To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Modyfikacje gotowe - Koniec problemów z kodowaniem bazy danych !!!

Przemo - 11-11-2006, 20:57

Jak ktos przekonwertowal poprawnie baze niech tu napisze.
Jak ktos w bazie danych (nie na forum) ma zamiast polskich znakow znaki zapytania ? to niestety nic juz nie zrobi, za późno.
Jak ktos przekonwertuje baze i kodowanie nie bedzie prawidlowe niech wrzuci kopie bazy danych bo inaczej z tą bazą może się juz nic nie zrobić.

Widmo - 12-11-2006, 05:38

na razie raz probowalem, ale mi sie nie udalo, w bazie byly krzaki utf-8 potwierdzone z tymi krzakami przykladowymi, skrypt pozamienial wpisy w bazie, ale na stronie nie zrobilo to roznicy - dalej byly krzaki.

zamierzam sprobowac na innej bazie - jak tylko jakas dorwe :)

Przemo - 12-11-2006, 12:30

Ale zamieniales utf-8 na iso-2 ? A jakie kodowanie ma strona HTML, tez iso?
zuraw2006 - 12-11-2006, 12:32

Widmo, udało mi się wejść :) , ale po kliknięciu na przycisk: "Konwertuj" wyskakuje to samo :/
Przemo - 12-11-2006, 12:34

zuraw2006, cos masz nie tak z ustawieniami ciastek na forum, sprawdz je
Widmo - 12-11-2006, 15:53

Przemo napisał/a:
Ale zamieniales utf-8 na iso-2 ? A jakie kodowanie ma strona HTML, tez iso?


tak, strona miala Europa Srodkowa ISO.

zuraw2006 napisał/a:
Widmo, udało mi się wejść , ale po kliknięciu na przycisk: "Konwertuj" wyskakuje to samo


edytuj sobie plik, poszukaj fragmentu:

Kod:
if ( $userdata['user_level'] != ADMIN )
{
    message_die(GENERAL_ERROR, 'Nie jeste¶ administratorem.');
}


Kod:
if ( $userdata['user_level'] != ADMIN )
{
    //message_die(GENERAL_ERROR, 'Nie jeste¶ administratorem.');
}

DeJk_SEBA - 14-11-2006, 21:03

zuraw2006 napisał/a:
Jak ktos w bazie danych (nie na forum) ma zamiast polskich znakow znaki zapytania ? to niestety nic juz nie zrobi, za późno.
To mnie Przemo, normalnie przebiłeś, przebiłeś aż na wskroś :( , a jak jeszcze mam tamtą starą bazę i bym jakoś mógł nad grać te posty czy coś tylko hmm... pomyślę i zacznę coś może wykombinuję :(
yasiu - 16-11-2006, 12:36

Przemku potwierdzam, jeżeli błędy są już w bazie po eksporcie i tam już są ? to twój mod niby pokazuje że zamienia ale nie przynosi to żadnych efektów.
sraken1 - 17-11-2006, 08:55

domyslam sie ze przemo testowal ten skrypt tutaj na forum ;] bo w starych postach zamiast polskich znakow sa znaki zapytania xO ...
Przemo - 17-11-2006, 09:18

Testowalem go na kopii tego forum. Znaki zapytania w starych postach to właśnie:
Cytat:
Jak ktoś w bazie danych (nie na forum) ma zamiast polskich znaków znaki zapytania ? to niestety nic już nie zrobi, za późno.
Kiedyś jak kopiowałem bazę to pojawiły się znaki zapytania w bazie. Wtedy trzeba przekonwertować plik kopii bazy (jeżeli nie ma znaków zapytania) Ja chyba miałem tylko kopię która miała same pytajniki.
worms39 - 22-11-2006, 13:50

Gdu uruchamiam plik wyskakuje mi:
Cytat:
Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../extension.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../common.' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Fatal error: Call to undefined function: session_pagestart() in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 57

raflen - 22-11-2006, 14:57

mam taki sam problem jak worms39
pierzu - 29-11-2006, 15:50

co to za kodowanie:

ĂŞ - ę
³ - ł
Âś - ś

zgralem ten converter i przlezicalem z utf-8 na iso... i nic to samo co bylo....dlaczego?

scooly - 04-12-2006, 16:36

Przemo napisał/a:
Jak ktos przekonwertowal poprawnie baze niech tu napisze.

Konwertowałem z ascii-iso-8859-2 na iso-8859-2. Wszystko szybko i sprawnie.
Dzięki Przemo za wspaniały skrypt. ;)

arek_buzi - 04-12-2006, 18:35

worms39 napisał/a:
Gdu uruchamiam plik wyskakuje mi:
Cytat:
Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../extension.inc) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../extension.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 54

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main(../common.) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Warning: main() [function.include]: Failed opening '../common.' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 55

Fatal error: Call to undefined function: session_pagestart() in /home/wormss/public_html/forum/convert.php on line 57

ja mam tak samo :/



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group