To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Archiwum - Ajax SB by pazmat

dinotmrc - 18-03-2011, 23:15

Wyczyść cache.
Dartam - 22-03-2011, 18:46

Jak naprawić overlieba, aby nie zachodził za Shout Boxa?

Pozdrawiam Dartam.

[ Dodano: 29-03-2011, 15:54 ]
Dobra poradziłem sobie. Jakby ktoś również miał problem z zachodzącym overlibem to należy w pliku overall_header.tpl:

zmienić z:

Kod:
<div id="overDiv" style="position:absolute; visibility:hidden; filter: alpha(opacity=85); -moz-opacity: 0.85; z-index: 10"></div>


na:

Kod:
<div id="overDiv" style="position:absolute; visibility:hidden; filter: alpha(opacity=85); -moz-opacity: 0.85; z-index: 99"></div>

Bailiff - 29-03-2011, 17:40

Witam

Przede wszystkim dziekuje autorowi za kawal swietnej roboty, ale mam kilka pytan (mozliwe, ze na niektore zostala udzielona odpowiedz, lecz troche malo satysfakcjonujące).

1. Czy jest mozliwosc dodania rozkrzyczanych ? Czy nawet jest to wbudowane, a ja nie potrafię tego wlaczyc ? (mi osobiscie do szczescia to nie jest potrzebne, ale uzytwonicy forum lubia takie "bajery")

2. Jak zrobic, by panel z emotami itp znalazl sie z boku, a nie z dolu ? Czy tak juz zostalo wprowadzone i tak bedzie ? Chociaz te strzalki mogly by byc bardziej widoczne...

3. W ktorym pliku moge zmienic polozenie literki "i" otwierajacej profil uzytkownika ? wolalbym, by znajdowal sie zaraz przy nicku.

4. Jak rozwiazac problem z tym errorem:
Kod:
Could not query shoutbox messages

DEBUG MODE

SQL Error : 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 5

SELECT s.id, s.sb_user_id, s.msg, s.timestamp, u.username, u.user_level, u.user_id, u.user_jr, u.user_avatar, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar FROM phpbb_shoutbox s LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = s.sb_user_id) ORDER by s.timestamp LIMIT 665,

Line : 540
File : shoutbox_view.php


5. Jak zwiekszyc ilosc wyswietlanych wiadomosci w shoucie ? troche ich mało...

Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedzi.

Dartam - 29-03-2011, 18:17

Bailiff napisał/a:
1. Czy jest mozliwosc dodania rozkrzyczanych ? Czy nawet jest to wbudowane, a ja nie potrafię tego wlaczyc ? (mi osobiscie do szczescia to nie jest potrzebne, ale uzytwonicy forum lubia takie "bajery")


Nie ma, musisz doinstalować dodatek:

http://www.przemo.org/php...pic.php?t=26240

Bailiff napisał/a:
2. Jak zrobic, by panel z emotami itp znalazl sie z boku, a nie z dolu ? Czy tak juz zostalo wprowadzone i tak bedzie ? Chociaz te strzalki mogly by byc bardziej widoczne...


Najlepiej proponuję zrobić Ci tak:

w pliku templates/twoj styl/shoutbox_body.tpl po:

Kod:
<input type="button" value="{L_SEND}" class="button" style="font-size:9px;" onclick="AJAXSBMOD.sendMessage($('#message').val());">


dodaj (w tej samej lini najlepiej):

Kod:
&nbsp;<input type="button" margin-top: 2px;" onclick="window.open('posting.php?mode=smilies', '_chatboxsmilies', 'HEIGHT=400,resizable=yes,scrollbars=yes,WIDTH=375');" value="Emotki">



Bailiff napisał/a:
3. W ktorym pliku moge zmienic polozenie literki "i" otwierajacej profil uzytkownika ? wolalbym, by znajdowal sie zaraz przy nicku.


W pliku ajax_sb_mod/jsSBEngine.js znajdź:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+' '+p+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


Zamień na:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':&nbsp;'+p+'</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


[ Dodano: 29-03-2011, 18:18 ]
Panie Pazmat dałoby radę, aby dźwięk nowej wiadomości był normalnie wyłączony? Włączałby go tylko kto by chciał. Bo tak to może być denerwujący dla osób, które SB nie używają.

Bailiff - 29-03-2011, 22:27

Po tej zmianie:
Cytat:
Bailiff napisał/a:
3. W ktorym pliku moge zmienic polozenie literki "i" otwierajacej profil uzytkownika ? wolalbym, by znajdowal sie zaraz przy nicku.


W pliku ajax_sb_mod/jsSBEngine.js znajdź:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+' '+p+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


Zamień na:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':&nbsp;'+p+'</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


nic w odrebie sb sie nie zmienilo...

Vul - 31-03-2011, 02:48

Bailiff napisał/a:
4. Jak rozwiazac problem z tym errorem:
Tak jak w Twoim cytacie na końcu SQL-a jest przecinek, który sprawia, że ten SQL się wywala.

Powoduje to usunięty w tej modyfikacji wiersz z tabeli konfiguracyjnej SB, do którego odnośi się zapytanie

W pliku shoutbox_view.php
Kod:
    $number = $shoutbox_config['count_msg'];
    $start = $msg_count - $number;

    if ( $msg_count < $number )
    {
        $start = 0;
    }

    $sql = "SELECT s.id, s.sb_user_id, s.msg, s.timestamp, u.username, u.user_level, u.user_id, u.user_jr
        FROM " . SHOUTBOX_TABLE . " s
        LEFT JOIN " . USERS_TABLE . " u ON (u.user_id = s.sb_user_id)
        ORDER by s.timestamp
            LIMIT $start";
//            LIMIT $start, $number";


Zmienna $number jest pusta, więc zapytanie kończy się przecinkiem. Ja u siebie usunąłem (jak wyżej, zakomentowana wersja) zarówno przecinek jak i zmienną $number. Dzięki temu wyświetlają się wszystkie zapisy z SB

Pozdrawiam

[ Dodano: 31-03-2011, 10:06 ]
Wróciłem jednak do poprzedniej wersji. Lepiej nie usuwać tego pola z konfigu, a jak ktoś usunął to można dodać z wartością wyświetlanych wierszy bo całe archiwum będzie zabijało forum.

Kod:
INSERT INTO `phpbb_shoutbox_config` (`config_name`, `config_value`) VALUES
('count_msg', '300');


Najfaniej by było, gdyby można było modyfikować tą wartość z poziomu konfigu shoutboxa - potrzebna by była poprawka moda.

Bailiff - 01-04-2011, 12:35

Cytat:
Po tej zmianie:
Cytat:
Bailiff napisał/a:
3. W ktorym pliku moge zmienic polozenie literki "i" otwierajacej profil uzytkownika ? wolalbym, by znajdowal sie zaraz przy nicku.


W pliku ajax_sb_mod/jsSBEngine.js znajdź:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+' '+p+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


Zamień na:

Kod:
.append('<div style="position:relative;"><div style="position:absolute;left:0px" class="gensmall"> '+username+':&nbsp;'+p+'</div><div style="position:absolute;right:0px" class="gensmall">'+e+' '+x+'&nbsp;'+shout[3]+'</div></div><br /><div id="ss'+shout[0]+'" style="position:relative;padding-left:10px;padding-top:3px;padding-bottom:2px;"><div class="gensmall" id="v'+shout[0]+'">'+this.bbcode(shout[2])+'</div></div>');


nic w odrebie sb sie nie zmienilo...


A jednak chyba potrzebowalo wiecej czasu na odswiezenie ;)
Dzieki, teraz jest tak jak chcialem.

Vul, dzieki, o ja glupi ze tego nie zauwazylem ;) ale hmm... strasznie biednie to u mnie wyglada... bez avatarow, czasu, edycji itp...

BeZel - 03-04-2011, 20:31

ciekawe przyda sie :D
tikej - 08-04-2011, 20:43

U mnie to nie działa... robiłem wszystko wg instrukcji, a w panelu administracji jak klikam w menu na shoutbox to robi drugie menu administracji obok pierwszego daje główną stronę administracji, a na głównej:
http://dragonballda.c0.pl/index.php
sami zobaczcie. Wyskakuje jakieś okienko.
Robiłem dokładnie wg instrukcji dwukrotnie, nie mam już sił...

japi55 - 08-04-2011, 21:01

Nie instaluj tego..

Zainstaluj to:
http://www.przemo.org/php...pic.php?t=92339
bo ten syf nie działa użytkownikom, poczytaj posty wyżej..

Bucu - 08-04-2011, 21:10

Ponownie wnoszę o przeniesienie i skreslenie z listy modyfikacji gotowych.
Matteo - 11-04-2011, 00:14

Instalowałem modyfikację na czystym skrypcie 5 minut temu.
Niestety, ale sb nie działa. Temat zamykam. Jeśli autor chce, aby temat znów był otwarty - proszę odezwać się na PW/GG (podając racjonalne powody i poprawkę do modyfikacji).

[ Dodano: 16-08-2011, 20:49 ]
Na pw dostałem poprawkę do modyfikacji.
Temat na życzenie autora otwieram.

MaTeK_ - 10-01-2012, 07:17

Mamy już ajaxowy Shoutbox, który będzie puszczony w obieg.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group