To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Poszukiwania - Autozapis postów

Vela - 08-12-2018, 16:51
Temat postu: Autozapis postów
Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie jakaś modyfikacja albo po prostu skrypt, który zapisywałby treści postów w przypadku np. wyłączenia prądu albo przypadkowego odświeżenia strony. Gdzieś w odmętach internetu udało mi się przypadkiem trafić na kilka for na tym silniku, które miały takie coś.

Działało to tak, że po prostu w tym oknie gdzie piszemy post zachowywał się on w pamięci przeglądarki, więc po odświeżeniu strony, a nawet po wejściu na nią jakiś czas potem treść posta nadal widniała zapisana.

Bardzo by mi się przydało coś takiego bo użytkownicy narzekają, że tracą posty w jakiś głupi sposób właśnie głównie przez awarie prądu albo internetu i potem muszą pisać je od nowa (na moim forum posty są stosunkowo długie, miewają nawet po 1000 słów, więc naprawdę szkoda).

Ktoś ma jakieś rozwiązanie na ten problem?

BRC - 09-12-2018, 13:51

Napisałem sobie kiedyś taką modyfikację - co prawda nie wczytuje tekstu automatycznie do okna odpowiedzi, ale do osobnego menu. Mogę Ci to wysłać w chwili wolnego czasu.

Generalnie to nic skomplikowanego - zwykły ajax, raz na jakiś czas (np. minutę) cała treść z pola odpowiedzi zapisywana jest gdzieś (do pliku / do bazy). Potem można sobie taki plik zassać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group