To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - Jak ustawia? Cookies? Cz?sty powód b??dów na forum.

kamel - 14-03-2004, 17:30
Temat postu: Kolejny problem z serii cookies
NIe moge dobrze ustawic cookies.Probowalem juz kilku konfiguracji i nic.Strona jest na serwerze www.3x.ro.Nie wiem może to wina serva.Oto adresy strony
www.kamel.3x.ro
www.kamel.3x.ro/forum
Ludzie wchodza na to forum przez link
www.1alohools.prv.pl
Nie wiem czy serv obsluguje SSL.
Pomozcie

Przemo - 14-03-2004, 17:38

prv.pl ma maskowanie, wylacz je.
Fanatyk - 17-03-2004, 15:37

Domena Cookie www.kleszcz.homeip.net
Nazwa Cookie www.kleszcz.home <--- a reszte obcina nie miećci się cała nazwa :(
Ście?ka Cookie <-- tu można zostawić puste czy co? musi był?

Przemo - 17-03-2004, 17:17

nazwa cookies może byc dowolna, np: phpbb2mysql
sciezka cookie: /

Twardy - 01-04-2004, 20:30

Po jakiejkolwiek zmianie w Panelu Administracyjnym by zobaczyć te zmiany w panelu musze ponownie zalogowa sie. Co to może byc?? Tak jakby panel nie aktualizowal sie w ogole tylko ciagle byl w jednej postaci az do ponownego logowania. Prosze o pomoc
BloombeR - 19-04-2004, 08:56

A może ktos mi dokladnie opisac jak zmienic cookies nei z poziomu panelu admina, bo ja mam taki problem wlasnie ze nie moge wejsc w panel z powodu... glupiego bledu, zalogowac tez sie nie moge :|
mopek - 19-04-2004, 09:00

bylo - przez phpmyadmin
BloombeR - 19-04-2004, 09:25

Widzialem - wchodze w myphpadmin, wchodze w config i co dalej ? Mam tam "config_name" i "config_value"... Co dalej ? Prosze o dokladny opis... :? Acha i moge jeszcze wykonac takie zapytanie "SELECT * FROM `phpbb_config` WHERE 1"... Ja sie nei znam jak by co ;)
_FrEzZ__ - 19-04-2004, 10:16

hmm wchodzisz w phpmyadmin .. w swoja baze danych .. potem przegladaj phpbb_config i tam masz cała liste zapytan jakie sa w tej tabeli :) Miedzy innymi

cookie_name
cookie_path
cookie_domain
cookie_secure
session_length

:)

BloombeR - 19-04-2004, 11:04

Okey, dizeki za pomoc :] Udalo sie ;] A jeszcze jedno pytanie - A gdzie ustala sie domene (nei cookies) ? :>
_FrEzZ__ - 19-04-2004, 11:47

Cytat:
A gdzie ustala sie domene (nei cookies)


tzn ??:> bo nie bardzo rozumiem o co chodzi .. ;/ Jesli chodzi o nazwe domeny to mozna Ja zmienic w PA ...

p.s.
Mam propozycje do moderatorów.. :]

Moze zrobcie jakis tutorial ,kurs ob?ugi phpmyadmin .. Nie bedzie juz wtedy problemów z tłumaczeniem co i jak zrobic.. i ja bede miał wtedy tez swiety spokoj na gg P:D

BloombeR - 19-04-2004, 12:09

Tak, tak wiem wiem ze mozna w PA to zrobic, ale mi chodzi o to, gdy nie moge sie przebic do PA przez pewne glupstwo... :twisted: Chodzi o to, gdzie mozna to zrobic w phpMyAdmin.. :)

[ Dodano: 19-04-2004, 12:10 ]
Tak, tak wiem wiem ze mozna w PA to zrobic, ale mi chodzi o to, gdy nie moge sie przebic do PA przez pewne glupstwo... :twisted: Chodzi o to, gdzie mozna to zrobic w phpMyAdmin.. :) I chodzi mi o nazwe domeny ;)

_FrEzZ__ - 19-04-2004, 12:12

phpbb_config ... a ustawiasz .. server_name
jacekowski - 19-04-2004, 16:00

jak forum mam pod adresem http://localhost/~forum/
to jak mam ustawic cookies probowalem wszystkiego i dalej mi nie dziala automatyczne logowanie a przegladarke mam ustawiona na akceptowanie wszystkiego

SeeQu - 20-04-2004, 21:50

No to ja mam sprawe co do Cookie a mianowicie mam forum pod adresem:
www.nosek.vipserv.org/ilimar
Domena www.ilimar.xp.pl

Moje obecne ustawienia :

Nazwa Domeny : www.nosek.vipserv.org
Port Servera : 80
Ście?ka skryptu : /ilimar/

Domena Cookie : nosek.vipserv.org (próbowałem www.nosek.vipserv.org)
Nazwa Cookie : phpbb2mysql
Scie?ka cookie : /

I problem jest taki że jak sie zaloguje (zaznaczam krateczke żeby logować co wejście) i jak zrobie odśwież albo zamkne i otworze IE to już nie jestem zalogowany.
Chyba podaćem wszystkie dane więc prosze o to aby ktos mi powiedział jak to ustawić ....

P.S : Mam zwykłe phpbb aktualizowane i dodawane modyfikacje przez Swistiego (chwała mu za to) i tylko czekam aż skonwertuje styl Chronicles do wersji przema i instaluje Przema :)


Dodane :
Ech ciezko sie przyznac ale ustawienie miałem dobrze ... domena wszystkie pie**** jak sie przez niż wchodziło to wylogowywa?o i sie cuda niewidy działy a teraz przez zwyk? adres wszystko git.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group