To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - HOME.pl i jego walka z wydajnosci? serwerów...

Eurycide - 12-12-2006, 22:04

No masz pewnie racje, byc moze upchali wiecej serwisow w obrebie serwera i stad te problemy a co za tym idzie ich akcja "odchudzania". Co do ilosci zapytan na dobe to jest tak jak mowie. Ich reakcje nie sa spowodowane duza liczba zapytan ale duza liczba zapytan niezoptymalizowanych czyli albo tych ktore za dlugo sie wykonuja albo nie korzystaja z indeksow...
joli - 12-12-2006, 22:07

U nas nie ma takich, wszystkie sa zoptymalizowane i zindeksowane. 0 zapytan bez odpowiedzi....
a czas wykonywania raczej nie od nas zalezy...

Eurycide - 12-12-2006, 22:14

Nie mi to oceniac i nie mam powodow zeby Ci nie wierzyc :/ biorac pod uwage fakt, ze masz wysoko platna opcje hostingu dziwi mnie ich reakcja
MrK - 13-12-2006, 16:01

joli napisał/a:
juz nie wspomne o tym , ze forum w takiej postaci (wersji) jest od wiosny, nigdy zadnych problemow nie bylo, nie zwiekszyla sie wcale liczba userów jakos zasadniczo, online jest nawet chyba mniej niz dawniej, a jednak dwa miesiace temu zaczęły sie kłopoty w stylu 503. Jak dla mnie to nie jest wina naszego forum, tylko home.

Mam identyczna sytuacje i tez wydaje mi sie, ze to nie do konca wina skryptu, bo błąd do pewnego dnia w ogole nie istniał i nie było najmniejszych problemow.

Lobezzz - 13-12-2006, 23:42

ciekawe ze po przeniesieniu for na serwery gre.pl i tanihosting.com jakos podobnych problemow nie mam :|
zadnego 503 ani nic takiego.
home.pl jak dla mnie przesadzil z liczba klientow, i teraz sa tego konsekwencje.
troche serwerow dokupic powinni a nie reklam ;/

sraken1 - 18-12-2006, 20:19

to JEST wina phpbb by przemo... ja wlasnie jestem zmuszony migrowac z tego skryptu bo mi od paru tygodni wywala mysqld przy naporze userow a przemo w odpowiedzi na e-mail napisal ze niebedzie naprawial bo niewie jak i koniec....

zreszta w moim podpisie jest link do postu przema w tej sprawie
tandeta a nie skrypt potem sie dziwic reakcji home.pl

aha dodam ze takie wywalenie mysqld powoduje paraliz calego serwera wiec rownie dobrze bym mogl serwer przez okno wyrzucic i by byl ten sam efekt

moron - 19-12-2006, 10:12

sraken1, u mnie sumaryczny rekord z 3 for to ponad 160 userow online i jakos wszystko dziala dobrze...

przemo napisal ze przy niektorych konfiguracjach serwera cos sie gryzie
mozesz zrozumiec ze sa to wyjatki a dochodzenie w kilku/kilkunastu tysiacach linijek kodu co jest nie tak zajeloby wieeele czasu a i tak nie wiadomo czy by sie udalo...
przemo ma prace i rdzine a forum zajmuje sie wolnym czasie wiec nie wymagaj od niego zeby siedzial nie wiadomo ile bo cos ci nie dziala...

wg mnie fora sie sypia na serwach gdzie jest skapa konfiguracja serwerow i tyle...

poza tym to nie zmienia faktu ze home.pl zagralo nie do konca czysto
najlepiej zebym wzia sobie pakiet 10gb/50gb i zuzywal 100mb/10gb a nie tyle za ile zaplacilem...

pyza27 - 19-12-2006, 15:31
Temat postu: I z drugiej manki , nastepna czesc kampani
Szanowni Państwo,

W ciągu ostatnich tygodni przesyłaliśmy Państwu za pośrednictwem
e-maila i poczty tradycyjnej informacje na temat tych elementów
serwisu WWW, które wymagają znaczących zmian lub optymalizacji w celu
dostosowania do warunków świadczenia usługi w ramach serwerów
współdzielonych. Przypominamy, że wykupiona przez Państwa usługa w
swoim założeniu polega na obsłudze wielu kont na jednym fizycznym
serwerze.

Prowadzona przez nas obserwacja Państwa serwisu WWW wykazuje, że jego
działanie w obecnej formie nie jest przystosowane do warunków
świadczenia usługi w ramach współdzielenia zasobów. Może to objawiać się
wolniejszym jego działaniem oraz pojawianiem się komunikatów:

"503 Virtual Server overloaded - high load (or servicing) in progress."

Taki stan rzeczy powoduje, że czas oraz moc obliczeniowa potrzebna
na pojedyncze wyświetlenie Państwa stron opartych o w/w rozwiązania
gwałtownie rośnie, blokując przy tym możliwość równoległego
korzystania przez innych korzystających z Państwa serwisu, jak i
serwisów innych Klientów umieszczonych na tym samym fizycznym serwerze.

Chcąc zapewnić wysoką jakość świadczonych usług oraz
komfortu korzystania z nich, nie zaproponujemy Państwu dalszego utrzymywania
serwisu w ramach obecnie użytkowanego typu konta. Wiąże się to z
zakończeniem świadczenia usługi z dniem 09.01.2007, z
rozliczeniem niewykorzystanego okresu abonamentowego i zwrotem
nadpłaty na Państwa rachunek bankowy.

Równolegle z niniejszym mailem przesyłamy Państwu tradycyjną pocztą fakturę
korygującą. Prosimy o jej podpisanie i odesłanie do nas. W ciągu następnych
kilku dni skontaktuje się z Państwem nasz konsultant, który wyjaśni wszelkie
wątpliwości i odpowie na pytania.

Zwracamy jednocześnie Państwa uwagę na naszą ofertę, skierowaną do
Klientów wymagających usług o większych zasobach:

1. Hosting dedykowany - czyli wydzierżawienie pod potrzeby utrzymania
Państwa serwisu osobnego fizycznego serwera z dotychczasowym
oprogramowaniem (panele administracyjne, webmail itp.). W ramach
takiego serwera jest utrzymywany wyłącznie Państwa serwis i cała moc
obliczeniowa jest do wykorzystania przez Państwa serwisy. Koszt
świadczenia usługi to ***** zł + VAT miesięcznie (w tym **** GB ruchu
miesięcznie).

2. Serwer dedykowany - wydzierżawienie pod potrzeby Państwa serwisu
osobnego fizycznego serwera, którym samodzielnie Państwo administrują
(uzyskują Państwo uprawnienia użytkownika root).

MrK - 19-12-2006, 21:34

pyza27 napisał/a:
Chcąc zapewnić wysoką jakość świadczonych usług oraz
komfortu korzystania z nich, nie zaproponujemy Państwu dalszego utrzymywania
serwisu w ramach obecnie użytkowanego typu konta. Wiąże się to z
zakończeniem świadczenia usługi z dniem 09.01.2007, z
rozliczeniem niewykorzystanego okresu abonamentowego i zwrotem
nadpłaty na Państwa rachunek bankowy.

Z powyzszego bełkotu wazna jest tylko ta informacja. Ja tez dostałem takiego maila no i trzeba sie rozstać z home.pl. Zrobie to bez żalu, ale mam juz dość ciągłych problemow z przenoszeniem forum i nie wiem czy zrobie to jeszcze raz. Poza tym - nie mam gdzie jak na razie. Jak na razie jedyny pewny plan to bład 404 po wpisaniu sx1.pl :/ Forum symbianos.pl spotkała taka sama sytuacja...

aquarius - 21-12-2006, 02:32

MrK napisał/a:
Poza tym - nie mam gdzie jak na razie. Jak na razie jedyny pewny plan to bład 404 po wpisaniu sx1.pl Forum symbianos.pl spotkała taka sama sytuacja...

Polecam hosting www.active24.pl Porównywalne a nawet lepsze warunki i kilkaset zł na rok taniej. Póki co po emigracji z home.pl jestem zadowolony z tego hostingu.
Na zadane im pytanie:
Cytat:
czy akceptujecie na swoich serwerach skrypt forum phpBB by Przemo, tzn. czy nie bedzie później problemów z Waszej strony związanych z obciążeniem serwera? Moje forum ma ok. 1000 uzytkowników (dziennie wchodzi ok. 40 z nich) ale cały czas się rozwija.
otrzymałem od active24.pl odpowiedź:
Cytat:
Akceptujemy phpBB - nawet go polecamy ( http://www.active24.pl/pomoc/phpbb/ ). 1000 użytkowników nie nie generuje takiego ruchu, który by znacznie obciążał serwer.

moron - 21-12-2006, 12:40

aquarius, nie znaja jeszcze phpBB by przemo :lol:
mark_a - 21-12-2006, 13:00

u mnie jeszcze zabawniejsza sytuacja :)
po otrzymaniu od nich maila z logiem, ze dziekują za optymalizacje po jakimś czasie znów zaczęli wysyłać logi z obciążeniami i na koniec informację, że rozwiązują umowę :)
Normalnie uśmiałem się jak nigdy :) Sami nie wiedzą co chcą i co się u nich dzieje :)

Właśnie przenosimy się do active24.pl i niech home.pl ziemia lekką będzie :)

joli - 21-12-2006, 13:07

Przenosimy? :lol: Widze, ze i Ciebie dopadli, ehhh... I wychodzi na to, ze nawet fachowiec ich nie zrozumie... Nagle ci doszło zapytań i reszty? tak z sufitu? Zaczynam wątpic w te ich logi.... Szczególnie jak mi dwa razy pod rzad wysłali te samiusieńkie, choć date miały inną.

No i u nas jak pisałam, nie ma wyjścia. na razie myślimy nad dedykiem tanim, albo innym rozwiazaniem.
To http://www.active24.pl/ i ich wypowiedz o phpbb mnie nie przekonuje. Za chwile zaczna wrzeszczec, ze o przemie nie mowili, tylko o zwykłym phpbb. aquarius, moze i jestes zadowolony, ale masz mała baze, wiec... Nie sadze, ze przy forum, jak moje pierwsze z opisu nie będzie i tu kłopotów. My mamy czas do konca lutego, wiec myślimy bardzo intensywnie... :? ;]

mark_a - 21-12-2006, 13:29

joli napisał/a:
I wychodzi na to, ze nawet fachowiec ich nie zrozumie

kompletnie i w całości :)

Ja na razie zostanę na przemo, ale już mam w zanadrzu IPB. Aby było śmieszniej home.pl nie wyraził także zgody na przedłużenie umowy nawet po przejściu na IPB :)

moron - 21-12-2006, 13:34

a ktory ISP lubi klientow ktorzy uzywaja wiecej niz 50% tego za co placa?
chyba ZADEN! :lol:
nie ma to jak 10gb miejsca i 100gb transferu opchnac w pakietach 1/10 20 osobom :P



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group