To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogłoszenia - W?am noworoczny na przemo.org

Tavaro - 01-01-2010, 16:02

Ja rozumiem, że temat "gorący", że trochę luzu jest, ale proszę bez offtopów. Ewentualnie posty offtopowe proszę wygaszać, bo zrobi się tu śmietnik (jak w poprzednim temacie o włamaniu).

lsteam, dobre. Administracja forum ma odpowiadać nawet za dziury w oprogramowaniu serwera? To równie dobrze można powiedzieć, że sam jesteś sobie winien, ponieważ się tu zarejestrowałeś.

Pewnie używasz wszędzie tego samego hasła i trzęsiesz spodniami. Zgadłem? Ba, nawet gdybym zgadł, to i tak byś się nie przyznał.

werni - 01-01-2010, 16:23

w serwery webd.pl są dziurawe jak sito
parę miesięcy temu sprawdzałem allow_url_fopen było otwarte ...................

werni - 01-01-2010, 16:32

lsteam, a od czego masz plik htaccess?
wuzel - 01-01-2010, 17:23

Swoją droga to dziwne jest, że nie zmieniono jeszcze firmy hostingowej. Na serwerach Webd.pl można trzymać co najwyżej stronki o zarabianiu w sieci. :)
Rozejrzałem się po necie, dziś w nocy grupa dokonała też ataku na kilka innych serwisów, serwisy "stoją" u śmiesznych hostingodawców.
Skrypt przemo.org jest w miarę bezpieczny ale zawsze pozostaje czynnik ludzki, czy to po stronie administratora serwerów, czy administratora serwisu. :D

wisza64 - 01-01-2010, 17:49

arcy, Przemo, Macie racje to się zdarza najlepszym informatykom Ja już hasło zmieniłem jak tylko MagicalFire o tym powiedział
BlueMan - 01-01-2010, 18:46

Nie pierwsza i nie ostatnia wpadka webd.pl
kapral - 01-01-2010, 18:47

Przemo, mam IP tych co sie zalogowali do ftp :> Przyda sie do czeguś?
adrianek_master - 02-01-2010, 00:16

co do odpowiedzi cyt : " bezpieczny skrypt " czy wy sobie z nas kpicie ? nie ma takiego skryptu który jest bezpieczny na 100% płatny czy bezpłatny więc chociaż nie zakładajcie klapek na oczy userom kturzy wybierają przemo bo niby jest bezpieczny . Nie był nie jest i nie będzie żaden skrypt, nie ma na świecie skryptu bez luk nie ma zawsze jakieś się znajda :)
Joy17 - 02-01-2010, 01:59

Może i nie ma w 100% bezpiecznego skryptu, ale tutaj przynajmniej jakiekolwiek wykryte luki są błyskawicznie łatane, więc na Twoim miejscu wstrzymałbym się z tą krytyką.

Poza tym, jak już cytujesz, to rób to do końca i czytaj ze zrozumieniem.

Przemo napisał/a:
Mam już prawie pewność, że to nie była dziura w skrypcie, wynika to ze sposobu włamania, logów oraz cynku od hakerów cyt. "Skrypt jest bezpieczny".

gdzie tutaj widzisz stwierdzenie administracji, że skrypt jest bezpieczny?

Przemo - 02-01-2010, 02:21

Jak ktos ma IP albo logi to niech poda, napewno sie przydadzą. Im więcej informacji tym lepiej.
wuzel - 02-01-2010, 11:05

Przemo napisał/a:
Jak ktos ma IP albo logi to niech poda, napewno sie przydadzą. Im więcej informacji tym lepiej.


Przestrzegam przed tego typu praktykami.
Adres IP podlega ochronie danych osobowych.
http://www.giodo.gov.pl/319/id_art/2258/j/pl/
Było włamanie więc trzeba ten fakt zgłosić odpowiednim służbom.

Przemo - 02-01-2010, 12:05

Zatem poprosze adresy IP i inne informacje na email, jezeli ktos ma.
.xXx. - 02-01-2010, 12:51

Ogólnie to proponuje zmienić hosting webd.pl (bezproblemowe czytanie config.php z innych kont http://co-renter.com/inde...mo.org&first=1)
załatać search.php nie ma ograniczeń na ilość szukanych słów (ddos mysql)
zmienić system hashowania np md5(base64(sol.pass)) w standardowym przemo hashe do złamania w 90%
i wiele innych błędów które w najnowszych wersji przemo p3 sie znajdują :p

rzemien - 03-01-2010, 12:19

Ja mam ich dane i ip pozdrawiam ide na policję z tym.
Przemo - 03-01-2010, 12:59

rzemien, jak coś masz to wyślij mi na email lub PW, dzięki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group