To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Bazy danych SQL - [Problem] Grupy

pierzu - 14-10-2007, 12:07
Temat postu: [Problem] Grupy
Gdzie w bazie danych sa informacje ktorzy uzytkownicy naleza do jakiejs grupy?

Interesuje mnie wyciagniecie wszystkich userow nalezacych do grupy o id 3.

Mich@ł - 14-10-2007, 12:21

Kod:
SELECT * FROM `phpbb_user_group` WHERE `group_id`="3";

wykonaj to zapytanie

kAzek29 - 14-10-2007, 12:33

Lepiej
Kod:
SELECT u.* FROM `phpbb_user_group` AS g INNER JOIN `phpbb_users` AS u ON g.user_id=u.user_id WHERE `group_id`="3";
będziesz miał dane użytkowników należących do tej grupy (min nazwę) a nie tylko user_id

pierzu - 14-10-2007, 15:12

i po AS u ON moge podawac pola jakie chce wyciagnac?

ok, a jak moge pozniej wyciagnac te dane?
to bedzie tablica wielowymiarowa?

kAzek29 - 14-10-2007, 16:29

Nie wiem co dokładnie chcesz zrobić, dlatego poddałem jak ma wyglądać zapytanie MySQL które zwróci wszystkie informacje o użytkownikach z grupy której ID jest równe 3.

Jak nie chcesz pobierać wszystkich pól z tabeli phpbb_users to po SELECT wypisujesz które pola chcesz pobrać np:
Kod:
SELECT u.user_id, u.username FROM `phpbb_user_group` AS g INNER JOIN `phpbb_users` AS u ON g.user_id=u.user_id WHERE `group_id`="3";
Napisz dokładniej co chcesz zrobić.

pierzu - 14-10-2007, 17:10

nie chce wyciagac wszystkich pol, chce tylko kilka dodanych przeze mnie, powiedzmy ze wyciagne kilka pol dla wszystkich uzytkownikow z danej grupy ale jak do tych danych sie dobrac?

jakbym pobieral tylko id uzytkownikow z grupy to zapewne bylaby zwrocona tablica z owymi indeksami, a jesli wyciagam dodatkowo kilka pol to co - tablica wielowymiarowa?

Knofel - 14-10-2007, 18:13

Polecam przeczytanie jakiegoś tutoriala PHP i MySQL a wszystko stanie się o wiele prostsze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group