To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

HydePark - propozycja pisania instrukcji

MagicalFire - 15-03-2015, 15:53
Temat postu: propozycja pisania instrukcji
proponuje pisanie instrukcji w formacie XML to znacznie wygodniejsze niz plik tekstowy
przykładowa instrukcja w załaczniku
odpalcie plik install.XML w internet explorer

vianne - 15-03-2015, 16:00

pojęcie Wygodny jest bardzo subiektywne, dla jednych jedno jest wygodniejsze i lepsze, dla innych coś innego. Dla mnie osobiście bez różnicy.
MagicalFire - 15-03-2015, 16:00

vianne, przetestowałas ?
vianne - 15-03-2015, 16:11

myślisz, że tylko Ty słyszałeś o .xml ? :roll: :roll:
MagicalFire - 15-03-2015, 16:12

vianne, spokojnie :)

te metodę zna wiele ludzi

vianne - 15-03-2015, 16:14

no właśnie, więc nie musiałam testować, bo korzystam z tego od wielu lat :roll: i nie jest wg mnie ani wygodniejsze, ani lepsze... ale każdy ma prawo do własnego zdania.
MagicalFire - 15-03-2015, 16:15

mozna by było uzywac obu wersji
tym bardziej ze łatwo jest pisac instrukcje jest do tego kreator
https://www.phpbb.com/mods/modx-tools/creator/

vianne - 15-03-2015, 16:20

nowu dochodzimy do tego samego argumentu co poprzednio. Łatwo to odczucie subiektywne (kreator niewiele daje osobom, które piszą instrukcję na urządzeniu bez dostępu do sieci ;) ). Ale niech sie wypowiadają autorzy modyfikacji.
MagicalFire - 15-03-2015, 16:29

vianne, widzę ze jesteś pesymistycznie nastawiona


pisze mody od dawna i kiedyś nie było takich dobrodziejstw a szkoda

vianne - 15-03-2015, 16:32

skoro sama korzystam to do samego narzędzia nie jestem negatywnie nastawiona. To czy autor modyfikacji z tego będzie korzystał to już jego decyzja, raczej nikt do tego nie zmusi jeżeli uzna, że w pliku tekstowym jest mu wygodniej.
kooza - 15-03-2015, 17:58

Z tego co wiem to majkelo napisał kiedyś skrypt do generowania instrukcji. Lecz nie w xml, tylko zwykły txt. Ale fajnie było by dodać gdzieś to na forum ;)
MagicalFire - 15-03-2015, 18:00

kooza, daje taką propozycje bo wydaje mi sie ze talie instrukcje sa lepiej czytelne
Oneitatsu - 15-03-2015, 18:35

kwestia opcjonalna. jeśli autor chce, to stworzy wersję .xml instrukcji dla swojej pracy.

osobiście uważam, że instrukcja powinna jedynie zawierać treść zgodną z faktami. cała reszta traci na znaczeniu. najczęstszy problem z odbiorem polega bowiem na tym, że w manualce jest coś, czego próżno szukać w pliku roboczym; wątpliwości powstałe z sytuacji, kiedy kowalski trafia na polecenie, którego nie może wypełnić zgodnie z założeniami.

Leone - 15-03-2015, 20:37

MagicalFire napisał/a:
odpalcie plik install.XML w internet explorer

Z tego powodu nie przepadam za plikami XML pod windowsem. Domyślnie pliki xml otwiera w IE, chociaż nie jest to domyślna przeglądarka. A ponieważ nie korzystam z niej, to zanim się wszystko uruchomi, mija trochę czasu.
Natomiast na macu i tak otwieram je w edytorze (ze względu na pracę), więc nie ma dla mnie większego znaczenia, czy to plik txt czy xml - chociaż ten drugi jest ciut bardziej czytelny.

Zamiast tego proponowałbym pakowanie rozszerzeń w zipem, a nie rarem - wygodniej ;)

MagicalFire - 16-03-2015, 09:31

Leone, to sa tez inne przeglądarki
Leone napisał/a:
- chociaż ten drugi jest ciut bardziej czytelny.

dokładnie :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group