To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogłoszenia - Co dalej ze skryptem phpBB2 by Przemo?

irekk - 28-05-2015, 23:14

Ale dlaczego sobie darować? Mamy nic nie mówić? Gaszenie projektu polega na tym że kończysz jego oficjalne wsparcie z uwagi na przejście na nowy/inny skrypt. Nie trwa to tydzień. Zwróć uwagę że phpbb2 gasili przez 2-3 lata.
gegolino - 29-05-2015, 21:18

Czy jest możliwość, że nowy silnik będzie zawierał aktualizacje z automatu ?
Mam tutaj na myśli skrypt z odnośnikiem serwer/update który będzie automatycznie instalował pliki z głównego serwera na nasz.

irekk - 29-05-2015, 21:37

Tak.To jest jedno z podstawowych założeń.
gegolino - 29-05-2015, 22:12

I to będzie eleganckie.

Can't wait :D

gegolino - 02-06-2015, 20:03

Myślę, że nie powinno to stanowić większego problemu; dobrze byłoby dodać możliwość tworzenia kont na forum za pomocą facebook / google+
Chodzi tutaj o prosty import danych oraz utworzenie konta na forum pod wybraną nazwą. Na pewno ułatwiłoby to pracę na forum a ponadto - ciekawy bajer :twisted:

mix - 02-06-2015, 20:20

Pewne zmiany o których pisałem w innym temacie wejdą w życie, co mnie bardzo cieszy. Jednak są jeszcze opcje, które są rozwiązane w przestarzały i najprostszy sposób. Mam na myśli między innymi sposób wyświetlania się zdjęć w postach. Osobiście mam to zmienione gdyż standardowe rozwiązanie uważam za przestarzałe i "nieestetyczne". Można by było przyczepić się także do zmian w "Podziel ten temat" gdzie zminimalizowano jedno, ale jednocześnie wydłużyło trochę czas wydzielania postów, gdy znajdują się one na różnych stronach tematu. Zauważyłem także, że wiele osób na moim forum, a nawet tutaj narzekało na to, że pisząc długie posty x minut, byli często rozczarowani tym, że po kliknięciu "wyślij" witała ich informacja o ponownym zalogowaniu się. Często zniechęca to osoby do napisania ponownie postu.
Jestem świadom, że po tak długim zastoju potrzeba czasu by "ucywilizować" chociaż trochę ten skrypt. Jednocześnie mam wielką nadzieje, że nowy silnik wprowadzi lepsze rozwiązania.

irekk - 04-06-2015, 02:15

Niestety nie ma komu zrobić skryptów aktualizujących, zatem wrzucę jeszcze nieoficjalnego builda:

1.12.9
ZIP
plik PATCH (z listą zmian w kodzie) - wymaga aplikacji która przedstawi zmiany w przyjazny sposób, osobiście używam svn tortoise i dostępnego w nim narzędzia Diff Viewer.
Lista usuniętych plików
Change log

xlesiu - 04-06-2015, 12:04

irekk,
nie mogę w ogóle odpalić scripts/update.php
Cytat:
Nieprawidłowa suma kontrolna pliku ./update.sql ! (d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e)

widzę, że nic w nim nie ma

irekk - 04-06-2015, 13:36

Cytat:
Niestety nie ma komu zrobić skryptów aktualizujących
To jest powodem :) A tak serio, to w dev grupie jest 15 osób a jedynie ja z Tommkiem coś robimy. Ja się takimi bzdurami jak instrukcje nie chcę zajmować.
Moim priorytetem jest to co widać na http://www.phpbbc.pl

MagicalFire - 04-06-2015, 21:52

irekk, podobno masz tam tak dobrych Developerów

tylko 2 osoby robią kupę dobrej roboty

lord.nitos - 05-06-2015, 11:46

Powiem tylko, że w końcu się coś ruszyło, trzymam na prawdę kciuki
irekk - 05-06-2015, 12:06

MagicalFire napisał/a:
irekk, podobno masz tam tak dobrych Developerów
Kilku dobrych tam znajdziesz ;)
MagicalFire - 05-06-2015, 12:24

irekk napisał/a:
Kilku dobrych tam znajdziesz ;)

co z tego ze dobrzy jak sam mówisz ze nic nie robią


to jak bys powiedział ze masz super auto ale nim nie jeździsz

gegolino - 05-06-2015, 14:35

Jeżeli nie ma chętnych na stworzenie instrukcji do update 1.12.8 - 1.12.9 to mógłbym się tym zająć.
PeLe14 - 06-06-2015, 13:16

Ten nowy skrypt będzie darmowy? i czy robiony z przemem?

PS. Pewnie to będzie MyBB



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group