To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - Drobne Faq czyli czesto zadawane pytania... :)

PeTeReK - 24-10-2003, 12:16
Temat postu: Drobne Faq czyli czesto zadawane pytania... :)
Jak zrobic forum tylko dla wybrancow? Tak aby tylko wyznaczeni przez admina mogli na nie wejsc
Wybierasz moderatorów na dane forum.. a potem w zezwoleniach forum dajesz że tylko moderatorzy mogę czyta? pisać i ogląda? dane forum. Jesli chcesz zrobic forum dla okreslonej grupy osob w zezwoleniach forum ustawiasz Prywatne a okreslonej grupie w zezwoleniach ustawiasz dostep dodanego dzialu.

Jak dodać drugiego admina do forum?
Wchodzisz do panelu Administracyjnego i kolejno wybierasz: Użytkownicy>Zezwolenia>wpisz login Użytkownika->Wybierz użytkownika>Poziom użytkownika zmieniasz na administrator, podobnie także jest z moderatorami.

Gdzie można zrobić takie znaki, pod nickiem i gwiazdki których ilość przybwa wraz z ilości? postów?
W panelu administracyjnym - w dziale rangi (najpierw musisz jednak sciagnac sobie jakies rangi np. (www.forumimages.com) i wgrac do kazdego stylu do katalogu images/ranks/

Jak zmienić logo na górze ?
robisz logo w forumacie gif o nazwie logo_phpBB i wrzucasz: /forum/templates/Twoj_styl/images/logo_phpBB.gif

Jak wstawić obrazek pod wpisem ?
[img]adres_zdjecia.rozszerzenie[/img]

Jak zmienić górne menu
można je zmienić w pliku twoje_forum/templates/nazwa_stylu/overall_header.tpl



Narazie tylko tyle. Faq bedzie rozbudowywane :)

chmura - 29-02-2004, 01:27

może to i nie na temat i glupie pytanie, ale nie wiem, a chcialbym wiedziec jak zmienic format daty w shoutboxie (wiem gdzie ale nie wiem jak, chcialbym miec miesiac dzien i godz)
z gory dzieki za pozytywne podejscie do mojego posta

rew2 - 29-02-2004, 02:03

poczytaj i zastosuj

http://pl2.php.net/manual/pl/function.date.php

SeeQu - 21-03-2004, 16:03

Jeszcze jedna sprawa ....
Strona cholernie długo mi sie ładuje ale naprawde Długo (jest na lycosie) inne fora na lycosie ładuj? sie dużo szybciej co zrobić ?

MarX - 21-03-2004, 20:59

SeeQu napisał/a:
Jeszcze jedna sprawa ....
Strona cholernie długo mi sie ładuje ale naprawde Długo (jest na lycosie) inne fora na lycosie ładuj? sie dużo szybciej co zrobić ?

Powiem krótko zmieć serwer :) a akurat dzisiaj lycos strasznie się co? muli. :mrgreen:

marta2 - 05-05-2004, 15:52

Mam pytanie trochę zepsużam forum dałam inny styl ze strony phpbb do przemo dopiero pozniej przeczytałam że są nie kompatybilne ale to sie wszystko pochrzani?o
Czy da się to jakoś adwrócić bo wypisuje mi błąd

phpBB : Critical Error

Could not open orange template config file

DEBUG MODE

Line : 1584
File : /data/members/free/tripod/uk/j/u/z/juzak/htdocs/forum/includes/functions.php


_FrEzZ__ - 05-05-2004, 16:07

wgraj jeszcze raz styl orange.. i pamietaj zeby nie zamienialo duzych liter na male podczas wgrywania
Adbel - 11-05-2004, 11:15

Niewiem czy blo już takie pytanie. Ale jak można zmini? napis Administrator (np. na Wżadca) i Moderator na dole forum?
Folken - 11-05-2004, 11:55

W lang_main.php w katalogu .../language/lang_polish/ ...?
Adbel - 12-05-2004, 11:33

Mam jeszcze jedno pytanie: czy da się tak zrobić żeby na mojej stronie wyświetlało np. 10 ostatnio napisanych postów?
vegetagt - 06-06-2004, 21:25

Adbel napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie: czy da się tak zrobić żeby na mojej stronie wyświetlało np. 10 ostatnio napisanych postów?


da sie
na początek strony przed wszystkim wstawiasz:
Kod:
<?php
 

// Osoby przegladajace ta strone beda akceptowane przez forum jako osoby ktore sa na forum
define('IN_PHPBB', true);

$phpbb_root_path = '../forum'; //tutaj sciezka do forum

include($phpbb_root_path . 'extension.inc');
include($phpbb_root_path . 'common.'.$phpEx);

$userdata = session_pagestart($user_ip, PAGE_INDEX);
init_userprefs($userdata);
?>




a to tam gdzie mają był tematy:


Kod:
<?php

// Uwaga, pokaze tez tematy z ukrytych for.

$ilosc_tematow = '10'; // ilosc tematow z forum

$sql = "SELECT topic_title, topic_id FROM " . $table_prefix . "topics
ORDER BY topic_time DESC
LIMIT $ilosc_tematow";
if ( !($result = $db->sql_query($sql)) )
{
message_die(GENERAL_ERROR, 'Blad odczytu pola2', $sql);
}
if ( $row = $db->sql_fetchrow($result) )
{
$i = 0;
do
{
$wynik = $row['topic_title'];
print "<br><a href=\"http://LINK DO FORUM/viewtopic.php?t=$row[topic_id]\">$wynik</a><br>";
// Wyswietlamy wynik $i razy
$i++;
}
while ( $row = $db->sql_fetchrow($result) );
}
?>




EDIT:

ops, chodziło o posty a ja dałem 10 ostatnich tematów :D
sorka

michal1 - 05-07-2004, 16:50

A ja mam pytanie jak dodac aby w pospisie byl napis np witaj .... i w miejsce krope nick ogladajacego post??
Luzik - 05-07-2004, 19:07

[*you] - tylko bez gwiazdki, np. Witaj Gość !
alan09 - 17-07-2004, 00:57
Temat postu: Jak zapisać 2 numery GG do powiadaminia o nowych tematach??
Tak jak w temacie. W polu gdzie wpisuje numer jeden numer GG sie miesci a ponoc po przecinku mozna napisac jeszcze jeden ale niestety sie nie miesi. Moze trzeba jakis plik wyedytowac.

P.S. Do wiadomosci Moderatorow: nie znalazlem odpowiedzi na to pytanie na forum.

Stachu - 17-07-2004, 18:22

znaczy się ja tu taki sobie nowy :oops: , ale mam pytanko.
Szukałem, jednak?e jaki? ciemny jestem bo nie znalazłem - znaczy się źle szukałem :lol: .
Czy może mi ktoś powiedzieć jak zrobić żeby na stronie głównej pokazywa? się na ?rodku ostatni topic, a nie wszystkie z danego forum. Bo jak ustawić które fora ma mi wyświetla? to i owszem wyświetla, ale ja chciałbym tylko wybrane tematy.
Wielkie dzięki.

Zanim dacie warna we?cie pod uwag? moją ignorancj? :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group