phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
HOME.pl i jego walka z wydajnosci? serwerów...
Autor Wiadomość
gufiak


Posty: 13
Wysłany: 25-08-2007, 16:40   

Nie no, w takim przypadku rozumiem, ale ludzie pisali tu o stratach, licznych problemach itp. I tacy powinni najbardziej walczyć z home.pl. Nie żyjemy w czasach PRL i jeśli firma gra nieczysto to każdy ma prawo i powinien z nią walczyć. A jeśli problem dotyczy tak licznego grona ludzi, to sprawa jest dużo łatwiejsza do wygrania. Rozumiem, że w takim przypadku lepiej zmienić usługodawcę, bo nie ma się co męczyć z usługodawcą który robi co chce i regulamin interpretuje jak chce, ale nie można pozwolić żeby tak sobie pogrywali. A co jak inne firmy podłapią pomysł? A coś jest w tym co ludzie twierdzą, że home.pl przestawia się na spokojne strony domowe. Takich stronek można na jednym serwerze postawić znacznie więcej i choć cena takiego konta będzie niższa, to i tak zarobią więcej niż na jednym wielkim forum co prawie całe zasoby serwera zużywa. Oby tylko inne firmy hostingowe nie podłapały tego sposobu myślenia, bo wtedy na fora zostaną jedynie dedyki.
_________________
Pozdrawiam,
GufiaK
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
illitum

Posty: 38
Wysłany: 01-09-2007, 09:07   

nie bijcie mnie, ja mam podobny problem z wydajnością na subtech.pl i mimo jak sam administrator obciążenie z kilkudziesięciu procent spadło na kilkanascie, dalej mi truje tylek o pracy forum...

jak wykonac zapytanie sprawdzające indexy?
 
     
fajfajf

Posty: 46
Wysłany: 02-02-2008, 10:37   

rozwazam zmiane, ale na co?
na webd.pl sie nie zalapie...
moje forum i strona zajmuje 3,25 GB
zuzywam jakies 40 GB miesiecznie

poleccie jakis pewny, dobry serwer, ktory bedzie stabilny i nie bedzie jaj jak na home.pl
 
     
aqum


Pomógł: 2 razy
Posty: 93
Wysłany: 03-02-2008, 01:32   

rozwaz propozycje http://www.linuxpl.com/
ja bym na twoim miejscu wzial ten ostatni pakiet na przyszlosc
_________________
Numinor project
 
     
FOXIK


Pomógł: 3 razy
Posty: 98
Wysłany: 12-02-2008, 00:07   

aqum, kolega miał przypadek, że nagle wyłączono mu forum, nie wiadomo z jakich przyczyn. Potem dostał tylko wiadomość, że forum za bardzo obciąża serwer i dowiedzenia...

Forum zużywało jakieś 60GB/miesiąc.
_________________
FOXIK
 
     
halohalo


Posty: 77
Wysłany: 08-03-2008, 00:09   

Muszę przyznać, że ostatnio jak mi dwa razy staneło jedno z for w związku z błędami w tabelach bazy danych to pomagał mi... dział techniczny home.pl i nikt nawet nie marudził, że to być może przez phpbb lub Przemo. Poprostu zgłosiłem i sami naprawili.

Może, więc coś się zmieniło w polityce home.pl w związku z takimi sytuacjami i może phpBB i Przemo to już nie jest taki problem?

Przypuszczam również, że taka firma jednak nie stoi w miejscu i technicznie też się rozwija, a sprzęt każdego dnia coraz lepszy, więc może on poprostu w końcu nadąża za oprogramowaniem 8)

W każdym razie ja choć bardziej się obecnie zabezpieczam na wypadek zmian (czyli ewentualnego przejścia na dedyka) to przyznam, że ze względu na kontakt z konsultantami home.pl online 24/h trudno mi się będzie rozstać.
Bo naprawdę to, że dzwoni się lub przez czata załatwia się problem np: o 2 w nocy w niedzielę czy nawet święto, to super sprawa.

FOXIK napisał/a:
aqum, kolega miał przypadek, że nagle wyłączono mu forum, nie wiadomo z jakich przyczyn. Potem dostał tylko wiadomość, że forum za bardzo obciąża serwer i dowiedzenia...

Forum zużywało jakieś 60GB/miesiąc.


Z tego co czytałem w tym temacie wynika, że nawet jak już sami rezygnują to jednak wcześniej Cię o tym zawiadamiają i zgodnie z umową masz 30 dni zanim Ci forum odłączą. Stąd, napewno piszesz o home.pl?
 
     
BaGRoS


Posty: 35
Wysłany: 27-07-2008, 14:59   

Na jedno forum pewnie wystarczyłby
http://www.ovh.pl/reselle...y/kimsufi08.xml
??
_________________
8) BaGRoS 8)
 
     
szafa81

Pomógł: 1 raz
Posty: 62
Wysłany: 01-02-2009, 14:25   

i ja tez zmuszony bylem rozstac sie z home.pl

niby wszystko pieknie, szybki serwer i dobre lacze, dobra obsluga, nawet dzwonili i informowali o problemach na koncie, chwilowo zwiekszali miejsce na dysku gdy skrypt do robienia kopii bazy danych zaczal swirowac itp. i prosili o optymalizacje skryptu forum... baze z 200mb odchudzilem do 50mb, forum ustawione zostalo tak ze w zasadzie mozna bylo tylko pisac i czytac bez zadnych bajerow i wodotryskow i nadal bylo coraz gorzej a jakie kolwiek operacje na bazie danych odbywaly sie z predkosciami okolo 2kb/s :roll: i oni oczywiscie nie widzieli zadnego problemu... no comment
_________________
Pozdrawiam, szafa.
 
     
Bucu


Pomógł: 487 razy
Posty: 2127
Wysłany: 06-05-2009, 13:16   

ja problemów z home nigdy nie mialem, zlego słowa na tą firmę powiedziec nie moge.

Do dzis stoi na nim forum juz chyba ponad rok:

Kod:
Nasi użytkownicy napisali 11336 postów, tematów 1943
Mamy 7646 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: Murinus
To forum odwiedzono już 247142 razy


na drugim hoscie takze stoi przemo (z tym ze o wiele mniej userow i postow), do tego strony i serwer z plikami.

Pomoc techniczna na najwyzszym poziomie, zatargów z nimi w sprawie skryptu w wersji przemo nie mialem.
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
Puchacz

Posty: 2
Wysłany: 24-01-2010, 21:49   

Przemo napisał/a:
Kod:
SELECT u.user_id FROM (phpbb_users u, phpbb_read_history r) WHERE u.user_id = r.user_id AND u.user_lastvisit < 1161856810 AND u.user_id <> -1 AND u.user_level = 0 AND u.user_id <> 1292 GROUP by r.user_id
To zapytanie pobiera uzytkownikow dawno niezalogowanych z wyjatkiem admina, moda i usera ktory aktualnie jest na forum aby usunac im wpisy o nieczytanych postach. Ma to na celu zapobiegniecie przepelnieniu tabeli read_history


Odgrzeje temat, bo tez mam problemy z tym zapytaniem.

Widze, ze nikomu jak dotad nie udalo sie go poprawic. Mnie natomiast nasuwa sie jeden pomysl. Skoro to pytanie wylacznie zapobiega przepelnieniu tabeli read_history to po co je wywolywac praktycznie przy kazdym zapytaniu zalogowanego usera?

Co jakby wydzielic te czesc do oddzielnego skryptu php i wywolywac np co godzine z crona? Nie chce mi sie zaglebiac zbytnio w idee tego zapytania, wiec pytam osoby z wiekszym doswiadczeniem w phpBB.
 
     
anr

Posty: 40
Wysłany: 06-02-2010, 16:21   

linuxpl.com także zaczyna psioczyć na obciążenie i wiszące adresy IP
 
     
Puchacz

Posty: 2
Wysłany: 06-02-2010, 16:28   

Rozwiazanie banalne i sprawne, usuwanie starych postow z read_history zapuscic do crona nad ranem, gdy pusto. Blokuje to tabele na 2-3 minuty, ale na kazdym forum, wystarczy raz dziennie wykonywac. I nie trzeba obcinac ilosci nieprzeczytanych do 400...

Nikt nie odpisywal, wiec zrobilem i przetestowalem. Po problemie.
 
     
Marecki

Posty: 30
Wysłany: 30-08-2010, 14:48   

Witam, odświeżam temat bo chciałbym się dowiedzieć jak stoi teraz sprawa z SQL'em. Mam u nich serwer i jeszcze nie instalowałem phpBB by przemo, będę wdzięczy za udzielenie mi konkretnej odpowiedzi.
 
     
mek1942

Pomógł: 4 razy
Posty: 332
Wysłany: 30-08-2010, 14:59   

Korzystałem z wielu hostingów ale home.pl zdecydowanie najlepszy, juz pare miesięcy uzytkuje a nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek "zamulił", mam dosc małe forum wiec to może dlatego, nei wiem jak jest przy większych forach.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tamq

Pomógł: 1 raz
Posty: 3
Wysłany: 22-12-2011, 17:59   

Osobiście polecam FriendlyHost.pl , pewny kontakt, hosting zamówiłem na 3 miesiące, pracuje pięknie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

https://kancelaria-transportowa.pl/

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

www.polsystem.pl

www.bidcar.pl

• Zamów reklamę