To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - Łączenie userów z jednej bazy

fajfer0001 - 05-01-2009, 22:31
Temat postu: Łączenie userów z jednej bazy
zaznacze że szukałem ale nie mogłem znależć...jak ktoś znalazł to proszę o podanie linku...

mam na forum usera który zarejestrował się drugi raz i korzysta teraz z drugiego konta...
poprosił mnie zebym polaczyl jego oba konta w jedno...
mysłałem zeby jednego usera usunac i jego w tabeli postów podmienic id ze starego na nowe...
wtedy posty zostana przypisane do nowego konta...?
czy mam razcje, czy o czyms zapomniałem...?
prosze o pomoc :)

elymus - 05-01-2009, 22:48

Witam!
Wszedłem właśnie na forum z dokładnie takim samym pytaniem ;)
Użytkownik na moim forum ma dwa konta, z tym że to drugie jest "świeże" i ma ok. 50 postów, natomiast to pierwsze ma ich ok. 550.
Jest jakaś prostsza metoda niż grzebanie w bazie danych na połączenie postów z drugiego konta z postami z pierwszego konta?

Pozdrawiam! :mrgreen:

joli - 05-01-2009, 23:46

Nie, nie ma innej metody niz zmiana ID autora postow i tematów w bazie. Z tym że najpierw zmienic ID, a dopiero potem usunac zbednego usera, nie odwrotnie.

Kod:
UPDATE phpbb_posts SET poster_id = 'nowe ID' WHERE poster_id = stareID



Kod:
UPDATE phpbb_topics SET topic_poster = 'nowe ID' WHERE topic_poster = stareID


elymus,

Twój podpis/sygnaturka jest niezgodna z regulaminem.
Zapoznaj się z pkt 2 oraz 3 Regulaminu tego forum.

elymus - 06-01-2009, 16:20

Dzięki :)

A co do podpisu to dawno tu nie zaglądałem i nie zauważyłem że już nie ma tamtej strony. Szczerze mówiąc, to nawet nie pamiętam co tam było :P

fajfer0001 - 07-01-2009, 16:11

dzieki wielki joli
temat mozna zamknąc :)

pemkad - 22-01-2009, 09:43

Nie nie nie nie zamykać :)
Rozumiem że trzeba wejść podmieniać i wogóle ale czy... nikt by sie nie pokusił zrobic moda aby to w PA było dostępne? U mnie na forum mam kilku adminów i niechętna bym była aby każdy grzebał w skrypcie. Do tego nie każdy ma takowe umiejętności. A co w sytuacji gdy konto już zostało usunięte? Nie da się nic zrobić? Nie ma możliwości jakiegoś bardzo wielu ludziom pomocnego moda wymodzić ? ;) Będę bardzo wdzięczna :)

joli - 22-01-2009, 11:44

Jesli konto juz zostalo usuniete, to nic nie zrobisz, poza wydlubywaniem go z backupu bazy.

pemkad napisał/a:
Nie ma możliwości jakiegoś bardzo wielu ludziom pomocnego moda wymodzić ?
zawsze jest. Ale na pewno nie do dodania w standardzie. Co do tych wielu ludzi to przesada, na ten temat sa chyba dwa tematy na calym forum, jakos niewiele osob ma takie problemy.

Pisz w zleceniach, moze ktos sie podejmie.

InterSix - 23-01-2009, 15:52

joli napisał/a:
Jesli konto juz zostalo usuniete, to nic nie zrobisz, poza wydlubywaniem go z backupu bazy.



hmm ja własnie z takim samym problemem. Ale ze z PA zniknełu opcje dłubania w bazie zrobilo sie to problematyczniejsze.

Chodzi o to zeby postom uzera "kowalskiego" opisane jako gosc przypisac ID...

czyli SET poster_id = 'nowe ID' WHERE poster_username = starylogin

na tej zasadzie- posty wciąz są czyjes, wiec tylko kwestia sformuowania madrego. Tu szukam wsparcia mądrzejszych od mojej skromnej osoby.

[ Added: 25-01-2009, 16:42 ]
po odrobinie myslenia:

Kod:
UPDATE phpbb_posts SET poster_id = 'nowe id' WHERE post_username = 'Kowalski'

i sprzatanie czyli wyczyszczenie post_username -post ma teraz przypisane poster_id wiec to mu juz zbedne.
Kod:
UPDATE phpbb_posts SET post_username = 'pusto' WHERE poster_id = 'nowe id'

;]
problem rozpoczyna sie w przypisaniu tematów jezeli ich autor ma aktualnie id '-1' czyli jest gosciem poniewaz zapytanie

UPDATE phpbb_topics SET topic_poster = 'xx' WHERE `topic_poster` = '-1'
spowoduje przypisanie mu wszystkich tematow autorstwa gosci...
:/
dobrze kombinuję ? Prosze o dalsze wsparcie...

Ewentualnie: co i jak nalezy wpisac w myadminie by wyswietlio tylko wszystkie tematy autorstwa
`topic_poster` = '-1'
tak by potem z palca (ołówek mode on :P ) poprawic na nowy ID



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group