

Na strone kazio11blog.yoyo.pl to dobry wynik, ale na onet.pl - baaaaaaardzo kiepski. Nie mozesz uzyskac odpowiedzi, ktora pokrywala by sie z prawda i byla wiarygodna bez podania po pierwsze linku do strony z reklamami, a po drugie statystyk odwiedzalności.
_________________
Project One Jakub Cyran
 
     
mlody007


Posty: 18
Wysłany: 10-01-2007, 10:08   

Crash_3d napisał/a:
Nie napisałeś wniosku o NIP?

ale tu chodzi o ten nip przyznawany przez google ?
Crash_3d napisał/a:
No chyba, że jesteś małoletni ...

jestem pełno letni
Crash_3d napisał/a:
Nie mozesz uzyskac odpowiedzi, ktora pokrywala by sie z prawda i byla wiarygodna bez podania po pierwsze linku do strony z reklamami, a po drugie statystyk odwiedzalności.

moja strona to http://elektronika.elektroda.net a statystyki to są takie około 300 unikalnych dziennie i tak z 700 odsłon
link do statystyk http://elektronika.elektr...php/pl/archive/
_________________
Gość, tu Cię jeszcze nie było elektronika.elektroda.net
 
     
mlody007


Posty: 18
Wysłany: 10-01-2007, 17:39   

no dobra to można zamknąć temat na temat google :P
już wszystko sobie w czytałem na innej stronie na temat tego podatku
_________________
Gość, tu Cię jeszcze nie było elektronika.elektroda.net
 
     
mopek


Pomógł: 2 razy
Posty: 290
Wysłany: 13-01-2007, 02:05   

*&$*^$ mać to jest poważny temat o największym dostawcy internetowym i jego w ch***a cieciu wobec klientow a tu jakies pierdoly pisza... przepraszam bardzo ale czy modzi to spia? czy musze wchodzic w nadziei, ze Przemo sie dogadal i cos przeczytam na ten temat a w zamian mam jakies wypociny maloletnie? sorry ale ilez mozna... :|
_________________
[Forum Przyroda | Boxer Forum]
!!MoPeK!!
 
     
Grubas


Posty: 2
Wysłany: 19-01-2007, 21:07   

To już musztarda po obiedzie, bo niektórych wywalili, ale temat ważny, więc moje uwagi cos może pomogą. Od razu chciałbym zaznaczyć, że MySQL-u jestem początkującym, a dobrze znam Informix-a i trochę M$ SQL-a. Dlatego podpowiedzi mogą być skażone i nie zadziałać. Jednak podobieństwo objawów jest b. duże.

Założenie (nie musi być prawdziwe): admini z Home.pl mówili prawdę i się nie mylili.

Jeśli masz indeks, a w logach okazuje się, że zapytania nie używają indeksu to mogą być 2 przyczyny.

1) Indeks uszkodzony
2) Optymalizator zapytań stwierdził, że to się nie opłaca.


ad 1) Opisał to już mark_a ( http://www.przemo.org/php...p=233848#233848 )Wywal indeksy i załóż nowe.

ad 2) Optymalizator na podstawie statystycznego rozkładu ilości rekordów, wartości w nich zawartych itp. itd. podjął decyzję – nie czytać indeksu. Może się tak zdarzyć np. gdy tablica jest bardzo mała i czytając jedną stronę i tak ją wczyta (mniej jak stronę nie da się wczytać) . Może być też tak, że optymalizator stwierdzi, że i tak będzie wszystko czytał. W każdym razie opiera się on na statystykach. Jeśli statystyki były robione jak baza była mała (w stosunku do aktualnej wielkości) to się myli w prognozach. Rozwiązanie – zaktualizować statystyki.
http://dev.mysql.com/doc/...261/content.htm

http://www.google.pl/sear...btnG=Szukaj&lr=


Co do różnicy jaką można osiągnąć, to napiszę moją przygodę. Szykowałem bazę na szkolenie, wrzuciłem ją dbimportem i testuje. Wyszukanie klienta – masakra 10 minut. Prawie się popłakałem, bo nie wiedziałem co jest. Potem update statistics i szukanie klienta, 1 do 5 sekund nawet przy 30 jednocześnie szkolących się użytkownikach.
Ostatnio zmieniony przez Grubas 10-02-2007, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
moron

Pomógł: 5 razy
Posty: 243
Wysłany: 20-01-2007, 00:55   

ciekawe jest to ze jak ktos byl w promocji 1pln za pol roku to powinni mu policzyc za ty np 3 miechy po ktorych go wywalili 50gr a reszte mu oddac :P
_________________
przenosze fora z fora.pl i innych darmowych serwisow ktore nie udostepniaja bazy!
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
elymus

Pomógł: 3 razy
Posty: 85
Wysłany: 20-01-2007, 13:17   

Chciałem zmienić z webda na home, ale z tego co tu piszecie, to chyba zostanę przy webdzie... :|
_________________
http://www.przemo.org/php...p=228449#228449
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

https://kancelaria-transportowa.pl/

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

www.polsystem.pl

www.bidcar.pl

• Zamów reklamę