To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

HydePark - Kiedy miałeś swoje pierwsze forum oparte na Przemie?

Lukdirt - 07-05-2019, 10:46
Temat postu: Kiedy miałeś swoje pierwsze forum oparte na Przemie?
Bo ja swoje pierwsze forum oparte na tej modyfikacji miałem w 2006 roku.
Piękne czasy, które już zapewne nie powrócą :)

BRC - 07-05-2019, 12:47

Ja coś w 2010, ale pierwsze forum było "na spółkę" i niejaki Jakub mnie wydymał. W 2014 założyłem naprawdę własne - wtedy już największe fora wielotematyczne zdychały.
Lukdirt - 07-05-2019, 13:44

Niektóre fora wielotematyczne jeszcze są w miarę aktywne, jak np. Forum Luzaków, choć ono akurat nie jest na Przemie. Natomiast moje obecne forum wielotematyczne LUKEDIRT i tak jest większe, niż się spodziewałem - nie liczyłem na 30 zarejestrowanych użytkowników i 1300 postów. Choć to i tak daleki wynik do mojego rekordowego forum - moje największe forum miało 1000 użytkowników i 13 000 postów. Te największe forum miałem w latach 2006-2007, jeszcze gdy byłem "gimbusem" chodzącym do gimnazjum, dlatego mam już jakieś doświadczenie w prowadzeniu forów. Musiałem sobie tylko przypomnieć parę rzeczy przy instalacji obecnego forum.

PS. Dopiero teraz zauważyłem, że Ty też masz forum wielotematyczne :) Bo forum http://cout.pl/ to Twoje jest, tak? A adminem jest Borcejn? Czyli to Ty? Kurczę, to Ty przecież jesteś zarejestrowany na moim forum ;) Dopiero teraz wpadłem na to, że BRC=Borcejn

BRC - 07-05-2019, 17:15

Tak. Z wielotematycznych mam http://cout.pl na dwójce i http://nasze-marzenia.eu na phpBB3. Ale nie lubię określenia "moje forum", bo forum Tworzą użytkownicy, a nie ja. Ja im tylko pole zaorałem i obiecałem, że go nie sprzedam po ich śmierci. :D A oferty były. Jeden serwis programistyczny chciał domenę, bo fajna czteroliterówka (cout to nazwa strumienia w C++) i proponowali całkiem niezłą kwotę, ale się nie ugiąłem. Wara od mojego cmentarza, biznesmeny! :mrgreen:
Oneitatsu - 16-05-2019, 23:41

dawno temu. robiłem z tego skryptu chyba wszystko, czym nie powinien być...
luk19952 - 17-05-2019, 21:54

U mnie to był jakoś 2010 rok.
irekk - 06-06-2019, 12:06

u mnie 2003 rok i pamiętna wersja 1.9 która zarzynała bazę bo była zlepkiej wielu dodatków.
Lukdirt - 07-06-2019, 15:59

A jaką wersję Przema uważacie za najlepszą :?:
Bo moim zdaniem najlepsza jest wersja v1.12.8. Bo w wersji 1.12.9 autor modyfikacji niepotrzebnie pozmieniał niektóre rzeczy oraz pousuwał masę dodatków :? A w końcu modyfikacja Przema jest znana właśnie z tych dodanych modyfikacji...

irekk - 07-06-2019, 17:47

usunięte zostały:
- Portal
- Download
- Album
- Chat
- Birthday mod

W wersji 1.12.10 miał być nowy portal.
Jeśli chodzi o przechowywanie plików czy zdjęć to hostingi się do tego nie nadają (wychodzi bardzo drogo) poza tym w internecie jest wiele lepszych rozwiązań.
Czat w takiej formie jaka była był bardzo słaby. Spotykałem się z lepszymi rozwiązaniami i żadna nie była oparta o odpytywanie. Z resztą czaty w czasach FB i innych twitterów to już przeżytek.
Birthday mod zahacza o RODO.

Lukdirt - 11-06-2019, 11:20

Co do daty urodzin, to przecież ta opcja nie jest obowiązkowa przy rejestracji. Ten, co nie chce wpisywać swojej daty urodzenia, z racji tego, że chce chronić swoją prywatność - to Ok, zostawia to pole puste.
irekk - 11-06-2019, 12:21

Nie mniej, oznacza to obowiazek ochrony tych danych na administratorze.
BRC - 11-06-2019, 21:12

RODO traktuje o ochronie danych osobowych. Sama data urodzenia nie jest daną osobową, ponieważ na jej podstawie nie można ustalić tożsamości osoby. Abstrachując od kwestii prawnych, miłośników modelarstwa i grzybiarzy rzadko kiedy ciągają po sądach. Taki Facebook źle pierdnie i dostanie milionowe kary, a Kowalskiemu co zabiorą? Starego Poloneza?
irekk - 13-06-2019, 07:44

Sama data urodzin nie są danymi osobowymi ale z reguły wrzuca się jeszcze link do strony, na której np jest nazwisko, albo w ogóle wrzuca się nazwisko w poście.
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dane-osobowe-czym-roznia-sie-od-zwyklej-informacji

Kowalskiemu dowalą np 40k PLNów i będzie miał komorasa na głowie przez chory wymysł wspólnoty, z którego amerykanie się śmieją, póki nie mają styczności z europejskim klientem ;)

BRC - 13-06-2019, 14:18

Ale co ma do tego birthday mod? Mówimy o tej modyfikacji, która wyrzuca pop-upa z info "hepi berzdej"?
Te 40k dowalą wszystkim, którzy niepochlebnie wypowiadają się o pedałach, żydach albo Angeli Merkel. Taki współczesny aparat represji.

irekk - 13-06-2019, 21:37

ten mod nie byl wydajny i sie go usunelo. uwazam ze tak samo powinno byc z polami ktore moga sluzyc do identyfikacji osoby.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group