To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Modyfikacje gotowe - Koniec problemów z kodowaniem bazy danych !!!

plejas - 26-06-2008, 13:24

słuchajcie ja mam utf-8 i chcę przekonwertować na iso i gdy daje konwertuj to nic się nie dzieje .. dlaczego ? proszę o pomoc
voj - 26-06-2008, 21:10

a ja mam problem że jak pisze na forum posta to polskie znaki wcale sie nie pokazuja i żadna krzaki tez nie wyskakują i edytuje posta tylko do momentu gdzie pojawił sie polski znak.konwertowałem i nic nie pomaga.prosze pomóżcie
kodzak16 - 29-06-2008, 16:34

wspólpracĂŞ ---> zamiast współpracę
SIĂ� ---> zamiast SIĘ
siĂŞ ---> zamiast się

probowałem sam zrobić tak aby przekonvertował te znaki na ę ale nie działa.

Prosze o wzór jaki mam wkleic do convert.php

robert1978 - 29-06-2008, 16:43

czesc
tygrys - 12-07-2008, 14:12

witam n8e moge sciągnąc tego pliku mam problem z kodowaniem czy ktos moze mi pomóc?
tosiek - 17-07-2008, 21:31

Przemo napisał/a:
w odpowiedniej kolejności wstawić je do jakiegoś klucza w tablicy $charset

Odkryłem tę kolejność ale było ciężko

Kod:
'moje_kodowanie' => array(
        "ć", "Ć", "ź", "Ź",
        "ż", "Ż", "ś", "Ś",
        "ę", "Ę", "ó", "Ó", "Ą",
        "ł", "Ł", "ń", "Ń", "ą"


Jeżeli to wyżej jest poprawne to tak wygląda dla latin1
latin1 - ISO 8859-1
Kod:
'iso_8859_1' => array(
        "ć", "Ć", "Ľ", "¬",
        "ż", "Ż", "¶", "¦",
        "ę", "Ę", "ó", "Ó", "ˇ",
        "ł", "Ł", "ń", "Ń", "±"
    ),


Konwerter nie działa na przeglądarce Mozilla Firefox 3.0.1

Działa poprawnie na Internet Explorer 7 oraz Opera 9x

Dawior - 04-08-2008, 20:59

Przemo proszę pomurz mi bo ja mam coś takiego:

Kod:
Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 54

Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 54

Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 54

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../extension.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/php4/lib/php:/usr/local/php4/lib/php') in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 54

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 55

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 55

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 55

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../common.' for inclusion (include_path='.:/usr/php4/lib/php:/usr/local/php4/lib/php') in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 55

Fatal error: Call to undefined function: session_pagestart() in /home/twojclip/public_html/var/convert.php on line 57

tosiek - 23-08-2008, 10:52

Dawior napisał/a:
pomurz

pomoc - pomagać - pomóc - pomóż

Poszukaj od 2 do 5 strony tam jest coś opisane o tym ;)

BaKa - 06-10-2008, 16:47
Temat postu: Re: Koniec problemów z kodowaniem bazy danych !!!
Przemo napisał/a:

Mod współpracuje tylko z wersją 1.12.5


Super, a ja przed chwilą wgrałem wersję 1.12.6 i zamiast polskich znaków mam "?????"

Da się to jakoś naprawić?

CMP - 06-10-2008, 22:34

BaKa, do niższych wersji niż 1.12.5 nie działa, ale do 1.12.6 ładnie śmiga :)
Feniu - 22-03-2009, 14:29

ja mam problem chce przekonwertować z windows-1250 na iso-8859-2 i biore "rozpocznij konwersacje" i nic sie nie dzieje.
DuroneK - 22-03-2009, 21:17

super działa, własnie 500mb baze przerobiłem :D
Galowy - 07-10-2009, 18:55

Przerobiłem także lecz, wyświetlił mi się komunikat:

Kod:
Tabela phpbb_words (wszystkich wpisów: 7)
Pola: [word, replacement]

Zakończono konwersję

Tabele *search* nie zostały przekonwertowane. Aby je przekonwertować odbuduj search w panelu admina. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwe prawidłowe wyszukiwanie wyrazów z polskimi znakami.

Zamienionych wpisów: 0 z 7


wiec odbudowałem search i ponownie odpaliłem converter ale znowu pojawił się ten komunikat co robię źle?

WILKU1991 - 25-11-2009, 17:48

Witam,

Zauważyłem że nie da się z poziomu convertera naprawić ? ? ? zamiast polskich znaków... ktoś tam wspomniał, że trzeba w mysql.. pytanie moje, jak to zrobić :P ?



Pozdrawiam,
Filip

Master93 - 03-02-2010, 20:34

jak mam to przekonwertowac? Wrzucilem plik na głwony folder i co dalej?

[ Dodano: 04-02-2010, 09:39 ]
wrzuciłem plik, i mam już konwertowac i zamiast polskich znaków mam ?. Czyli musze zrobić konwert z czego na co?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group