To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogłoszenia - Co dalej ze skryptem phpBB2 by Przemo?

irekk - 20-05-2015, 13:06

MagicalFire napisał/a:
irekk, Facebook jak najbardziej tylko jak to sobie wyobrażasz
W taki sam sposób jak to realizowałem przy wielu projektach.
mathkit - 20-05-2015, 22:42

Bardzo się cieszę, od 9 lat jestem użytkownikiem forum phpBB by Przemo i to dobre wieści.
Pytanie tylko jak podejdziecie generalnie do SEO, bo ten skrypt się bardzo ciężko optymalizuje, pomimo wgrania skyptów obligatoryjnych SPider Friendly i innych o któych była mowa wcześniej , a które już de facto przy tej wersji SEO szkodzą a nie pomagają, fora oparte o ten skrypt się źle pozycjonuje. Chociażby fakt, że najczęstszym słowem kluczowym jest słowo "POST". Czy nad tym skyptem będą pracowac rownież spece od SEO??

irekk - 21-05-2015, 06:03

Jak znajdzie się ktoś kto ma chęć za darmo zająć się SEO...
Kcurek - 21-05-2015, 23:08

Panowie, takie pytanie: czy tworząc plan dla kolejnej wersji wzięliście pod uwagę sugestie z pierwszych dwóch stron tego wątku: KLIK? Tam między innymi wymieniono parę rzeczy, niekiedy nawet drobnych, które aktualnie we wszystkich silnikach dostępne są w taki czy inny sposób i lwia część adminów się do nich przyzwyczaiła ;)

Czaston napisał/a:
Nie mówię tutaj o tym, aby stosować Bootstrapa czy Foundation, ale jeśli są narzędzia, które ułatwiają tworzenie szablonów (niosą ze sobą również semantyczność i responsywność) to powinno się z nich korzystać.

Tylko zanim się ich użyje, warto pomyśleć, czy warto. Bo na forum, które prowadzę na phpBB3 aktualnie, mam szablon kupiony skądś tam, z Bootstrapem właśnie, no i tak pomału (heh, od pół roku) odwalam z kodu całe kilogramy zasyfiającego kodu, np. definiowanie tych samych atrybutów tej samej klasy po X razy, w X plikach, w szczególności bootstrapowych. Także tego.

irekk - 22-05-2015, 06:24

Planując nową wersję mieliśmy na uwadze przede wszystkim bolączki obecnego skryptu. Część uwag zostało uwzględnione.
mek1942 - 22-05-2015, 11:27

ja mam takie pytanie.... czy nie lepiej zajać się tylko nową wersją już i wyjdzie ona te 2-3 miesiace szybciej niż ślęczycie nad 1.12.9 a potem 10 ?
mix - 22-05-2015, 11:35

Z tego co pisała ekipa te etapy są potrzebne po to by była możliwość przeniesienia na nowy silnik. To nie żadna tajemnica, że obecny skrypt jest trochę przestarzały i mocno zaśmiecony więc i nie na czasie.
mek1942 - 22-05-2015, 11:38

no ale skoro to będzie nowy engine to raczej czegoś takiego jak migracja z 1.12.10 na 2.0 nie będzie możliwa ? chyba że się myle bo nie będą to zbyt duże zmiany ? ale jeśli tak to dziwnie...
mix - 22-05-2015, 11:40

mek1942, jak napisałem wyżej by przenieść obecny skrypt na nowy potrzebne są zmiany w obecnym. To tak jakby przejść ze średniowiecza w czasy teraźniejsze ;) . Trzeba ułatwić sobie drogę by użytkownicy mogli łatwo przenieść forum na nowy silnik. W tym momencie było by to raczej trudne. A możliwość przeniesienia na nowy silnik będzie.
Woytec - 22-05-2015, 11:41

mek1942 napisał/a:
skoro to będzie nowy engine to raczej czegoś takiego jak migracja z 1.12.10 na 2.0 nie będzie możliwa
Będzie, tak samo jak jest możliwość przenoszenia między różnymi silnikami.
mek1942 - 22-05-2015, 11:49

aha spoko czyli wszystko jasne.. dzięki za info

ja najbardziej czekam na ten odświeżony nowy styl na divach ,css ;)

Zjawa - 22-05-2015, 12:06

Cześć ! niegdyś za młodu stawiałem na waszym silniku dużo for ! : D
Fajna zabawa ... Ja wchodzę na forum i widzę informację, że coś nowego.......
Wiecie co :) oczy mi się otworzyły ! i czekam na nowy silnik z niecierpliwością !

Plan społeczności już się robi !
Pozdrawiam was wszystkich i miłego dnia !

Czaston - 22-05-2015, 17:22

Kcurek napisał/a:
Bo na forum, które prowadzę na phpBB3 aktualnie, mam szablon kupiony skądś tam, z Bootstrapem właśnie, no i tak pomału (heh, od pół roku) odwalam z kodu całe kilogramy zasyfiającego kodu, np. definiowanie tych samych atrybutów tej samej klasy po X razy, w X plikach, w szczególności bootstrapowych. Także tego.

Wyślij zatem zleceniobiorcy ten link: http://getbootstrap.com/customize/. Powinno się używać tylko potrzebnych rzeczy, a nie wrzucać całą bibliotekę. Zresztą skompresowane pliki .css ważą tyle co nic, polecam poczytać o tym z kilku źródeł.

Dajaj - 23-05-2015, 21:42

Heh no wreszcie coś się ruszyło, po tym jak się odezwałem na FB. Zobaczymy co z tego wyjdzie, pozdrowionka dla starej ekipy :roll:
SzewczeN_ - 24-05-2015, 22:19

irekk osobiście bardzo mi się podoba :)
Czekam na wersję finalną, życzę powodzenia ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group