To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

Bazy danych SQL - Jak rozpoznać dane kodowanie bazy oraz ...

ihote - 28-01-2016, 18:48
Temat postu: Jak rozpoznać dane kodowanie bazy oraz ...
mam taki oto problem i pytanie -

czy jesteście w stanie określić kodowanie bazy na podstawie takich danych oraz jak surową bazę - zapisaną bez frazy
Cytat:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;
i bez żadnych oznaczeń na początku bazy sql dotyczących kodowania - np. utf8, latin2_general_ci itd przerobić na takie kodowanie aby miało frazy w sobie np. latin2 i było pod te kodowanie dostosowane ?

Nie wiem w jakim msql miałem robioną kopię bazy. możliwe że admin zmieniał msql na tym forum ale nie wiem na 100 % próbowałem różnych ustawień i kombinacji wgrywając na nowy servis - prawie zawsze mam jednak znaki zapytania poza polskimi literami, wyjątkiem jest ustawienie takie gdy wgrywam forum na nowy servis w takich ustawieniach : System porównań dla połączenia MySQL: latin 1 general ci , utf8 - Zestaw znaków dla pliku, metoda porównywań napisów : latin 1 general ci . Jest to wgranie bazy przerobionej

wyświetla mi dwie litery polskie - ś małe i Ś duże oraz ż , reszta dalej zostaje znakami zapytan

zgodnie z samouczkiem z tej strony
LINK i słowami:
Cytat:
Oznacza to że twoja kopia jest zakodowana w kodowaniu ISO-8859-2, zapisz tę kopię w kodowaniu UTF-8 i przejdź do delikatnej przeróbki.

powinienem mieć takie kodowanie

gdy bazę przerobioną ( zgodnie z informacją z tej strony - http://www.przemo.org/php...pic.php?t=62233
do punktu "Oznacza to że twoja kopia jest zakodowana w kodowaniu ISO-8859-2, zapisz tę kopię w kodowaniu UTF-8 i przejdź do delikatnej przeróbki. "
czyli zapisaną jako utf8
otwieram za pomocą word pad - wyskakują mi znaki takie :

zamiast
ś - ¶
ó - Ăł
ż - ĹĽ
ć - ć
Ś- ¦
ę - Ä™
ą - ±

czy możecie mi powiedzieć jak przerobić takie kodowanie aby działało tak jakby przed backupem była dodana fraza
Cytat:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;
?
moja surowa baza nie ma żadnych w sobie oznaczeń typu :
Kod:
SET NAMES 'utf8';
SET CHARACTER SET 'utf8';
SET SESSION collation_connection = 'latin1_general_ci';
i chyba nie jest zgodnie z tym zoptymalizowana.

baza surowa - nieprzerabialna niczym ma polskie litery w sobie poza

ś - zamiast tego znak ¶
ą - zamiast niego znak ±
i zamiast dużego Ś - ¦

jak przerobić taką bazę tak aby działała pod latin2 i wgrana na nowy server pokazywała polskie znaki ?

kooza - 28-01-2016, 20:05

sprawdź to zapytanie:
Kod:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` default character set utf8 collate utf8_general_ci


jak nie pomoże to zrobimy najpierw same posty z nazwą tematu oraz ich opisem. Wykonaj to zapytanie:
musiałem dać na wklejkę bo jak dodaje tutaj w code to zmieniają się symbole
http://wklej.org/id/1923034/txt/

ihote - 28-01-2016, 20:35

gdy wgrywam na różne sposoby na server i daję to zapytanie w phpmyadmin servera - nic to nie pomaga, bez rezultatu (oczywiście imię bazy zmieniam na takie jakie jest , zapytanie jest [pozytywnie wykonane i nic

[ Dodano: 28-01-2016, 20:40 ]
sądzę że najpierw muszę zapisać odpowiednio bazę za pomocą edit plus , potem odpowiednio dodać frazy na początku i tak to ustawić aby poszło... tylko jak to zrobić ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group