To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Ogólne - HOME.pl i jego walka z wydajnosci? serwerów...

MIR - 23-11-2006, 00:06

Witam. Nasze forum tez to doknelo. Na poczatku zaczelo sie niewinnie i to my meczylismy home.pl za kiepska jakosc uslugi, slaby transfer itp. Dali nam mnostwo rad m.in. z kasowaniem postow. No nic - bylo troche smieci... i tak zniklo 30tys postow. Niestety - bez zmian. A nawet gorzej. I tutaj pojawily sie watpliwosci, czy to aby na pewno nasza wina, a nie home.pk czasem.

Potwierdzeniem naszej teorii sa wlasnie te bezczelne maile. Poupychali na serwerach wspoldzielonych nie wiadomo ile serwisow i teraz dziwia sie, ze ich "zasoby wirtualne" nie wystarczaja. Po przeanalizowaniu regulaminu i koronnego "7c" uwazam, ze nie maja prawa zerwac umowy. Nie moga jednostronie decydowac czy oprogramowanie jest optymalne czy nie. Co to wogole za pomysl?! A Windows przepraszam jest optymalny? To co - moga za miesiac zabronic userom laczyc sie z forum przez IE? Halo - pogrywaja sobie ostro i sieja panike. Jak czytam ten watek, z ilu rzeczy niektorzy z Was zrezygnowali dla home.pl, to noz mi sie w kieszeni otwiera.

Uwazam, ze jezeli home.pl zacznie zrywac umowy uzasadniajac je dzialaniem na szkode operatora, Urzad Ochrony Konsumenta bedzie mial spore pole do popisu. My podjelismy decyzje o czekaniu. Owszem, pare rzeczy za ich porada zostalo usprawnione, ale nie bedziemy upuszczac krwi. Placimy gruba kase, przesiedlismy sie nie bez powodu na pewny (jak nam sie wydawalo) hosting. Mamy 6tys usero i 270tys postow - i mamy zamiar sie rozwijac a nie ograniczac.

Lobezzz - 23-11-2006, 01:48

odezwali sie, a ze ja nikt nie bedzie tracic czasu na uzeranie sie z home.pl to rozwiazanie jest tylko jedno: nowy hosting.


tylko pytanie: czy jesli zalozmy wylacze 50% dodatkow z forum :) to home.pl uzna ze forum jest juz wystarczajaco zoptymalizowane :lol:

Acneo - 23-11-2006, 14:28

I jak wiadomo już coś??
franek - 23-11-2006, 14:30

Lobezzz napisał/a:
nowy hosting.


Znasz jakiś taki, gdzie w podobnej cenie do home.pl nie będą robić takich cyrków z phpBB Przemo? Czasu coraz mniej i muszę się zacząć rozglądać za czymś innym (hosting lub skrypt).

Paszczak000 - 23-11-2006, 15:07

Najlepiej kupić jakiegoś taniego VPSa i po sprawie :) Ja tak zamierzam zrobić ;-)
moron - 23-11-2006, 15:15

ja kupilem dedyka
wydaje mi sie nagly wzrost obciazenia w rozrosnietych forach moze byc spowodowany botami googla
czasami potrafia siedziec na forum po kilkanascie h :/

franek - 23-11-2006, 16:25

Pozostaje nam tylko liczyć na Przema, że coś wymyśli bo jak nie to 28.11 to będzie smutny dzień.
Smoczek - 23-11-2006, 16:36

Paszczak - masz na myśli jakiś konkretny VPS?
JA myśle nad zakupem serwera za granicą i przejściem na zwykły phpBB2... chyba taki serwer by dał radę pociągnąć ten skrypt xD.

strus - 23-11-2006, 16:54

Heh, ja mam dedyka na ktorym stoja 2 fora phpbb by przemo, oba dosyc potezne i bez problemu je dzwignie :) dodatkowo jest server csa 1.6 wiec nie robmy scen ze przemo to az taki straszny smok :) W sensie skrypt, nie autor :D
vegetagt - 23-11-2006, 17:03

strus- napisał/a:
Heh, ja mam dedyka na ktorym stoja 2 fora phpbb by przemo, oba dosyc potezne i bez problemu je dzwignie dodatkowo jest server csa 1.6 wiec nie robmy scen ze przemo to az taki straszny smok W sensie skrypt, nie autor


wiesz, dedyk to moze byc 4x xeon 2.8ghz a moze byc zwykly pIII 733mhz ktory sie moze juz dławić chwilami

mark_a - 23-11-2006, 18:14

Cosik mi sie wydaje, ze home moze w ten sposob chce wymusic przejscie na ich dedykowane serwery ;) Dalem regulamin home do przeczytania znajomemu prawnikowi i zobacze czy maja prawo straszyc tym punktem zwiazanym z dzialaniem na ich szkode. Na moj rozum to oni powinni zapewnic mi odpowiedni poziom swiadczenia uslugi, a nie jak zaczeli niewyrabiac to straszyc, ze dzialam na ich szkode.
Lobezzz - 23-11-2006, 23:57

franek napisał/a:
Znasz jakiś taki, gdzie w podobnej cenie do home.pl nie będą robić takich cyrków z phpBB Przemo? Czasu coraz mniej i muszę się zacząć rozglądać za czymś innym (hosting lub skrypt).




ovh...

Raknor - 24-11-2006, 00:38

Ewentualnie -> http://www.xxl-web.com/hosting.html
aquarius - 26-11-2006, 15:21

Również dostałem listy z pogróżkami od home.pl
Indexy na tabele w bazie mam założone.
W załączeniu pliki logów przesłane przez home.pl

Smoczek - 26-11-2006, 16:02

Udało się komuś coś ustalić? Może znalazł jakiś sposób by ograniczyć przeciążenie? Czy 28 listopada pozostaje nadal deadlinem?
Wolałbym jednak mieć konto do 5 gtudnia (bo to naprawdę bezsensowna sytuacja...rozwiązują umowę tydzień przed jej końcem =='), nie musiałbym nic na biegu robić.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group