To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

HydePark - [OffTopic] Usuwanie autora skryptu w stopce

KrasnalCode - 08-05-2015, 09:47
Temat postu: [OffTopic] Usuwanie autora skryptu w stopce
Witajcie od dłuższego czasu pokazują się fora które używają skryptu przemo i usuwają stopke.
Jednym z takich for było webmast...
Za ich przykładem poszło następne forum www.graffpoint.pl

Co mówi o tym regulamin przema ?

MagicalFire - 08-05-2015, 10:03

nic
usuniecie stopki to nie przestepstwo

vianne - 08-05-2015, 10:09

Zgadza się to nie jest przestępstwo. Zwyczajnie takie fora rezygnują z wsparcia supportu.
Tommekk80 - 08-05-2015, 17:24

To co, że dany skrypt jest zmodyfikowany przez właściciela (czy też nie)? Jak ktoś sobie kupi Lancera, to nie wiem jakby go nie tuningował to zawsze będzie Lancer. Usuwanie stopki to chamstwo, brak szacunku dla twórców skryptu - a w przypadku web'cośtam' to jeszcze hipokryzja, bo spróbuj od nich coś skopiować to bana dostaniesz...żal.
A ty Magical tak szczekałeś na 'złodziei' stopek a teraz sam piszesz, że to nie przestępstwo...jak się ludzie zmieniają to szok.

irekk - 08-05-2015, 21:42

Ja kupiłem Skodę Octavię i usunąłem oznaczenia ;) Life is Brutal. Czasy pozycjonowania po linkach już minęły. Z resztą specjaliści zalecają takową czynność ze względów bezpieczeństwa.
Tommekk80 - 08-05-2015, 22:26

irekk napisał/a:
Life is Brutal

Ale to nadal 'Skoda Octavia'. Nie auto 'no-name' z wymyśloną nazwą stworzoną przez ciebie. Nawet jak zrezygnujesz z napraw w salonie, to nadal będzie Octavia. Nawet jak wymienisz wszystkie części, bo umiesz - to nadal będzie Octavia. Nie będziesz nazywał tego samochodu inaczej, prawda?

MagicalFire - 08-05-2015, 23:26

Tommekk80, poczytaj zasady licencji
irekk napisał/a:

Ja kupiłem Skodę Octavię i usunąłem oznaczenia ;)

i nikt cie za to nie gania :p

tak pozatym
Tommekk80 napisał/a:
Nie auto 'no-name' z wymyśloną nazwą stworzoną przez ciebie. Nawet jak zrezygnujesz z napraw w salonie, to nadal będzie Octavia. Nawet jak wymienisz wszystkie części, bo umiesz - to nadal będzie Octavia. Nie będziesz nazywał tego samochodu inaczej, prawda?

nie to nadal bedzie VAG :lol:

Tommekk80 - 09-05-2015, 07:39

Jak ktoś ma szacunek do twórców stopka mu nie będzie przeszkadzać. Jak ktoś chce błysnąć to ją usunie i napisze 'copyright by ja' i po sprawie.
Wiem jak brzmi treść licencji, nie musisz mnie uczyć. Ja piszę o zasadach moralnych.

irekk - 09-05-2015, 08:46

Tu nie chodzi o szacunek czy zasady moralne. Sorki, ale jest to bardzo niedojrzałe podejście do tematu.
To jest po prosty produkt i ten produkt należy sprzedać. Na chwilę obecną nie dość że nikt z niego nie ma przychodu, to jeszcze walczy się z odbiorcami że usuwają stopkę. Trochę takie desperado ;) Niech sobie usuwają podpisują że to ich, olać to. Skupmy się na rozwoju nowego skryptu. To jest odsetek którym nie warto się przejmować. A nawet jeśli, to w przyszłości łatwo się to załatwi - zmodyfikujesz kod, nie zaktualizujesz skryptu. Z nowym skryptem to się po prostu nie będzie opłacało aby zmieniać authora w phpdoc'ach.

Tommekk80 - 09-05-2015, 09:10

Zgoda, masz rację. Z tym, że moralne podejście to dojrzałość właśnie. Trzeba dojrzeć żeby wiedzieć, że zmiana stopki nic nie daje, nie poprawi własnych umiejętności czy szacunku wśród 'kolegów'. Wręcz przeciwnie.
irekk - 09-05-2015, 14:11

Moralność nie ma nic wspólnego z dojrzałością ;)
Tommekk80 - 09-05-2015, 16:14

Mniejsza z tym...
Imo jeśli koleś sobie instaluje forum zrobione przez kogoś, instaluje ileś tam modów zrobionych przez kogoś, dlaczego przypisuje wszystko sobie? Mnie nie przegadasz, ja ciebie też nie :mrgreen:

irekk - 09-05-2015, 16:22

To o czym mówisz to przywłaszczenie i na to jest paragraf.
Anonymous - 09-05-2015, 18:42

Cytat:
- a w przypadku web'cośtam' to jeszcze hipokryzja, bo spróbuj od nich coś skopiować to bana dostaniesz...żal.


Oj Tomeczku odpuściłbyś już.. nie jesteśmy już na Przemie od wczoraj, wiec ten post zbędny.

Nikogo nie namawiam do usuwania stopki tylko mówię że można to zrobić! A czy wam się to podoba czy nie to już wasza sprawa, bo ja mam do tego prawo jak każdy inny użytkownik który korzysta z phpBB.

I już się nie denerwuj tak bo szybko osiwiejesz :)

Pozdrawiam cię serdecznie i życzę miłego wieczoru.

irekk - 09-05-2015, 21:09

SeNioR napisał/a:
A czy wam się to podoba czy nie to już wasza sprawa, bo ja mam do tego prawo jak każdy inny użytkownik który korzysta z phpBB.
Wsio w licencji ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group