To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Bazy danych SQL - zmiana has?a MySQL, a dzia?anie forum

Kevin - 01-11-2007, 19:55
Temat postu: zmiana hasła MySQL, a działanie forum
Panowie proszę o pomoc! Zmieniłem hasło MySQL, a to wpłyneło na forum w następujący sposób:


phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Access denied for user (using password: YES)

Powiedzciemi co teraz?

nicon - 01-11-2007, 19:59

A zmieniłeś również hasło w config.php na nowe...? O_o
Kevin - 01-11-2007, 20:01

nicon- napisał/a:
A zmieniłeś również hasło w config.php na nowe...? O_o


nie bo nie wiem jak to robić! mógłbyś mi wytłumaczyć jak to zrobić? co i gdzie nadpisać?

Gilu - 01-11-2007, 20:08

Wejdź na ftp i ściągnij plik dbloader.php, potem wejdź na http://adresforum/dbloader/dbloader.php nadpisz ten plik wprowadzając tam swoje ip. Wyświetli Ci się na dole w ramce. Jak już go uaktywnisz to wejdź w zakładke 'edytuj config.php', zmień tam hasło do bazy danych i kliknij na 'wygeneruj config'.
Wrzuć nowy plik na ftp, nadpisz stary. Plik dbloader też nadpisz zmieniając stary adres ip na standardowy.
Wszystko wrzuć na ftp.
Można też ściągnąć poprostu config.php i go nadpisać, ale nie wiem, czy błędów nie porobisz. :>

nicon - 01-11-2007, 20:22

Lol, jak dla mnie wystarczy wejść na ftp, otworzyć config.php, zmienić stare hasło na nowe i tyle [:
Gilu - 01-11-2007, 20:39

nicon-, napisałem że i tak można, ale chyba wiesz, że skoro nie wiedział skąd ten błąd, to ta edycja bez gotowego formularza mogłaby się skończyć tragicznie ;]
Kevin - 01-11-2007, 20:54

Dziękuje sedecznie za pomoc! :)
nicon - 01-11-2007, 21:15

Gilu, tragicznie? ;P Nie powiedziałbym (; Nie ma możliwości, aby skończyła się tragicznie (:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group