phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum do renowacji i problemy z aktualizacją
Autor Wiadomość
linkownia

Posty: 8
Wysłany: 09-10-2013, 14:25   Forum do renowacji i problemy z aktualizacją

Po 1 mam nadzieje, że to dobra kategoria na mój wpis :)
Po 2 jestem totalnym laikiem w temacie a musze doprowadzić zbotowane forum do użytkowalności :)
Po 3 problem jest taki:

Mam forum nie wiem jaka jest jego wersja xD
Zaczłam robić aktualizację tak jak jest tutaj opisana http://przemo.org/phpBB2/...ic.php?t=137674
Po zrobieniu kopii zapasowej plików i bazy. Sciągnełam phpBB_modified_by_Przemo
Podmieniłam katalog scripts.
Odpaliłam moje forum.pl/scripts/update.php
wyskoczyło że ok 200 poszło dobrze a ok 600 nie wykonało. I były wypisane jakieś linijki dotyczące bazdy danych a przy nich napisane "niewykonane" poza tym posypał mi się wygląd forum. Rozumiem że po aktualizacji trzeba też zaktualizaować skórkę ale forum całokowicie sie posypało kazdy tekst był w nowej linii i nie było tła. Jednak mimo to wrzucilam pozostałe katalogi które były w sciągniętym przezemnie pliku phpBB_modified_by_Przemo. Nic to nie zmienio w wygladzie pomyślałam że skoro w bazie danych nie wykonało ok 600 liniejek to zrobiłam coś źle więc wrzuciłam ponownie na serwrer moje stare pliki które wcześniej skopiowałam dla bezpieczeństwa.

Teraz gdy wchodzę na panel administraotra w kolumnie na dole po lewej stronie mam napisane:"Powered by phpBB modified v1.12.7 by Przemo © 2003 phpBB Group" A wiec to moja wersja tak?

Czy może mi ktoś powiedzieć kilka rzeczy:
1.czy dobrze robiłam tą aktualizację tylko jeszcze musze wgrać skórkę i będzie dobrze śmigało?
2.Jest jakiś fajny widget czy coś na te okropne boty?
3.Jest jakaś szybka metoda na usunięcie wiellllllu użytkowników i wpisów (to te cholerne boty!)?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Scooby?!

Pomógł: 62 razy
Posty: 304
Wysłany: 09-10-2013, 15:11   

2. Na boty, które niestety przechodzą większość zabezpieczeń działa to:
Kod:
http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?p=763686#763686

Sprawdzone przeze mnie, uchroniło mnie to przed botami.
3. W panelu masz Użytkownicy --> Masowe kasowanie użytkowników | Masowe kasowanie postów użytkowników.
Niestety musisz bardzo uważnie patrzeć kogo Ci wybierze z zakresu. Na pewno stracisz przy tym kilku użytkowników. Ja miałem 2000 botów na forum, więc postanowiłem skasować je ręcznie (7h bodajże) ;)
 
     
linkownia

Posty: 8
Wysłany: 09-10-2013, 15:38   

@Scooby?! dzięki:)

Jednak pojawił się nowy problem. Po wgraniu starych plikow na serwer a także bazy wyskakuje coś takiego:

phpBB by Przemo : Critical Error

Error doing DB query userdata row fetch

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table baza_forum.phpbb_users' doesn't exist

SELECT * FROM phpbb_users WHERE user_id = -1

Line : 404
File : sessions.php


jak to naprawić?


Właśnie sprawdziłam i nie mam w php my admin tabeli .phpbb_users

mimo że baza dobrze sie wyeksportowała wczesniej na dysk.

Co jest grane?
 
     
lord.nitos


Pomógł: 80 razy
Posty: 555
Wysłany: 09-10-2013, 15:52   

Sprawdź ten temat.

http://przemo.org/phpBB2/...=sql+error+1146
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 09-10-2013, 20:19   

Widocznie we wyeksportowanym zrzucie zabrakło tej tabeli.
 
     
linkownia

Posty: 8
Wysłany: 11-10-2013, 10:04   

Żle się zgrała baza. A zatem utraciłam całą bazę na szczęscie napisałam do pomocy technicznej hostingu i ją odzyskali :)

Teraz sprawa jest taka, że chciałam ściagnąc tą baze na dysk na wszelki wypadek. Ale jest za duża a zatem zrobiłam tak jak tutaj ktoś opisał dzieląc bazę i czyszcząć tabele search.

http://www.przemo.org/php...opic.php?t=3267

A zatem obecnie mam baze danych z wyczyszczonymi tabelami search. Czy mogę zrobić aktualizajcę? Czy najpierw musze przywrócić te wpisy w tabelach search?

Będę aktualizować posługując sie tym wpisem
http://przemo.org/phpBB2/...ic.php?t=137674

Cytat:
Aktualizacja
1. Zrób kopię bazy danych oraz plików forum przed przystąpieniem do niżej opisanych czynności.
2. Należy wgrać do katalogu forum tylko katalog: scripts po czym wejść w przeglądarce: http://adres.naszego_forum.pl/scripts/update.php zgodnie z poleceniami aktualizujemy bazę danych.
3. Wgranie do katalogu forum wszystkich plików z paczki.
4. Czyszczenie cache forum.

Uwaga nie nadpisywać wszystkich plików z paczki przed wykonaniem punktu 2-skutkuje uszkodzeniem forum.

Poniżej, do wyboru instrukcja manualna, update-czyli zmienione, gotowe pliki do podmiany, a także pełny pakiet oficjalnej wersji 1.12.7.

phpBB_modified_by_Przemo
update-1.12.7
update-1.12.7-manual


W 3 punkcie wrzucam wszytskie pliki z danej paczki tak? Czyli nadpisuje już te, które mam wrzucone na serwer tak?

Mam do wyboru 3 wersje do ściągnięcia. Obojętne, które sciągnę? może być to pierwsze phpBB_modified_by_Przemo?

Tak, jestem zielona :P
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 11-10-2013, 15:34   

Pierwsze lub drugie jeżeli nie masz modyfikacji lub ręczna instalacja(gdy masz modyfikacje)-trzecia. Kolejność co do search'a dowolna.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
faarigia

Posty: 1
Wysłany: 18-02-2015, 10:13   

to dość stara instrukcja, więc nadaje się tylko do nakreślenia ram scenariusza - mogą bowiem istnieć pewne różnice w kolejnych skryptach. Zalecam szukać odpowiedzi przy każdej pojawiającej się zagwozdce.
_________________
Lily lara
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę