To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

F.A.Q. - Najczęściej Zadawane Pytania - phpBB2 by Przemo to Post nuke

kermit - 15-09-2005, 16:11
Temat postu: phpBB2 by Przemo to Post nuke
Cześć!!!
Tak wiele się mówi o połączeniu baz danych phpBB z bazami danych systemów zarządzania treścią i innych frameworków.
Poszukując odpowiedzi na to, wędrowałem po różnych forach dyskusyjnych, phpbb, phpbb by przemo, xoops, mambo, nuke, post nuke, serwis Riklaunima. Czytałem opinie i wypowiedzi użytkowników tych różnych systemów.

W końcu Trafiłem na ciekawy temat o rozwiązanym problemie przejścia z "Przema" na "post nuke".
Link1

Zanim jednak z niego skorzystałem oparłem się wiedzą fachową na forum pnphpbb, bo z nim wiąże się dalszy tekst Link2

Wg. supportu pnphpbb wystarczy w zmienić prefiks wszystkich tabel oryginalnego phpbb na "nuke" i podmienic tabele w postnuke dotyczące pnphpbb.

Sposób przenoszenia bazy oprę na linku nr1
Lecz postępowanie miałem ciut inne, a tak w ogóle rozjaśnie Wam sens tamtego instruktarza:
Autor tutoriala opierał się na forum przema w wersji 1.8.
Przenosił Tabele z Przema i trochę zamotał tekst.

Ja próbowałem na dwa sposoby: Pierwszy przenoszenie tabel Oryginalnych phpbb by Przemo i Drugi - przenoszenie tabel forum Przema po usunięciu modyfikacji (jestem za tym, bo jest większa pewność zgodności tabel).
Obydwa sie sprawdzają.
Obydwa mają ten sam sposób postępowania. Lecz ja Wam uławię sprawę i przedstawiam szybsze wykonanie konwersji, tak by nie stracić czasu, userów, postów, plików i itp.

1. Zamykamy forum na serwerze, robimy backup bazy danych i plików.
2. Instalujemy na komputerze domowym, stacjonarnym, etc serwer typu krasnal, webserv lub Własny skonfigurowany wg tutoriala na phpbb2.pl
2. Ściągamy Post nuke'a ze strony http://www.post-nuke.pl/, instalujemy wg Tutoriala. Ściągamy najnowszą paczkę forum pnphpbb z link3 dla post nuke. Po rozpakowaniu wrzucamy do katalogu modules w katalogu serwisu opartego o postnuke, inicjalizujemy w Administacji :arrow: moduły, i aktywujemy.
Teraz bardzo ważne, Odtwarzamy backup forum w postaci wszystkich plików i bazy danych. Baza danych musi być odtworzona na te samej bazie, w której jest zainstalowany post nuke.

3. Usuwamy modyfikację Przema/ Zostawiamy Modyfikację Przema,
4. Usuwamy tabele nuke_phpbb_coś tam. Poniżej podam listę, tych które można bezpiecznie usunąć.
Kod:
`nuke_phpbb_words`
`nuke_phpbb_vote_voters`
`nuke_phpbb_vote_results`
`nuke_phpbb_vote_desc`
 `nuke_phpbb_users`
`nuke_phpbb_user_group`
`nuke_phpbb_topics_watch`
`nuke_phpbb_topic_view`
 `nuke_phpbb_topics`
`nuke_phpbb_ranks`
`nuke_phpbb_quota_limits`
`nuke_phpbb_privmsgs_text`
`nuke_phpbb_privmsgs`
`nuke_phpbb_posts_text`
 `nuke_phpbb_posts`
`nuke_phpbb_groups`
 `nuke_phpbb_forums`
`nuke_phpbb_forum_prune`
`nuke_phpbb_forbidden_extensions`
`nuke_phpbb_extensions`
`nuke_phpbb_extension_groups`
`nuke_phpbb_disallow`
 `nuke_phpbb_config`
`nuke_phpbb_categories`
`nuke_phpbb_auth_access`
`nuke_phpbb_attachments_desc`
 `nuke_phpbb_attachments_config`
 `nuke_phpbb_attachments`
`nuke_phpbb_attach_quota`


5. Kolejnym krokiem jest zmiana prefiksu tabel phpbb_ na nuke_phpbb, ale wyłącznie tych, które odpowiadają nazwom powyższych.

czyli np phpbb_attach_quota na nuke_phpbb_attach_quota

Każda tabela ma właściwości, w których się to zmienia <zmień nazwę tabeli>
Można to zrobić ręcznie, lub wykorzystać zapytania sql.
6. Do niektórych tabel trzeba dodac pola lub zmienić Typ pól. Poniżej Przedstawię to co trzeba zrobić:
a) w tabeli nuke_phpbb_topics trzeba dodać pole
Kod:
'support_status' tinyint(3) NOT NULL default '0'

a zrobimy to zapytaniem
Kod:
 ALTER TABLE `nuke_phpbb_topics` ADD 'support_status' tinyint(3) NOT NULL default '0' ;

b) w tabeli nuke_phpbb_forums należy dodać 4 pola
Kod:
'topic_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0',
'post_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0',
'support_forum' tinyint(1) NOT NULL default '0',
'exclude_global_announce' tinyint(1) NOT NULL default '0',)

zapytaniem
Kod:
ALTER TABLE `nuke_phpbb_forums` ADD 'topic_sort_order' tinyint(2) NOT NULL ;
ALTER TABLE `nuke_phpbb_forums` ADD 'post_sort_order' tinyint(2) NOT NULL default '0 ;
ALTER TABLE `nuke_phpbb_forums` ADD 'support_forum' tinyint(1) NOT NULL default '0 ;
ALTER TABLE `nuke_phpbb_forums` ADD 'exclude_global_announce' tinyint(1) NOT NULL default '0' ;

c) phpbb_forum_prune
(tutaj zmieniamy typ pól 'prune_days' i 'prune_freq' z tinyint(4) na smallint(5) ) - RĘCZNIE
d) phpbb_config
(pole 'config_value' zmieniamy z text NOT NULL na varchar(255) NOT NULL default '')
7. Wykonujemy zapytanie
Kod:
INSERT INTO `twoja_baza`.`nuke_users` (pn_uid, pn_uname, pn_email, pn_pass, pn_user_from, pn_user_intrest, pn_user_sig)
SELECT user_id, username, user_email, user_password, user_from, user_interests, user_sig FROM `twoja_baza`.`nuke_phpbb_users`


Odtąd macie wszystkie kategorie, userów, posty i itp,

Użytkownicy forum są użytkownikami post nuka
W panelu administracyjnym możecie mieć zonka, widać wyraźnie napis 2Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Żeby było Wam łatwiej czytać. Z kopii plików forum przema możecie przenieść avatary, pliki i itp

Niestety przy Wrzucaniu bazy trzeba skorzystać z phpmyadmin. Edytując bazę na różnych systemach operacyjnych windows <eng/pol> proponuję, użyć Edhtml, bo od razu poprawia ogonki ą, ś i kodowanie literek. Jest po polsku.
pozdro
Zamieszczam plik sql z zapytaniami zamiany prefiksu tabel

Mam nadzieje, że to ułatwi Wam sprawę.
Całość była przeprowadzona na skrypcie phpBB by Przemo w wersji 1.9.5 i Postnuke 7.50 i pnphpbb w wersji 1.2 g

Mała uwaga uwaga w skrypcie 1.2 g jest jakiś błąd i trzeba zrobić poprawkę
Kod:

otwórz includes/constants.php i znajdź

// Debug Level
//define('DEBUG', 1); // Debugging on
define('DEBUG', 0); // Debugging off


i zamień na



// Debug Level
define('DEBUG', 1); // Debugging on
//define('DEBUG', 0); // Debugging off

Błąd powoduje między innymi Could not obtain topic information

Problemów być nie może. Wszystko działa jak należy. Posty i itp a niepotrzebne tabele skasujcie:)

Proszę pisac swoje uwagi i ewentualnie pytania
Powyższy tutorial oparłem na tym z post-nuke.pl tylko ciut go uprościłem:)) i dodałem parę swoich uwag merytorycznych.

see yaa


Serdeczne podziękowania dla Ruska za poświęcony czas moim pytaniom w sprawie sql i php

Kviat - 22-10-2005, 14:19

Cytat:
Autor tutoriala opierał się na forum przema w wersji 1.8.
Przenosił Tabele z Przema i trochę zamotał tekst.


Jako autor, pozwolę sobie zapytać: w którym miejscu tekst był zamotany?

kermit - 23-10-2005, 20:20

Heh kviat nie zrozumiały, bo nie podałeś dokładnie co trzeba zrobić, nie każdy potrafi robić zapytania sql i itp
Trzeba było jaśniej rozspisać ten tekst, nawet osoby znające się na instrukcjach i php miały problemy z czytaniem tego, O to mi jedynie chodziło
Ja podchodziłem do Twej instrukcji aż dwa razy, wiele rzeczy musiałem sam opracować jak np zapytania sql w załączniku, szukać zmian w forum i itp:)
Wszystko działa pod 1.9 również ale wiesz psuje się gdy chcesz np. włączyć ustawienia pnphpbb

Poprostu napisałem wszystko jaśniej

Ivellios - 30-01-2006, 08:06

A czy można zrobić takie coś, żeby użytkowników forum Przema od razu logowało też do cms'a :?:
(mam PHP NUKE 7.9)

kermit - 02-02-2006, 23:19

da się wystarczy przerobić modules\NewUser i modules\User

trzeba tam w plikach user.php pozmieniać odnośniki do tabel

Po sesji mam zamiar to wykonać! Natchnął mnie paszczak swoim połaczeniem jportal z phpbb by przemo

NoVy - 03-02-2006, 02:37

hm... a jak z modyfikacją 1.12.3 dalo by sie zrobić taką fuzje ?
kermit - 12-03-2006, 00:57

Proszę testuj :)

mi zabawa z postnukioem i phpbb zajęło dwa dobre dni

Roven - 21-03-2006, 16:10

Czyli jak bym chciał przekonwertować pnphpBB do phpBB, a z niego do phpBB by Przemo, to wystraczy tylko zmienić prefiksy tabel w pnphpBB z "nuke_phpbb" na "phpbb"?
irekk - 21-03-2006, 19:37

Aby uzyskać pomoc wymagany jest adres forum z problemem.
Podaj pełny, realny adres forum, z http:// (klikalny!), nie używaj aliasów.
Adres ma być w profilu lub w treści posta.
Jesli masz kilka forów, napisz którego problem dotyczy!

Jeśli tego nie zrobisz Twój post zostanie usunięty!

Roven - 21-03-2006, 20:47

Co do mojej odwrotnej konwersji pnphpBB do zwykłego phpBB (+ potem konwersja do Przemo) - wszystko działa:).
Wystarczy zrobić wszystko na odwrót (czyli pozmieniać prefixy z nuke_phpbb na phpbb) + w phpbb_users skopiować kolumny user_last_login_try oraz user_last_login_tries, bo bez tego nie ruszy.;D
Jedyną wadą są krzaczki... ale jak opisał to wcześniej Kviat, da się to ominąć.:D

kermit - 22-03-2006, 14:57

Roven a polecam edhtml lub dowolny edytor html np ezhtml :)

zapiszesz, wgrasz baze i krzaczków nie ma :)

Roven - 22-03-2006, 20:00

kermit napisał/a:
Roven a polecam edhtml lub dowolny edytor html np ezhtml :)

zapiszesz, wgrasz baze i krzaczków nie ma :)

To znaczy powiedzmy cały backup tabeli phpbb_posts_text wystarczy wrzucić do jednego z wymienionych przez ciebie programów i polskie litery przekoduje na kodowe odpowiedniki, tak?:P

BTW pod tym adresem jest dostępny tutorial - pnphpBB on Post-Nuke to phpBB, który zrobiłem na podstawie powyższego.;) Proszę moderatorów o dodanie go do działu FAQ, bo sam nie mogę tego zrobić.;)

klipek - 28-05-2007, 11:34

Couldnt Query value info from warnings table

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 Something is wrong in your syntax obok '2235,2638,328) AND archive = '0'' w linii 3

SELECT userid, value FROM phpbb_users_warnings WHERE userid IN (3937,,2235,2638,328) AND archive = '0'

Line : 893
File : viewtopic.php

ja mam taki właśnie roblem wyskakuje mi to jak chce wejść na np. lostów , o co chodzi , pomóżcie

JrQ- - 28-09-2007, 15:53

1. Chmody http://www.rmvbcenter.net...check_files.php
2. Masz niedomkniety cudzyslow tutaj:
klipek napisał/a:
'2235,2638,328'

O czym informuje Cie SQL:
klipek napisał/a:
Something is wrong in your syntax

Wiec spróbuj usunac ta tabele, (ewentualnie wyczyscic) i utworzyc pusta. Stracisz jednak ostrzezenia na forum.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group